יער האקלים הראשון בעפולה - 0404
יער האקלים הראשון בעפולה

יער האקלים הראשון בעפולה

עיריית עפולה חנכה השבוע באמצעות מחלקת הגינון ואגף קהילה את "יער האקלים" הראשון בעיר שניטע בשני מוקדים בעפולה עילית. מטרת מיזם ״יער האקלים״ היא נטיעת כמות משמעותית של עצים בשטחים שוליים בערים וישובים, כדרך להתמודדות עם משבר האקלים והעלייה בצפיפות האוכלוסייה במרחב העירוני בישראל. 

כידוע, לנטיעת עצים השפעה עצומה על שיפור איכות הסביבה והמאבק במשבר האקלים. עצים מפחיתים בזיהום אוויר, מווסתים טמפרטורה, מעשירים את המגוון הביולוגי, מייצרים חמצן ובעלי עוד תכונות רבות שתורמות לאדם ולכדור הארץ.

המיזם החדש שהוקם עד כה בשישה מוקדים בלבד בישראל מאפשר למעשה לכל אחד לרכוש עץ עבור היער ולנטוע אותו בתיאום עם מחלקת הגינון שיזמה ומובילה את הפרויקט ביער האקלים. כך אתם יכולים להיות בטוחים שעצי יער האקלים מטופלים, שמורים ולכן גם מממשים את פוטנציאל הצמיחה וההשפעה הסביבתית שלהם. יש לציין כי מי שמוביל את היוזמה הברוכה הם "צוות יוזמת האנרגיה הטובה" להם ניסיון רב שנים בנטיעות עצים בשטחים עירוניים בשיתוף רשויות, המגזר העסקי וחברות, קהילות ונטעים פרטיים על מנת לייצר אימפקט אפקטיבי בקנה מידה רחב.

ביום חמישי יתקיים טקס החנוכה של "יער האקלים" בשיתוף קק"ל ובהשתתפות וועדת איכות הסביבה של העירייה. את העצים הראשונים יינטעו ילדי קייטנת בית ספר "מעלות" בשני מוקדים בעפולה עילית ברחוב יאיר ליד גן "אלי כהן" והמוקד השני סמוך לחורשה ול"גן ביאליק". בהמשך יאותרו "שטחים שוליים" נוספים ברחבי העיר כגון בצדי דרכים, איי תנועה, שולי שכונות, חלקות נסתרות ומוזנחות של אזורי תעשייה, חצרות לא מטופחות של מרכזים קהילתיים, בתי אבות או מוסדות חינוך.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]