מומחים של מל"כ עם טיפים לגיוס כספים לעמותה - 0404
מומחים של מל PIXABAY

מומחים של מל"כ עם טיפים לגיוס כספים לעמותה

מנהלי עמותות מתייחסים לאופן של ניהול העמותה בדיוק כאילו שמדובר בניהול עסק. גם כאן יש לדאוג להכנסות ולצמצם ככל האפשר בהוצאות וזאת כדי שיהיה די כסף לעמותה כדי להשיג את מטרותיה על פי החזון שלה.

עמותות שונות

בישראל פועלות אלפי עמותות ולכל אחת מהן יש את הצביון ואת תחומי העיסוק שלה. עמותות רבות עוסקות בסיוע לנזקקים כמו רכישה של סלי מזון, הפעלת בתי תמחוי, סיוע בהעברת ביגוד ועוד. יש גם עמותות אחרות שעוסקות בנושאים הקשורים לעידוד הלמידה בגילאים השונים על ידי הענקת שיעורי העשרה לאחר הלימודים או מלגות לסטודנטים שלומדים במכללות או באוניברסיטאות.

מימון הפעילות של העמותות

כל עמותה משתמשת בדרכים שונות כדי להגדיל את הקופה שלה עבור הפעילויות החשובות שלהן. יש חברים בעלי ממון בעמותות שונות שמוקירים את החשיבות הרבה של הפעילות ההומניטרית ברבדי העשייה השונים ולכן הם מסייעים באופן קבוע ותורמים כסף לעמותה. ברוב העמותות קיים אישור תקף על פי סעיף 46 לחוק מס הכנסה ודבר זה מדרבן את התורמים לתרום בכל כמה חודשים או בכל שנה סכומים נאים. מעבר לכך, יש תורמים חד פעמיים אשר נחשפים לפעילות המבורכת של העמותה ותורמים מדי פעם.

גיוס כספים לעמותה

גיוס כספים לעמותה הוא תחום שיש לבצע באופן מקצועי ומיומן ולכן אפשר לשכור את שירותיהם של מומחי גיוס כספים לעמותה, אשר מסייעים לכל עמותה על פי הצרכים הספציפיים שלה מול הקרנות הפילנתרופיות שמעוניינות לנתב כספים למטרות שונות עבור הקהילה.

לכל קרן פילנתרופית יש תקציבים שנתיים והנהלת הקרן מקבלת לאורך כל השנה בקשות שונות מגופים שמעוניינים שהקרן תתרום להם כספים. הנהלת הקרן בוחנת כמה וכמה פעילויות של העמותות השונות כדי לקבל החלטה למי להעביר כספים. הקרנות בדרך כלל אינן מתמקדות בעמותה אחת אלא יוצרות כמה מסלולי תרומה לעמותות שנראות להן הכי רלוונטיות ותואמות את האג'נדה, המטרות והערכים של הקרן. הן אם מדובר בפעילות לנזקקים, לתחומים רפואיים, לנושאים חברתיים או מקצועיים של הקרן הספציפית.

שלבי גיוס כספים

מומחי גיוס כספים לעמותה מתמקדים בכמה נקודות שהן אקוטיות לכל עמותה. בשלב ההקמה העמותה צריכה לקבע את מעמדה ואת פעילותה ולכן היא זקוקה לכספים עבור התפעול השוטף ביום יום כדי לסייע לאזרחים בתחומים שנקבעו כמטרות העמותה.

לאורך הפעילות הענפה של העמותה יש צורך במימון שוטף כדי להעמיק את התמיכה בגורמים השונים באופן רציף. בקופה חייב להיות מספיק כסף כדי לכסות את כל ההוצאות השוטפות הקבועות והמשתנות כדי שלא יוצר מצב שבו התמיכה של העמותה בגופים השונים תיעצר.

יש גם מצבים שבהם אנשי הגיוס מטפלים בקבלת כספים למטרה ספציפית כמו בנייה של בית כנסת, בניית ספריה לילדים וכו'.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]