זמן פסיכומטרי – מתי הזמן הכי נכון ללמוד למבחן הפסיכומטרי? - 0404
זמן פסיכומטרי – מתי הזמן הכי נכון ללמוד למבחן הפסיכומטרי?

זמן פסיכומטרי – מתי הזמן הכי נכון ללמוד למבחן הפסיכומטרי?

אחת מנקודות הזמן החשובות בחיים היא ההכנה לקראת הלימודים הגבוהים. זו התקופה שבה חשוב ללמוד למבחן הפסיכומטרי ולנסות לשפר את הכישורים באנגלית, חשיבה כמותית, יכולת מילולית ועוד. האם שקלתם פעם אם הזמן הנכון להתחיל ללמוד הוא בתקופת התיכון, לפני הצבא או אולי ממש לפני הלימודים הגבוהים אחרי הצבא? במאמר זה נדון על כך בהרחבה.

מדוע ללמוד למבחן הפסיכומטרי?

לפני שנדון בתקופת הלימודים המתאימה נשאלת שאלה בסיסית, מדוע יש ללמוד בכלל לפני המבחן הפסיכומטרי? האם לא מדובר בבדיקה של היכולות המתמטיות, השפתיות והשליטה ברמה באנגלית כפי שהיא אחרי התיכון? הסיבה לכך היא שבאמצעות הכנה למבחן הפסיכומטרי, וקבלת המלצות כיצד לפתור את השאלות השונות בדרכים שאינן נלמדות בהכרח בתיכון, אפשר לקבל ציון גבוה יותר. לציון גבוה במבחן זה תהיה כמובן השפעה גם על הסיכוי להתקבל ללימודי תואר ראשון במוסדות לימוד בעלי סף כניסה גבוה לפקולטות נחשקות.

האם כדאי ללמוד בזמן התיכון?

חלק מהסטודנטים לעתיד המעוניינים ללמוד תואר ראשון אחרי הצבא מעדיפים לנצל את שנות התיכון כדי ללמוד לפסיכומטרי. בתקופה הזו החומר שלמדו לבגרות במתמטיקה עדיין טרי מאוד בראשם, הם עוד זוכרים את אוצר המילים שלמדו לבגרות באנגלית ואפילו את החיבור קל יותר לכתוב. נכון, יש יתרון גדול לעובדה כי קל יותר ללמוד רק את הנושאים שחסרים לכם ולעבור את המבחן, אך לתקופה של הבגרויות יש גם חסרונות. היא מלחיצה מאוד מבחינת זמנים, ולכן אתם עשויים למצוא את עצמכם באיתור זמן פנוי להשקיע בסימולציות למבחן הפסיכומטרי. יש המציינים יתרון נוסף ללימודים למבחן הפסיכומטרי לפני הבגרויות – הטיפים הנלמדים למבחן מאפשרים לפתור חלק ממבחני הבגרות מהר יותר.

האם כדאי ללמוד אחרי הלימודים ולפני הצבא?

כמעט לכולם יש מספר חודשים בין סיום הבגרויות וכיתה י"ב לתחילת צבא שפנויים לתחביבים, לטיול קצר או לחופשה ולמנוחה אחרי שתיים־עשרה שנות לימוד. הזמן הזה יכול להיות התקופה הטובה ביותר לעשות קורס פסיכומטרי קצר ולעבור את המבחן. כדאי לקחת בחשבון עם זאת, שציוני הבחינה הפסיכומטרית תקפים בחלק ממוסדות הלימוד רק לשבע שנים בלבד, ולכן אם אינכם מתכננים להתחיל ללמוד בארבע השנים שלאחר הצבא, ציונים אלה כבר לא יהיו תקפים.

האם כדאי ללמוד לאחר הצבא?

עברתם את הצבא ואת הטיול שאחריו. כעת, אתם פנויים להתמקד בהשכלה הגבוהה. חשוב לדעת כי מיומנויות הלימוד שרכשתם נשכחו מעט, וייתכן שכבר לא תזכרו כיצד פותרים משוואות. מצד שני, הציון שתקבלו בפסיכומטרי בתקופה זו יישמר לכם גם לתקופה הנושקת לגיל שלושים, ותוכלו להתחיל לעבוד מספר שנים עוד לפני הלימודים בלי סכנה שהפסיכומטרי לא יהיה תקף. יתרון נוסף שיכול להיות לתקופה הזו הוא שאם הספקתם לטייל בחו"ל ולשוחח באנגלית, ייתכן והאנגלית שלכם תהיה טובה יותר. מלבד זאת, בתום השירות ניתן להשתמש במענק השחרור גם לתשלום עבור קורס הפסיכומטרי, וכך ניתן ללמוד אותו ללא תשלום מצידכם.

לסיכום, לכול תקופה יש את היתרונות והחסרונות שלה, שאותם כדאי לשקול בכובד ראש, וכך תוכלו להחליט מתי הזמן הנכון ביותר עבורכם ללמוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]