נשיא קטלוניה לא הכריז בנאומו על עצמאות: "מבקש לתת סיכוי למשא ומתן" - 0404
נשיא קטלוניה לא הכריז בנאומו על עצמאות: ויקיפדיה

נשיא קטלוניה לא הכריז בנאומו על עצמאות: "מבקש לתת סיכוי למשא ומתן"

נשיאה של קטלוניה, קרלס פוג'דמון, הגיע לבניין הפרלמנט בברצלונה תחת ציפייה שיכריז בנאומו ההיסטורי הערב על עצמאות החבל. אולם, זמן קצר לאחר הגעתו נמסר כי הנאום נדחה בלפחות שעה אחת ומאוחר יותר נפוצו דיווחים כי פוג'דמון נכנע ללחצים הדיפלומטיים וישהה את מועד הכרזת עצמאות החבל.

מוקדם יותר התרבו מאוד הלחצים הפוליטיים והדיפלומטיים על נשיא קטלוניה, הן מצד גורמים ספרדיים והן מצד גורמים אירופאיים בכדי שיידחה את הכרזת העצמאות של החבל. ואכן, עד למועד הגעתו לבניין הפרלמנט בברצלונה לא היה ברור כיצד יבחר לנהוג, האם להכריז על עצמאות או שמה לא.

הנשיא אמר בנאומו כי "אנו חיים ברגע יוצא דופן הרחוק מלהיות עניין מקומי, זה עניין אירופאי ואני לא מצפה לסחטנות או לעלבונות. זהו רגע רציני מאוד ואנו מעוניינים בהפחתת המתח".

"מה שאני אציג הערב זו לא החלטה אישית שלי אלא היא תוצאה של מה שאירע בראשון באוקטובר. קטלוניה חגגה באותו יום משאל עם להגדרה עצמית, המשטרה והמשמר האזרחי תקפו אנשים חסרי הגנה, עם יותר מ-800 פצועים. ראינו הכל, העולם ראה את המראות, המטרה הייתה לגרום לפניקה ולאנשים לוותר על ההצבעה. אנשים התגברו על פחד זה והצביעו".

"אני זוכר את משאל העם בסקוטלנד ומציע אותו כמודל לחיקוי עבורנו".

"מבקש מהפרלמנט להשהות את יישום תוצאות משאל העם בכדי לתת סיכוי למשא ומתן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com