הדברת עכברים - 0404
הדברת עכברים FREEPIK

הדברת עכברים

אמא'לה עכבר! זאת התגובה של רבים מאיתנו כשהם רואים את המכרסם הקטן והתמים הזה בסביבה. פחד מעכברים הוא דבר קדום וקצת לא פרופורציונאלי – כי הרי מדובר ביצור די חמוד שנראה קצת כמו אוגר. ולמרות הקסם שלו, בהחלט לא כדאי שהוא ימצא בסביבת המגורים או העבודה שלנו וגם לא במרחבים אחרים – לא כי הוא נורא רשע ומפחיד, אלא מסיבות אסתטיות ובריאותיות.

אבל מדוע חשוב להדביר ולהרחיק עכברים?

הדברת עכברים חשובה מאד כדי לשמור על סביבה נקייה ממחלות וחיידקים. עכברים נמשכים למוצרי מזון ואל מקומות חשוכים בהם הם יכולים למצוא מקלט. ואכן אין כמו בית או מזווה עבור עכברים כפתרון מושלם לאוכל ולמחסה.

הרחקת המכרסם הזה חשובה במיוחד בעיקר כדי למנוע צואה ולכלוך, חיידקים ומחלות לכן יש למנוע כניסת מזיקים כאלה אל המרחב וגם להרחיק אותם או ללכוד את העכבר כמה שיותר מוקדם.

אז כיצד מרחיקים עכברים?

בתחילה חשוב לפנות אל מדביר מקצועי ולהתייעץ עמו לגבי אופן ההדברה. המדביר יאבחן את המרחב ויבדוק מהיכן נכנסים העכברים אל הבית או לעסק. חשוב לדעת כי כיום יש שיטות שונות להדברה החל מהרחקה הומאנית שנעשית על ידי צלילים ותדרים עד ללכידה במלכודות הומאניות או הרחקה באמצעות חומרי ריסוס והדברה. בחרו באמצעות ייעוץ ממדביר את הדרך המתאימה ביותר עבורכם.

בנוסף לכך, חשוב לבצע פעולות למניעת כניסת עכברים לבית על ידי חסימת מעברים ופתחים מהם יכולים להכנס עכברים למרחב תוך ושמירה על מרחב נקי וחף מאוכל לא אטום.

מומלץ לא לצבור אשפה במרחב הפנימי והחיצוני, ויש לייבש מאגרי מים או נזילות ודליפות שמושכות מכרסמים, לאסוף עלים בשלכת, לאטום מזון פתוח ולשמור על מרחב נקי ואסתטי.

כיצד בוחרים לוכד עכברים?

כאשר אתם בוחרים את איש המקצוע המתאים שימו לב כי הוא מדביר מקצועי המציע לכם מגוון אלטרנטיבות להרחקה. כמו כן כדאי למצוא מדביר שיידע לייעץ לכם כיצד להפטר מעכברים ויוכל לציין את הסיבה בגינה יש עכברים במרחב.

בין היתר יש לבחור מדביר מומלץ באזור שאתם נמצאים בו וכזה שיכול להגיע במהירות לסייע לכם בבעיה כמו אבי הדברות. כך תוכלו להפטר מעכברים כמה שיותר מהר ולמנוע את כניסתם בעתיד.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]