הדרך להתקבל לסיירת מטכל בדקה התשעים נחשפת - 0404
הדרך להתקבל לסיירת מטכל בדקה התשעים נחשפת זיו קורן

הדרך להתקבל לסיירת מטכל בדקה התשעים נחשפת

 

שמעתי על היחידה אבל כמו רוב בני הנוער בגילי נשארתי בשלי, עצלן, מטושטש מבולבל ובעיקר אדיש, עד לרגע המיוחד בו נחשפתי אליהם.

ראיתי מודעה ברשת החברתית והחלטתי לנסות את מזלי, כדי שמיד לאחר מכן אקבל שיחת פלאפון ואיתה ההזמנה להגיש מועמדות ולהוכיח שאני ראוי לעמוד תחתיהם, אדרנלין כושר קרבי

להוכיח שאני מסוגל לעבור את מיון הכניסה הפרטני בתחילת דרכי לצידם ואיתו הידיעה שיש בי את הפוטנציאל להפוך ללוחם שיוביל את מערך הסיירות הבא, וכל אלו לפי הקריטריונים שלו, מאמן הצוות אותו פגשתי שפתח בדברים הבאים.

דברי מאמן אדרנלין כושר קרבי, בוגר סיירת מטכל ומגבש במיל'

יום סיירות והגיבושים האחודים המתבצעים אחריו, גיבוש מטכל לענייננו, הוא המעמד בו תפגשו אותי בדמות שונה לגמרי מהאדם העומד למולכם היום.

שם אעמוד כחלק ממערך מיון קפדני שבידי נפלה הזכות להוביל צוות כבוגר היחידה ולאתר תוך חמישה ימים בודדים את המועמדים המתאימים ביותר להמשיך את דרכנו, את מורשת היחידה, המבצעים לתוך הלילה, ותחושת הסיפוק שהקרבת את היקר מכל למען הדגל, למען המדינה.

כמי שמייצג את היחידה בגאווה ועליו הוטלה האחריות לבחור סך הכל מאה מועמדים בודדים לגיוס חד שנתי בנובמבר, החלטתי לקצר למענכם את הדרך, וכבר היום לשלוח לדרכו את מי שאינו מתאים.

כבר היום, אסיים דרך, ואחסוך למגבשי היחידה, חברי לנשק, את העבודה הקשה והזמן היקר במיון חמשת אלפים מועמדי יום סיירות, מתוכם נבחר לא יותר מארבע מאות מאותרים שינסו את מזלם בגיבוש הקשה ביותר בצהל, גיבוש מטכל.

אני נדרש לציין, כי זהו מיון הכניסה לאדרנלין כושר קרבי, הגוף הגדול ביותר בארץ והיחיד שעומד באחוזי ההצלחה הגבוהים מכל בכל הקשור לגיוס וסיום מסלול במערך יחידות העלית של צבא ההגנה לישראל בו בחרתי לקחת חלק.

 

עדי אבלס

מדובר בגוף אשר פועל במתכונת קורס ואיתו מיוני כניסה והדחה, ימי קצה מרהיבים, חשיפה מלאה ליחידות העלית איתן עובד בשת"פ, סאגות הכשרה יוקרתיות וסדרות אותן בודדים יזכו לעבור.

חברת כושר קרבי הפועלת בשלושה מישורים שונים שכל כולה מושתת על מקסום יכולות מועמדיה ואת זה תיישם ע"י ניתוח מהלכים מלא של כלל ביצועיהם ועד להתאמתם ליחידה אליה מכוונים, כל זה בתנאי שתוכיחו לי היום שדווקא אתכם אני מבקש להוביל לתוך הליך יוקרתי ומובדל זה.

אם תשאלו אותי מדוע בחרתי דווקא באדרנלין כושר קרבי, אקשור זאת לקווים המנחים של גיבוש מטכל ומגבשיו

אנחנו לא מחפשים עוד נער שחלם להפוך ללוחם בסיירת מטכל, כאלו מצאתי בכמויות מסחריות, אנחנו, אני בכל אופן, מחפש אדם שלו המסוגלות לסיים מסלול, להעפיל לטקס הסיכה המיוחל, המבצעים האופרטיביים שבעקבותיו, וגם אותם לנחול בהצלחה תוך כדי שהחזיר את לוחמיו חזרה למשפחותיהם בבטחה

ובסיום דבריו, התחלנו את מיון הכניסה לאדרנלין, אותו כל מלש"ב מחויב להכיר

צוות ותיק של משתתפי הקורס שחלקם כבר עברו יום סיירות או גיבוש אחוד ורק מחכים למועד גיוסם המתקרב, ולצדם אנחנו, עשרה מועמדים שחלקם הספיקו לפרוש בחמש הדקות הראשונות מתחילת אותו המיון המדובר, ואני שבחרתי לנשוך שפתיים, ולעשות כל מה שיידרש ממני כדי להפוך לחלק מהם, חלק מאדרנלין כושר קרבי.

רגעים יקרים שנחרטו בזיכרוני עקב כך שזו הפעם הראשונה בחיי בה קפצה לראשי המחשבה שתלווה אתכם לאורך כל הליכי המיון והשירות הצהל, "בשביל מה אני צריך את זה" ובמילה את "זה" אני מתכוון לקושי בל יתואר שהיה רק התקדים למה שעברתי במסלול הכשרת הלוחם של סיירת מטכל, אותו למזלי פגשתי שם, באותו קורס הכשרה ייעודי עליו הסביר לנו מאמן הצוות בתחילת היום.

נלחמתי על מקומי בשורותיהם כי ידעתי שהם הגוף המתאים ביותר לביצוע משימה זו, המשימה להפוך עוד מלש"ב חסר שהתעורר מאוחר, לאדם לו הסיכוי לשרת את המדינה מתוך מערך יחידות החוד שלה שאיתו ארגז הכלים להתמודד עם כל קושי או מכשול שאפגוש בדרך, ולא טעיתי.

מה מייחד את אותו ארגז הכלים שציינתי לפני רגע, זו השאלה שצריכה לעניין את כולכם בשלב זה, עליה אענה בצורה עניינית.

מדובר היה בהליך הכשרה שונה מכל מה שהכרתם, בעוד ששאר הגופים הבינונים עובדים על סף הרגש ולצד קישוטים וסיסמאות מפוצצות, הם התאפיינו במקצועיות גרידא.

הם עבדו אתנו עד לפרטים הקטנים ובכל הרבדים המתבקשים, מהיכולות הפזיות המשתכללות, הכלים המנטליים והפסיכולוגים העמוקים, עבודה לצד צוות לוחמים ועולם ערכים שלם של אהבת הארץ ותרומה למולדת, וכל אלו לצד אנשי המקצוע המומחים בתחומם אשר מרכיבים את ארבעת אגפי ההכשרה השונים בחברה לה קורס הכשרה בלעדי ויוצא דופן המתעדכן באופן שגרתי בכל מועד גיוס והשינויים המהותיים המגיעים בעקבותיו, וזו במטרה להעניק לכם את אחוזי המעבר אותם התחייבו לכם.

לסיכום, אם אתם מכוונים לעבור בהצלחה יום סיירות, ולהגיע רמה אחת מעל לגיבושים העצימים של סיירות העלית.

אם אתם דורשים את הגוף היחיד שהיה מסוגל להסיר את הכפפה ולהיות החלוץ והיחידי שמסוגל להתחייב לכם לשירות מאתגר וחוצה גבולות ביחידות הקצה הצהליות, אתם מבקשים אותם, אותנו, את אדרנלין כושר קרבי.

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]