איך ניתן להסיר טפטים? - 0404
איך ניתן להסיר טפטים? FREEPIK

איך ניתן להסיר טפטים?

לפעמים, כדי לקשט קיר – כל שמתבקש זה פשוט להדביק טפט. לעתים, אנחנו מגיעים לנקודה שהטפט הישן כבר לא מתאים. שגדלנו, שאנחנו רוצים שינוי. אולי זה הטפט בסלון, אולי זה הטפט בחדר של הילד שהתבגר – משהו דורש שינוי. במקרה זה, אפשר לבדוק איך להסיר טפטים.

איך ניתן להסיר טפטים באופן עצמאי ומה לעשות עם וילונות?

כשהגיע הזמן להסיר טפטים, אז הגיע הזמן להסיר טפטים. אין מה לחשוב על זה כל כך. ישנן דרכים לעשות זאת, גם באופן עצמאי. ראשית, מתבקש להכין את החלל לתחילת העבודה. כן, לא מוותרים על הכנת החלל, זה חלק בתהליך לכל דבר. למעשה, לפני שעושים כל עבודת שיפוץ, כנראה שיש ערך בהכנת המרחב טרם ההתחלה.

במקרה זה של הסרת טפטים, ייתכן שיהיה נכון להגן על חלקים בבית מפני ההשלכות של העבודה. נוסף על כך, יש ערך בארגון המרחב כך שהכל יהיה נגיש וזמין ולא יהיה עניין לעצור את התהליך באמצע. לכן, עבור זה יש לפנות וילונות, כיסויים, מכשירים, ציורים, פסלים, וכיוצא בזה ואז לכסות את הרצפה. כך שמצד אחד מפנים מה שיש לפנות ומצד שני מכסים מה שיש לכסות כדי לשמור עליו. מעבר לכך, שומרים את כל החומרים המתבקשים לתהליך – בהישג יד.

איך יודעים מה לעשות עם טפט שמודבק על קיר?

לאחר מכן, בודקים את רמת או מידת ההיצמדות של הטפט לקיר. ניתן לנסות לקלף טפט בפינה או בקו החיבור שלו. אם הטפט מתקלף בקלות, מבלי לקרוע את הציפוי (של הנייר הבסיסי של קירות הגבס שאולי ישנם תחתיו) זה אומר שישנה אפשרות למשוך את הטפט בקלות מקיר.

באם רוצים לאפשר קלילות רבה יותר בתלישת הטפט מהקיר, אפשר למלא בקבוק במים מהברז ובמים רותחים – חצי לכל כמות ומידה, ולהתיז אותם על הטפט. באם הוא מתחיל לבעבע אפשר לעבור לשלב הבא. באם לא, יש פתרון אחר. פתרון אחר יכול לכלול שוב פעם בקבוק, אך הפעם עם מים ומרכך ביחס 1 ל-1, ושוב פעם להתיז. יתרה מכך, ניתן לעשות שימוש בקיטורן כדי לרכך אף יותר את הדבק שמחזיק את הטפט למקומו.

להסיר טפט מדבקו

לבסוף, הגענו לרגע שכולנו חיכינו לו – הסרת הטפט. ניתן לגרד אותו עם מרית/שפכטל ופשוט להתחיל באזורי החיבור ובאזורים המבעבעים (ואנחנו לא צריכים לתהות לגבי סיבת הבעבוע שלהם באם ביצענו את השלבים הקודמים). ניתן לחזור על התהליך עד שכל הטפט ירד מהקיר. לבסוף, פשוט לנקות שאריות ולהחזיר את החדר לשלומו ומצבו התקין.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]