יצירת קורות חיים – בקלות ובמהירות - 0404
יצירת קורות חיים – בקלות ובמהירות FREEPIK

יצירת קורות חיים – בקלות ובמהירות

רוב האנשים אינם אוהבים לכתוב קורות חיים ואפשר להבין מדוע – קשה לפרט על עצמך, לא מובן מה כדאי להכניס ומה כדאי להשמיט והכתיבה דורשת יצירתיות שאין לכולם.

עם זאת, חשוב להבין שמומלץ להשקיע בכתיבת קורות החיים כמו שאתם מתכוננים לראיון עבודה, אם קורות החיים לא ירשימו את המעסיק הפוטנציאלי – לא תגיעו לראיונות ותמשיכו לחפש עבודה.
בנוסף, עליכם להתאים את קורות החיים למשרה המתאימה, במידה ואתם מחפשים תפקידים שונים תצטרכו להתאים את קורות החיים עבור כל משרה, כדי להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל.

ניתן להיעזר בעשרות הדוגמאות המפורטות כאן כדי לקבל מידע רחב יותר כיצד לכתוב קורות חיים לפי תחום – מהנדסים, מורות, אחיות, טבחים, כלכלנים, מאבטחים ועוד רבים אחרים מופיעים באתר.

כדי לעזור לכם לכתוב קורות חיים שיתבלטו מכל עולם, צירפנו מידע חשוב שתוכלו להיעזר בו:

כתיבה תמציתית
מעסיקים מקבלים מאות קורות חיים ואין להם זמן פנוי לסיפורים מיותרים, הם רוצים לעבור על קורות החיים ותוך שניות בודדות להבין האם תתאימו לתפקיד או לא. הקפידו לכתוב בגוף שלישי בצורה ברורה שמעבירה את הניסיון המקצועי והידע שלכם.

היצמדו לאמת
אין דבר מביך יותר מאשר להגיע לראיון ולגלות שאין לכם את הניסיון שכתבתם בקורות החיים. זה בזבוז זמן יקר למעסיק וגם לכם, במקום להתמקד בתפקידים מתאימים אתם תבזבזו אנרגיות על תהליך מיותר.

ללא שגיאות
מעסיקים רבים יפסלו את קורות החיים שלכם במידה והם לא יהיו כתובים היטב, בפרט עם שגיאות כתיב.
הקפידו להעביר את קורות החיים שלכם לבדיקה נוספת ולוודא שאין שגיאות כתיב שעלולים לפגוע בכם.

שפת הכתיבה
במדינת ישראל השפות העיקריות לקורות חיים הינם עברית ואנגלית. ישנם תחומים שבה הכתיבה באנגלית יותר נפוצה כגון הייטק ויזמות. במידה והחלטתם לכתוב את קורות החיים שלכם בשפה שאינה שפת האם שלכם, הקפידו על שפה ברורה ומדויקת ללא שגיאות – אל תשתמשו בגוגל טרנסלייט לתרגם את קורות החיים כי סביר להניח שהתוצאה תהיה לא כפי שרציתם.

פורמט הכתיבה
סוגיה זו מעסיקה רבים – באיזה פורמט כדאי לכתוב? הפורמטים הנפוצים הם Doc או Pdf וניתן להשתמש בשניהם. קיימת עדיפות לפורמט Pdf ממגוון סיבות:

  • פורמט מקצועי יותר
  • עיצוב אחיד שלא משתנה בפלטפורמה בה פותחים את הקובץ
  • לא נשמר בו מידע אישי (זמן עריכה, שם האדם האחרון ששמר וכו'..)

בעזרת הטיפים האלו תוכלו לכתוב קורות חיים בצורה מהירה וקלה. למידע נוסף, אתם מומלצים לבקר באתר Resumaker – קורות חיים ולהשתמש בכלי מתקדם לכתיבת קורות חיים שיאפשר ליצור קורות חיים תוך מספר דקות יחד עם עשרות דוגמאות לכתיבה לפי תחום.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]