5 סיבות שבגללן השימוש באנרגיה סולארית תופס תאוצה באיזור חיוג 04 - 0404
5 סיבות שבגללן השימוש באנרגיה סולארית תופס תאוצה באיזור חיוג 04 Pixabay

5 סיבות שבגללן השימוש באנרגיה סולארית תופס תאוצה באיזור חיוג 04

שמש יש לנו בישראל בשפע, ואנו טוענים שזהו אחד המשאבים החשובים ביותר הזמינים לכל. בעת האחרונה אפשר לראות מגמה ברורה ולדעתנו חיובית מאוד, של שימוש הולך וגובר באנרגיה סולארית באזור חיוג 04. זוהי הצטרפות טבעית למגמה מקיפה ומוקדמת יותר שהחלה במתקדמות שבמדינות המערב. נצביע על 5 סיבות שבגללן השימוש באנרגיה סולארית תופס תאוצה ולמה זה כל כך חשוב.

1.    אנרגיה זולה והרבה יותר נגישה מהשמש

התקנה של מערכות סולאריות הפכה לזמינה וזולה יותר מאי פעם. העלות היורדת של המערכות הללו היא זו שנמצאת בלב השימוש הגובר באנרגיה מהסוג הזה. מרגע שמתקינים את המערכת המשוכללת, שכבר מוטעמת בסביבה חקלאית וגם בשכונות עירוניות, מקבלים חשמל בחינם. פנלים סולאריים מותקנים בכמויות שלא היו כמותן גם באזורי תעשייה ואפילו בבתי מגורים משותפים. בגלל שבישראל זמינות ימי השמש היא מהגבוהות שבעולם המערבי, ברור שגם תושבי אזור חיוג 04 רוצים חשמל מוזל, נגיש ומשתלם.

2.    אנרגיה שלא מזהמת את הסביבה

השימוש באנרגיה סולארית הולך ומתרחב ככל שגדלה המודעות להשפעה של תחנות הכוח על הסביבה. ייצור חשמל על ידי מקורות אנרגיה מתכלים מגיע עם תג מחיר גבוה מדי, ולא רק מבחינה כלכלית. כאשר משתמשים באנרגיה ירוקה, מקבלים חשמל בשפע מבלי לזהם את הסביבה. ככל שעוד ועוד מתקנים כאלה ילכו ויוקמו, פחות זיהום יתפזר מעלינו, פחות תחלואה נלווית תירשם בסטטיסטיקות וילדנו יזכו לחיות בסביבה טובה, בריאה וירוקה יותר.

3.    הקטנת התלות בנפט ופחם ולמה זה חשוב

במשך הרבה שנים המשק הישראלי היה תלוי במקורות אנרגיה מחו"ל ובראשם נפט ופחם. גם היום עדיין משתמשים במקורות כאלה, אך השאיפה היא לצמצם את זה ככל שניתן. הזכרנו כבר את ההיבט הכלכלי ואת העובדה שיותר נכון להשתמש במקורות אנרגיה סולאריים, ידידותיים לסביבה, אך יש עוד צד נוסף. הקטנת התלות בנפט ופחם מקטינה את התלות של המדינה ולכן של כל אחד ואחת מאיתנו, בייבוא של משאבים אלה. מדינת ישראל ענייה במשאבים (גם הגז הטבעי ייגמר בסופו של דבר). לעומת זאת, השמש מהווה מקור אנרגיה זמין, שלא צריך לקנות, שהוא חופשי וכל אחד יכול להשתמש בו, בכל הארץ, בכל אזור חיוג שהוא.

4.    אפשר למכור חשמל לחברת החשמל

על פי החלטות המדינה, חברת החשמל מחויבת לרכוש חשמל מיצרנים פרטיים. זה נעשה כחלק מהרצון לחדול משימוש במקורות אנרגיה מזהמים ויצירת סביבה ירוקה ונקיה יותר. כחלק מהצעד החשוב הזה, חברת החשמל קונה חשמל מאנשים פרטיים ומעסקים, גם באזור חיוג 04. זה מאוד רלוונטי כרגע לכל מי שיש לו גג פרטי, בין אם בבית פרטי ובין אם בבניין מגורים עם גג זמין להתקנת פנלים סולאריים. את החשמל מוכרים לחברת החשמל בחוזה ארוך טווח, להרבה שנים. אפשרות אחרת היא להשתמש בחשמל כתחליף לשימוש בחשמל שקונים מחברת חשמל (בהצטרפות להסכם 'מונה נטו').

5.    פנלים שמעלים את ערך הנכס

הסיבה האחרונה שעליה נרצה להצביע הפעם בעניין גידול השימוש באנרגיה סולארית אצלנו היא – השבחה. השבחת נכסים נוגעת לרוב למשקיעי נדל"ן, אולם הציבור כבר מבין שאפשר להשביח את הבית או הדירה שבהם מתגוררים כרגע. צריך להבין שברגע שמקימים את הפנלים הללו על הגג, הופכים את הנכס לאיכותי יותר ומשובח יותר. כלומר זה נכס שערכו עולה ואם בעתיד הקרוב או רחוק תמכרו את הבית, ערך הנכס שגדל מאפשר לכם לקבל יותר, הרבה יותר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]