איך לצלוח את הוצאת הרישיון עסק מבלי להסתבך בבירוקרטיה? - 0404
איך לצלוח את הוצאת הרישיון עסק מבלי להסתבך בבירוקרטיה? freepik

איך לצלוח את הוצאת הרישיון עסק מבלי להסתבך בבירוקרטיה?

הוצאה של רישיון לעסק חדש יכולה להיתקל בסבך רב של בירוקרטיה. אם אנחנו רוצים לצלוח את הוצאת רישיון העסק שלנו מבלי להסתבך בבירוקרטיה כדאי לנו להתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון שמתמחים בפתיחת רישיון של עסקים חדשים.

כאשר פותחים רישיון לעסק חדש כדאי לשים לב ש:

  • אין לנו חובות פתוחים למס הכנסה
  • אין לנו חובות לביטוח לאומי
  • יש לנו בסיס תקציב איתן בחשבון הבנק שלנו
  • פתחנו חשבון בנק נפרד לעסק שלנו ולחיים הפרטיים שלנו

אם נקפיד על כללי מפתח אלו יהיה לנו קל יותר לפתוח את העסק החדש שלנו ולנהל אותו.

למה חשוב לשים לב שמוציאים רישיון לעסק?

כאשר מוציאים רישיון עסק חשוב לשים לב שאנחנו פותחים את הרישיון שלנו לפי כל הכללים. חשוב מאוד לשים לב שאנחנו מקפידים על הכללים של רשות המיסים והביטוח הלאומי. עוד חשוב לשים לב שאנחנו לא מוסרים מידע שקרי או מידע מוטעה לביטוח הלאומי או למס הכנסה. הקפדה על מסירה של פרטים אמיתיים תאפשר לנו לנהל את העסק שלנו ביתר קלות.

למה כדאי לפתוח עוסק פטור?

כאשר אנחנו רוצים לפתוח עסק חדש אנחנו צריכים להחליט האם כדאי לנו לפתוח עוסק פטור או עוסק מורשה. כדאי לנו לפתוח עוסק פטור אם אנחנו מתכננים להרוויח עד כ-8000 ₪ בערך מדי חודש. אם אחוז הרווח החודשי שלנו יהיה קטן מהסכום של 8000 אז עוסק פטור יכול להתאים לנו ולסייע לנו לנהל עסק רווחי יותר. חשוב מאוד לנסות לתכנן מראש כמה נרוויח ולהעריך זאת באופן ריאלי. חשוב לציין שיש מספר נקודות בשנה בהם מותר להפוך מלהיות עוסק פטור לעוסק מורשה.

אין אפשרות להפוך במהלך אותה שנת המס לעבור מהיות עוסק מורשה להיות עוסק פטור. אם אנחנו עוסק פטור ואנחנו מרוויחים יותר ממה שמותר לעוסק פטור להרוויח יכול להיות שמס הכנסה ידרוש מאתנו לשלם לו קנס ובשנת המס הבאה נצטרך להפוך להיות עוסק מורשה.

למה כדאי לפתוח עוסק מורשה?

כדאי לנו לפתוח עוסק מורשה כאשר אנחנו יודעים שנרוויח יותר מכ-8000 ₪ מדי חודש. אם הצפי שלנו לרווח שנתי הוא מעל ל-100 אלף ₪ בשנה כדאי לנו לפתוח מראש עוסק מורשה. ההבדל העיקרי בין עוסק פטור ועוסק מורשה (חוץ מההבדלים ברווחים) הוא שעוסק פטור לא חייב לשלם אוטומטית תשלומי מע"מ או מיסים בעוד עוסק מורשה שמרוויח מעל ל-8000 ₪ בחודש יידרש לשלם מע"מ ומיסים בהתאם להכנסות שלו.

בסופו של דבר ההחלטה להפוך להיות עצמאי ולפתוח עסק משלנו יכולה לקדם אותנו מאוד מבחינה מקצועית ואישית כך שנהיה אדונים לגורלנו ורק אנחנו נחליט על סדר היום והלוז שלנו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]