יותר ממיליון ישראלים סיימו את קריאת התורה, אבל מרוץ מעניין יותר את התקשורת בישראל - 0404
יותר ממיליון ישראלים סיימו את קריאת התורה, אבל מרוץ מעניין יותר את התקשורת בישראל שירי לוי

יותר ממיליון ישראלים סיימו את קריאת התורה, אבל מרוץ מעניין יותר את התקשורת בישראל

בלתי נתפס. פעם בשנה מתקיים אירוע בקנה מידה עצום. יותר ממיליון ישראלים מסיימים לקרוא את כל פרשיות התורה – המחזור השנתי של התורה ויחלו בתוך שמחת תורה את המחזור החדש. בעולם כולו – מיליוני יהודים סיימו גם הם את קריאת התורה כולה.

בתקשורת בישראל חג התורה לא מדגדג לאף אחד. בכל שנה בסוכות מתקיים מרוץ, שבו לוקחים חלק כמה אלפים והנושא מקבל כותרות ענק. כל אירוע זניח, מקבל מיד כותרות עצומות אבל יותר ממיליון ישראלים אינם נחשבים. כך, לדוגמא, סוקר היום מרוץ האופניים של תל אביב.

המוני בית ישראל יצאו הערב לתפילה בבית הכנסת וירקדו יחד עם ספרי התורה. אותה תורה שקיבלנו בסיני ומלווה את עמנו לאורך שנותיו, דור אחר דור. עם ישראל שומר על המסורת וכאמור, יותר ממיליון ישראלים קראו שבוע אחר שבוע את פרשת השבוע וכעת, בשמחת תורה, מסיימים את כל מחזור הקריאה. אירוע כה עוצמתי וכה חשוב, המלווה אותנו משך כל חיינו, לא זוכה לכותרת, אפילו לא לאחת.

הפגנה של כ-500 איש מתחת לביתו של היועמ״ש תזכה בישראל לכותרת שבוע אחר שבוע ותוזכר גם לפניה והעיקר שיגיעו כמה אנשי שמאל. אירועים דומים מקבלים במה באופן קבוע.

עיני אזרחי ישראל כבר נפקחו מזמן. הם יודעים את האמת. רוב העם היושב בציון מכבד את תורת ישראל ואת מסורת ישראל. (בתמונות: הקפות שניות בקריית מוצקין).

חג שמח עם ישראל!

 

שירי לוי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]