קבלת תשלום תכוף. - 0404
קבלת תשלום תכוף. FREEPIK

קבלת תשלום תכוף.

לפעמים דיוני בית משפט יכולים לקחת זמן רב. נפגע תאונת דרכים שאיבד את יכולתו לעבוד עלול למצוא עצמו ללא הכנסה במהלך המפשט. ממה הנפגע ומשפחתו יחיו עד שיקבל את הפיצוי ?

בחוק קיים פיצוי מיוחד לנפגעי תאונות דרכים המקנה אפשרות לקבל פיצוי על חשבון התשלום בסוף המשפט.

עו"ד יואב רונקין מסביר כיצד לקבל תשלום תכוף. למידע נוסף https://www.ronkinlaw.co.il/

קבלת תשלום תכוף

תשלום תכוף מהווה פיצוי זמני מהמבטחת על חשבון סכום פסק הדין הסופי. הפיצוי יפצה את הנפגע עבור הוצאות רפואיות והוצאות כלליות של משק הבית.

ניתן לקבל את הפיצוי אף לפני תחילת המשפט. בית משפט יקבע תשלום תכוף בגין שעד השנתיים הראשונות מהתאונה. במקרים חריגים ניתן לקבל תשלום תכוף גם מעבר לכך.

כל תשלום תכוף משולם עבור תקופה של ששה חודשים.

איך תקבלו תשלום תכוף ?

הנפגע יפנה קודם כל על ידי עורך דין תאונות דרכים לחברת הביטוח ויבקש לקבל תשלום תכוף. יש לציין בבקשה כדלקמן:

הכנסות הנפגע טרם התאונה.

יש לפרט מה היו הוצאות הנפגע  לפני התאונה.

מה היו הכנסות הנפגע אחרי התאונה כולל מתשלומי ביטוח לאומי.

מה היו הוצאות הרפואיות של הנפגע.

אם חברת הביטוח לא משיבה יכול הנפגע להגיש בקשה לבית המשפט ובית המשפט עשוי לחייב את חברת הביטוח לשלם לנפגע את התשלום התכוף.

קבלת הפיצוי על חשבון סכום פסק הדין תסייע לנפגע להמשיך להתקיים בתקופה בה הוא לא יכול להתפרנס עקב התאונה. נפגעים רבים שנקלעים למצב כספי קשה עלולים לעשות טעות ולהתפשר על הסכום המגיע להם מחברת הביטוח רק מהדחק הכלכלי. קבלת תשלומים עד קבלת הפיצוי הסופי תמנע הפעלת לחץ זה ותאפשר לנפגע למצות את זכויותיו.

כפי שכתבנו יש לפנות לחברת הביטוח בבקשה כמה שיותר מהר שכן דרך המלך זה לקבל את הפיצוי בשנתיים הראשונות לאחר התאונה. ניתן במקרים חריגים לקבל תשלום גם מאוחר יותר. אם עורך הדין לא פועל בעניין מומלץ לברר עמו מדוע הוא לא עושה כן.

קחו בחשבון שאם סכום הפיצוי הסופי יעלה על התשלום התכוף או שהתביעה לא תתקבל תצטרכו להחזיר לחברת הביטוח את הסכומים העודפים שקיבלתם.

כמובן שחשוב גם למצות זכויות אם ניתן בביטוח הלאומי. במיוחד אם מדובר בנפגעי תאונת דרכים שארעה במהלך העבודה או בדרך לעבודה או בדרך הביתה. ביטוח לאומי יכול להקנות פיצויים גבוהים אשר יקוזזו מהתשלום שישולם חברת הביטוח.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]