דגן: ״הצהרות פומפוזיות על 3,600 יח"ד מסתכמות לסה"כ כ-700 יחידות דיור" - 0404
+
דגן: ״הצהרות פומפוזיות על 3,600 יח"ד מסתכמות לסה"כ כ-700 יחידות דיור" מועצה אזורית שומרון

דגן: ״הצהרות פומפוזיות על 3,600 יח"ד מסתכמות לסה"כ כ-700 יחידות דיור"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון בתגובה על פרסום סדר היום של המת"ע (מועצת תכנון עליונה).

דגן:"אנחנו רואים כיצד למרבה הצער ראש הממשלה מפספס הזדמנות היסטורית לשינוי משמעותי וחוזר שוב לאפיק המחזורים כפי שהיה בתקופת אובמה. שוב הורידו דברים שעומדים בכללי הקבינט לאחר הפגישה עם טראמפ כמו צופים, טל מנשה, ועץ אפרים.

השמחה על מס יחידות דיור בחברון וודאי שהיא נכונה ואנחנו כמובן מודים לראש הממשלה על כך. אך השמחה היא מעורבת מכיוון שבנייה 5 שנים לאחר ההבטחה על בניית בתים בבית אל איננה מספקת. צריך לומר את האמת, ההצהרות הפומפוזיות על 3600 יח"ד מסתכמות לסה"כ כ-700 יחד לבנייה, לחצי מליון מתיישבים שמחכים לבשורה אמיתית אחרי 8 שנות בצורת.

נמאס לנו להודות על כל עצם שנזרקת לעברנו. אנחנו דורשים כבישים כי גם אנחנו אזרחי מדינת ישראל ומגיע לנו להגיע בבטחון הביתה. אנחנו דורשים איזורי תעשייה כי גם לנו מגיעה תעסוקה ככל אזרח אחר. ואנחנו לא מתכוונים להמשיך להתנצל. ראש הממשלה מפספס כאן הזדמנות היסטורית שספק אם תחזור. יש נשיא בארהב שגם אם לא יסכים לא יגנה כפי שהיה בתקופת אובמה.

ראש ממשלת ימין שבתקופה כזו לא בונה ישובים חדשים לא בונה איזורי תעשייה ומאפשר בנייה בגרסת אובמה בשיפורים קלים מכשיל את התפתחות ההתיישבות בארץ ישראל"