ארה"ב: הרוגים ופצועים בעקבות ניסיון בריחה של אסירים מבית כלא בצפון קרוליינה - 0404
+
ארה"ב: הרוגים ופצועים בעקבות ניסיון בריחה של אסירים מבית כלא בצפון קרוליינה הלן, ויקיפדיה

ארה"ב: הרוגים ופצועים בעקבות ניסיון בריחה של אסירים מבית כלא בצפון קרוליינה

מספר רב של אסירים הכלואים באחד מבתי הכלא באליזבט סיטי שבמזרח קרוליינה הצפונית, סמוך לגבול עם מדינת וירג'יניה בארצות הברית, פתחו הערב (חמישי) בהתפרעות המונית שבמהלכה גם התבצע ניסיון בריחה של כמה מהם אל מחוץ לכותלי המקום.

אנשי שירות בתי הסוהר המקומי הגיבו תוך זמן קצר להתפרעות ונתקלו בהתנגדות אלימה שכללה ניסיון הצתה של תאי האסירים באחד האגפים ותקיפה ישירה של הסוהרים באמצעות כלים חדים בהם סכינים.

במקביל, הוזנקו אל הכלא שוטרים וכוחות תיגבור נוספים שפרסו מחסומים סביב האזור בניסיון לאתר את האסירים שהצליחו להימלט. בתי הספר הונחו להיכנס להסגר ועל התלמידים נאסר לצאת מכיתות הלימודים.

אמבולנסים רבים הוזעקו למקום האירוע והחלו בפינוי פצועים לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים המקומיים.

בחלוף זמן רב התברר כי באירוע נרצחו לפחות שני אנשי צוות של שירות בתי הסוהר המקומי. בנוסף, כעשרה אנשי צוות נפצעו בהם שלושה באורח אנוש. מבין האסירים, נמנו לפחות ארבעה פצועים.

המושל של צפון קרוליינה התייחס לאירוע הקשה ואמר כי "מי שעובד בבתי הכלא שלנו עושה עבודה קשה ותובענית שהיא קריטית לביטחון שלנו. אנחנו אסירי תודה לעובדי הכלא שנפלו במהלך שירותם ומביעים את תנחומינו למשפחותיהם, לחבריהם, לעמיתיהם לעבודה ולקהילה על האובד הטראגי".