הכנסה פאסיבית מנדל"ן: האם עדיין קיים כזה דבר? - 0404
הכנסה פאסיבית מנדל canva

הכנסה פאסיבית מנדל"ן: האם עדיין קיים כזה דבר?

לכל אדם חשוב הביטחון הכלכלי שלו. כאשר אדם מחפש עבודה אחד הדברים החשובים ביותר עבורו הוא למצוא עבודה שתבטיח לו את הביטחון הכלכלי שלו. ידוע כי עבודה קבועה מציעה שקט תעשייתי לכל אדם ומאפשרת לו לרוב לחיות את חייו בכבוד. מרבית האנשים כיום עובדים על מנת לחיות מהשכר החודשי שלהם. אין ספק כי כולנו יודעים כיום כי בכדי לממן את עצמו ואת המשפחה שלנו מבחינה כלכלית, עלינו לעבוד. אולם, חשוב מאוד לדעת שכיום ניתן גם ליצור הכנסה פאסיבית מתחומים שונים. מה פירושה של הכנסה פאסיבית בעצם? הכנסה שמגיעה אליכם מדי חודש בחודשו מבלי שתדרשו לעבוד תמורתה. נשמע ללא ספק כמו חלום, אך חשוב מאוד שתדעו שכיום באמצעות השקעות נדל"ן נכונות, ניתן בהחלט ליצור הכנסה פאסיבית איכותית. במקום שאתם תעבדו, הכסף יעבוד עבורכם.

למה דווקא השקעה בנדל"ן?

דרך יחסית קלה ופשוטה להכנסה פאסיבית היא באמצעות נדל"ן מניב כיזמות נדל"ן או השקעות נדל"ן. מדובר בעצם על תהליך שבו רוכשים דירה כלשהי במחיר שמשתלם לכם ובהתאם ליכולת הכלכלית שלכם ולנתונים שונים העומדים על הפרק והופכים את הרכישה לכדאית. לאחר מכן משכירים את הדירה ונהנים מהכנסה פאסיבית שבאה לידי ביטוי בדמי שכירות חודשיים שאתם מקבלים כבעלי הדירה על הדירה, מבלי שאתם תדרשו לעבוד על ההכנסה המדוברת.

גם במצב שבו בועת הנדל"ן בישראל תתנפץ ומחירי הדירות יצנחו, עדיין יהיה צורך ממשי בדירות מגורים, שטחי מסר ועסקים שונים לכן, מדובר על השקעה שתמיד תבטיח לכם הכנסה פאסיבית וקבועה. ניתן כיום להשקיע בנדל"ן עבור מבוגרים בלבד או בנדל"ן מסחרי הרלוונטי עבור מסחר, תעשייה ועסקים. את ההשקעות ניתן לנהל בצורה ישירה כאשר אתם כבעלי הנכס מציעים את הדירה להשכרה, גובים את סכום התשלום החודשי תמורת הדירה ועוד או שאתם יכולים פשוט לעשות זאת בצורה עקיפה על ידי מינו של חברה לניהול נכסים או קרן לניהול השקעות שיבצעו את כל העבודה הנדרשת עבור ההשקעה שלכם כך שאתם בעצם תקבלו את הכסף מהשקעת הנדל"ן שלכם מבלי שאתם תצטרכו לעשות יותר מדי. אין ספק שהשקעת נדל"ן היא מאז ומתמיד השקעה משתלמת מאוד.

כאשר מדובר על נדל"ן מסחרי שהוא נדל"ן מניב, לרוב ההשקעה תחייב ניהול שוטף שדורש זמן רב יותר, אך היא תייצר במקביל הכנסה גבוהה יותר. גם במקרה הזה כדאי לדאוג לניהול עקיף שידאג לכל מה שנדרש. כאשר מדובר על נדל"ן למגורים ניתן לנהל אותו באופן עצמאי. הניהול באופן יחסי הוא מנמלי וכלל בעיקר גביית שכר דירה אחת לחודש ועוד. התשואה בנדל"ן מעין זה היא יחסית נמוכה יותר בהשוואה לאפיקים אחרים ועל כן, לא מעט אנשים מעדיפים לנהל את ההשקעה המדוברת באופן עצמאי ולשמור את הרווחיות הגבוהה ביותר עבורם.

כיצד ניתן לעשות השקעה בנדל"ן

השקעה בנדל"ן ניתן לעשות ב2 דרכים:

דרך אחת היא השקעה ברווחי הון- מדובר בעצם על קניית נכס ומכירתו ברווח. כלומר, אם רכשם דירה בסכום של 600 אלף ₪, שיפצתם אותם ואז מכרתם אותה בסכום של מיליון ₪, יהיה לכם בעצם רווח מהעסקה. חשוב מאוד לדעת כי בעסקה מהסוג המדובר כדאי מאוד למכור את הנכס זמן קצר לאחר שרוכשים אותו וזאת בכדי להנות מהרווחים בעיקר בשל התנודתיות בשור הנדלן. בדרך כלל השקעות מהסוג המדובר יניבו רווחים כאשר השוק יהיה במגמת עלייה. אם השוק מצוי במגמת ירידה עלולים להפסיד מכך לא מעט ועל כן, אין ספק שהזמן הנכון להשקעה הוא גורם קריטי בהשקעות נדלן מוצלחות.

 סוג נוסף של השקעה בנדלן הוא השקעה בתזרים מזומנים. מדובר על רכישת נכס לצורך השכרתו. כאשר אדם כלשהו רוכש נכס אך לא מעוניין למכור אותו, הוא יכול פשוט להציע אותו להשכרה, למצוא עבורו שוכרים ולקבל תמורתו את הכסף של דמי השכירות מהשוכרים מדי חודש בחודשו. הכסף מדמי השכירות ישחם לא פעם על ההוצאות החודשיות עבור הדירה כגון: משכנתא ותיקונים שונים, אך כאשר משקיעים בצורה נכונה, גם לאחר כל ההוצאות הללו תהיו בתזרים מזומנים חיובי ועל כן, גם במקרה של השקעה בנכס לצורך השכרתו, יש לעשות זאת בצורה נכונה וזאת בכדי שתרוויחו מכך בסופו של דבר. השקעה מעין זאת היא השקעה לטווח ארוך ולרוב התנודות בשוק לא משפיעות כלל על ההשקעה המדוברת. היתרון בהשקעה זאת כרוך בעובדה שמדובר על ההכנסה פאסיבית. לאחר החיפוש של הנכס המתאים, רכישת הנכס המתאים והשכרתו לדייר, הכנס יתחיל להכניס לכם הכנסה פאסיבית חודשית. כלומר, כאן מסתיימת העבודה שלכם והכסף שלכם עובד בשבילכם. אין ספק כי מדובר על השקעה נכונה כיום לכל אדם שמעוניין להנות מרווח פאסיבי מדי חודש בחודשו.

כיצד משקיעים נכון בענף הנדל"ן?

בכדי להנות מרווח פאסיבי בהשקעה בענף הנדל"ן, יש להשקיע בצורה נכונה. השקעה נכונה היא בחירת אפיק ההשקעה הנכון בענף וכמובן, בחירת הנכס המתאים להשקעה בן מבחינת התקציב שלכם העומד על הפרק עבור רכישת הנכס, הן מבחינת משכנתא שאתם יכולים לקחת במידה ואין לכם את כל הסכום הנדרש לרכישת נכס והן בבחירת המיקום של הנכס. כיום ניתן להשקיע בנדל"ן בישראל או בחו"ל. בכדי שההשקעה שלכם תתבצע בצורה הטובה ביותר, לא כדאי למצוא את הנכס הרלוונטי לכם לבד וכדאי מאוד להתייעץ עם חברות העוסקות בתחום ייעוץ בהשקעות נדל"ן עבור רווח פאסיבי. חברות מקצועיות ואמינות יכולות לסייע לכם להשקיע בצורה נכונה ואיכותית ועל כן, אין ספק שכדאי לבחור בהן. פרטים נוספים באתר BUYABROAD.CO.IL

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]