שירותי מיקור חוץ - לקבל עובדים איכותיים בלי הבירוקרטיה - 0404
שירותי מיקור חוץ – לקבל עובדים איכותיים בלי הבירוקרטיה pixabay

שירותי מיקור חוץ – לקבל עובדים איכותיים בלי הבירוקרטיה

כיום עסקים רבים מעבירים חלק מהמחלקות שלהם למיקור חוץ. כשמדברים על שירותי מיקור חוץ, הכוונה היא להוצאת חלק מפעילויות העסק אל מקור חיצוני. כך למשל, חלק מהעיריות בארץ בחרו להעביר את נושא התמיכה הטכנית במחשבים והציוד הנלווה לחברות חיצוניות המתמחות בכך. היתרון בבחירה במיקור חוץ הוא שאתה מקבל עובדים איכותיים שעברו את הסינון וההתמחות בחברה שאליה עשית את מיקור החוץ. אינך צריך להתעסק בחוזי העסקה מול כל עובד בנפרד או במשכורות. זה הופך את העסקה לפשוטה יותר. לרוב, בעלי עסק יבחרו להעביר למיקור חוץ פעילויות שאינן בבסיס העסק, וזאת על מנת שיוכלו להתמקד בהתמחות הספציפית של העסק ולקדם אותו. מיקור החוץ מפנה משאבים מבחינת כוח אדם וזמן רב שהיו אחרת מתבזבזים.

יתרונות שירותי מיקור חוץ

  • הפחתת עלויות

מיקור חוץ מוזיל משמעותית את העלויות ומאפשר גמישות תעסוקתית. פעמים רבות בעל עסק זקוק לאיש מקצוע לפרויקט זמני. בחירה במיקור חוץ מוריד את העלויות על הכשרה של כוח אדם קיים או העסקה של עובדים חדשים. כאשר בוחרים בשימוש בשירותי מיקור חוץ בעל העסק מגדיר מול חברת מיקור החוץ כמה עובדים הוא צריך ולכמה זמן והוא משלם על השירות שביקש בלבד.

דוגמה שכיחה נוספת היא מתחום הנהלת החשבונות, עסקים קטנים רבים אינם זקוקים למנהל חשבונות קבוע מכיוון שהיקף הפעילות שלהם עדיין קטן יחסית. הפתרון האידיאלי בשבילם הוא להשתמש על פי הצורך בשירות מנהל חשבונות במיקור חוץ.

  • שחרור משאבים להתמקדות בתחום העיקרי של העסק

כל בעל עסק מכיר את התסכול שבהתעסקויות האין סופיות ב"מה שמסביב". זה יכול להיות התעסקות שאינה נגמרת בכל נושא הפרסום, שיווק, נוכחות דיגיטאלית, עדכון וכתיבת תוכן לאתר האינטרנט של העסק. כמה זמן מתבזבז כשאפשר להעביר את כל העבודה הצדדית הזו לשירותי מיקור חוץ המתמחים בתחום השיווק.

  • כח אדם מקצועי

עקב השינויים הטכנולוגים במגוון ענפים במשק, פעמים רבות לעובדים בעסק אין את הידע הדרוש לביצוע עבודה מסוימת, ולעסק עצמו אין את הכלים להכשיר אותם. ביצוע העבודה על ידי עובדים ללא הכשרה מתאימה יפגע באיכות העבודה ועלול לפגום בפעילות השוטפת של העסק. לעומת זאת, שירותי מיקור חוץ ניתנים על ידי בעלי מקצוע בעלי ניסיון והכשרה מתאימים. כך שהתוצאה הסופית תהיה איכותית ויעילה יותר.

אופן העבודה עם מיקור חוץ

ניתן לסווג את העבודה מול מיקור חוץ לשלושה סוגים:

  • ריטיינר קבוע – מגדירים מספר שעות חודשיות קבועות לטיפול שוטף בתחום מסוים.
  • היקף פעילות משתנה – לרוב מדובר על העסקה במיקור חוץ לטיפול בבעיות נקודתיות. למשל, פרויקטים זמניים.
  • שילוב: ריטיינר והיקף פעילות משתנה – העסקת מיקור חוץ על בסיס ריטיינר (שכר טרחה) קבוע לטיפול באופן שוטף בתחום מסוים. ובנוסף, נעזרים במיקור החוץ לפתרון בעיות נקודתיות שצצות או פרויקטים זמניים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]