רפי שועה ניהול ועיצוב בתי יוקרה בישראל - 0404
רפי שועה ניהול ועיצוב בתי יוקרה בישראל צילום יחצ

רפי שועה ניהול ועיצוב בתי יוקרה בישראל

הכיצד בונים דירות יוקרה? מה הן ההכנות המקדימות למטרת בנית דירות יוקרה? ובכן, כתבה זו תציג חלק מהעקרונות שנכנסים לתוך התהליך.

להתחיל מהשטח: בנית דירות יוקרה

כשזה נוגע לנושא כמו בנית דירות יוקרה, הרי שיש כמה בסיסים שאפשר לכסות. ומהו הדבר הכי בסיסי בתהליך הבנייה עצמו מאשר מציאת השטח, או המגרש המתאים ביותר? שהרי, אם רוצים לבנות דירת יוקרה, הרי שיש בה יותר מאשר הדירה עצמה, גם הסביבה שלה. רבים מהאנשים מניחים או משערים שדירת יוקרה היא זו שנמצאת באזור יוקרתי. מהו אזור יוקרתי? יש כאלה שמייקרים את הטבע, וחושבים שהוא היקר מכל בעוד יש כאלה שהדבר היקר לליבם הוא דווקא אזור מפותח ותעשייתי רווי באנשים ומקומות בילוי. על כן, מגדלי שרונה יכולים להיות יוקרתיים למי שאוהב להיות בליבת התנועה העירונית, שלא נאמר התיירותית, בעוד בקתה ביער יכולה להיות יוקרתית למי שאוהב את חיי הטבע. על כן, מציאת השטח הנכון הוא חלק מההתכווננות לבניית סוג מסוים של דירת יוקרה. יהא זה מתועש ומאוכלס או טבעי ופשוט.

מה הם המשתנים בבחירת שטח עבור בנית דירות יוקרה?

כדי לדעת איזה מגרש או שטח יכול להתאים, ובהנחה שמכוונים למקום מאוכלס ותעשייתי, הרי שחלק מהמאפיינים לבחירת שטח עבור בנית דירות יוקרה יכול להיות הקרבה שלו למקום העבודה, או מקומות עבודה פוטנציאליים, קרבה לבתי ספר רלוונטיים או/ו שלל מוסדות חינוך רלוונטיים שלא נאמר רצויים, קרבה לתחבורה ציבורית ושלל משתנים שיכולים להיות רלוונטיים בסביבה מתועשת.

איך יודעים אם סביבה מסוימת מתאימה למטרות בנית דירות יוקרה?

ובכן, כדי לבדוק באם סביבה מסוימת מתאימה עבור בנית דירות יוקרה כאלה ואחרות, אפשר להתבונן קצת על ההגדרה של יוקרה. האם יוקרה זה ערך, ואם כן – כמה ערך יש למגרש ספציפי, וכמה ערך צפוי להיות בו? האם לדוגמה מדובר באזור לא מתועש ועל כן ערכו הכלכלי נמוך לכאורה, אלא שבהמשך צפוי שיהיה גל התיישבות ועל כן ערכו יעלה? חישובים או התבוננויות שכאלה יכולות להשפיע על תפישה של מקום כלשהו ולהבין אם הוא יקר מספיק, כלומר – באם יש לו ערך מספק מבחינה קפיטליסטית כדי לראות אם למעשה יש היגיון כלכלי לבנות בו דירות יוקרה. שכן, באם מכוונים להציב אותן על שטח מתועש "קרוב להכל", אפשר לראות מה הן תנופות הבנייה המעורבות.

בנית דירות יוקרה: וילה בחופית

האם וילה בחופית היא ביטוי של בנית דירות יוקרה? זה בהחלט תלוי ביכולת של המקום לאפשר לתושביו להיות קרובים לכל מה שהם רוצים להיות קרובים אליו. אין זה בהכרח אומר מוסדות חינוך ו/או מקומות עבודה, אלא פשוט מה שרלוונטי למי שגר שם. אם הוא נמצא בסביבה שמתאימה לו, אפשר שזה יהיה "יוקרתי" דיו מבחינתו.

לפרטים נוספים על בניית דירות יוקרה חייגו 052-3342308

www.youtube.com/watch?v=Sz_39N4tkK8

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]