איך בוחרים יועץ עסקי - 0404
איך בוחרים יועץ עסקי canva

איך בוחרים יועץ עסקי

יועץ עסקי הוא אדם שמספק שירותי יעוץ שקשורים לקביעת המדיניות של העסק וכן תכנון וליווי בכל הפעילות העסקית של העסק כאשר המטרה העיקרית שלו היא לשפר את ההתנהלות של העסק וכמובן להפוך אותו לעסק מוצלח יותר ורווחי יותר. ייעוץ עסקי הוא תהליך שלא מעט עסקים זקוקים לו כיום. לא פעם לא מדובר רק על עסקים לא מספיק מוצלחים, אלא גם על עסקים שמצליחים שמעוניינים למקסם את ההצלחה העסקית שלהם ולהפוך לעסק מוביל יותר ורווחי יותר. אם אתם תוהים כיצד לבחור יועץ עסקי חשוב מאוד שתקראו את המאמר הבא.

כיצד תדעו מיהו יועץ עסקי שכדאי לבחור בו?

באופן כללי חשוב לדעת כי יועץ עסקי טוב הוא יועץ שיש לו את ההשכלה האקדמאית המקיפה ביותר בתחומי הכלכלה, העסקים והמנהל. ליועץ המדובר יש גם ניסיון עשיר בתור מנהל עסקים בשטח וכן בייעוץ לארגונים, חברות ועסקים. אם אתם מחפשים יועץ עסקי אתם חייבים לבחור בו בצורה מושכלת מתוך התייחסות לכמה היבטים מרכזיים שעוד יפורטו בהמשך המאמר. חשוב מאוד לזכור כי ייעוץ עסקי רציני ומקצועי יכול לחולל תמורה משמעותית בעסק ומעבר לרווחיות הגדולה שהוא יכול ליצור בכל עסק הוא יכול לגרום לעסק להתנהל בצורה מוצלחת ויעילה יותר בכל ההיבטים ועל כן, אין ספק שחשוב מאוד לבחור את היועץ המתאים לכל עסק.

מהו ייעוץ עסקי?

אבל טרם עוסקים בפרמטרים הנוגעים לבחירת יועץ עסקי מוצלח, חשוב מאוד להבין מהו בכלל ייעוץ עסקי. לא מעט בעלי עסקים לא יודעים מה לצפות מייעוץ עסקי ובהתאם לכך הם לא מצליחים לבחור את היועץ העסקי המתאים להם. ייעוץ עסקי הוא מהלך מועיל ונחוץ בכל השלבים של חיי העסק לרבות לפני ההקמה לו, במהלך ההקמה שלו ובמהלך הפעילות העסקית השוטפת שלו. ייעוץ עסקי איכותי יכול לסייע לכל עסק להתמודד עם כל משבר העומד על הפרק בכל שלב בחיי העסק. את תהליך הייעוץ העסקי מתאים היועץ העסקי למצב הנוכחי של העסק. המאפיינים של השוק שבו הוא פועל הם רבים והמטרות המסוימות שלו רבות. אולם, באופן כללי ישנם מספר שלבים שחוזרים על עצמם בייעוץ עסקי עבור כל סוגי העסקים. מדובר על תהליך מסודר שמבוצע בצורה מאורגנת ומדויקת. התהליך כולל בין היתר שלב פיננסי שמתייחס לסקירת הדוחות הכלכליים של העסק, בניית דוחות כלכליים חדשים ומקצועיים, עבודה מול הבנקים, תמחור נכון וכו. היועץ יבצע סקירה עמוקה על ההתנהלות העסקיות הפיננסית על מנת לאתר כשלים פיננסיים שונים. לאחר מכן הוא ידאג ליישום כלים ושיטות לתוכנית העסקית על מנת שהיא תיתן פתרון למגוון בעיות שונות כגון: הקטנת ההוצאות של העסק, העסקת עובדים, עבודה מול ספקים, שיפור בגבייה, שינוי הלוואות ועוד. תהליך ייעוץ עסקי מתמקד גם בשיתופי פעולה עסקיים, בשיווק דיגיטלי שבא לידי ביטוי באינטרנט, ברשתות החברתיות ועוד. אין ספק כי מדובר על ייעוץ קריטי עבור הצלחתו של כל עסק ועל כן, אם אתם מעוניינים לקדם את העסק שלכם, לאפשר לו להיות מוצלח ורווחי יותר ולהתמודד עם משברים בצורה טובה ויעילה, כדאי שתפנו ליועץ עסקי מקצועי שיעניק לכם תהליך מקיף של ייעוץ עסקי ממוקד התואם לעסק שלכם באופן ספציפי.

כיצד בוחרים יועץ עסקי?

אין ספק כי ליועץ עסקי יש תפקיד חשוב מאוד בכל עסק ועל כן, יש לבחור אותו בקפידה. טרם אתם בוחרים יועץ עסקי הקפידו לבחון כמה פרמטרים:

ראשית כל, תהליך ייעוץ עסקי אמור לעסוק בקשת רחבה של נושאים, אך לא מעט מהנושאים יערבו סוגיות פיננסיות ועל כן, אין ספק שליועץ חייבת להיות השכלה אקדמאית כלכלית שתסייע לו לבחון את הסוגיות הפיננסיות בצורה הטובה ביותר ולסייע לעסק להתנהל מבחינה כלכלית בצורה מושכלת ואיכותית בהתאם לידע שיש לו בתחום. יועץ עסקי חייב להבין במספרים.

ניסיון של יועץ עסקי הוא דבר חשוב מאוד. ככל שהיועץ עובד יותר שנים בייעוץ כך מספר העסקים שהוא ליווה גדול יותר. כלומר, היועץ יהיה בקיא יותר בכל תחום הייעוץ ובעל יכולות להתמודד בצורה הטובה ביותר עם כל משבר העומד על הפרק בקרב עסקים שונים וכן, לתת פתרון לקשת רחבה של מצבים. כמו כן, ככל שיועץ עובד יותר שנים בתחום כך הגיוני שהוא ליווה עסקים דומים לשלכם הן מבחינת השלב בחיי העסק והן מבחינות נוספות. חשוב מאוד לשאול את היועץ האם יצא לו ללוות עסקים מהסוג שלכם המצויים בשלב העסקי שלכם. כמובן שסוג העסק גם הוא דבר שהיועץ צריך להיות בקיא בו ועל כן, בדקו היטב איזה סוגי עסקים הוא ליווה ובאיזה תחומים הם עוסקים.

ייעוץ עסקי יכול להתפרש על פני תקופה ארוכה או שהוא יכול להסתכם בכמה פגישות בודדות, יחד עם זאת, מדובר על בעל מקצוע שאתם מכניסים לתוך העסק בצורה מהותית וזאת בכדי שיעניק לכם נקודת מבט אובייקטיבית ומזווית חדשה, יצביע על בעיות ויתווה את הדרך הנכונה לפתרונות. את האמון שביועץ בונים בהדרגה ככל שמתקדמות הפגישות אתו וכאשר תיווכחו לדעת כי היועץ יודע מה הוא אומר. חשוב מאוד להרגיש שיש לכם קשר אישי ואינטראקציה עם היועץ ושניתן לעבוד אתו בגובה העיניים בצורה נגישה נוחה. זכרו שאתם עומדים להיכנס עם היועץ לעבודה משותפת הכוללת חשיבה משותפת, העלאת שאלות, קבלת תשובות, חשיפת מידע ועוד.

גם ניסיון החיים של היועץ הוא דבר חשוב מאוד. כדאי לעבוד עם בעל מקצוע בוגר ובעל ניסיון עסקי וניסיון חיים אשר יודע כיצד לסייע לעסקים בכל תחום.

אם אתם מחפשים יועץ עסקי מקצועי, כדאי מאוד שתכירו את דורון עמית יועץ עסקי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]