מדוע והיכן כדאי להשוות מחירי ביטוח רכב ? - 0404
מדוע והיכן כדאי להשוות מחירי ביטוח רכב ? יח"צ

מדוע והיכן כדאי להשוות מחירי ביטוח רכב ?

בשנים שקדמו למשבר הקורונה היתה תחושה שענף ביטוחי הרכב רדום וכאילו מנסה לא להתעורר אל מהפכת הדיגיטל. נכון שקמו עוד ועוד שחקניות חדשות בתחום, אך הדבר בא לידי ביטוי דווקא במבט על החברות הגדולות והמבוססות ששולטות על החלק עיקרי בענף ביטוח הרכב.

לעומת זאת, החל מ 2020 אנו עדים לשינוי בחשיבה של חברות הביטוח, יש האומרים שמדובר בהתנהגות של עדר, שרץ לכיוון מסויים של תחרות ולא בטוח שהוא הנכון עבורו, ויש האומרים (כמונו) שאת המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק. כמו בענף הסלולר, הנסיעות, ההלבשה ומה לא, גם ענף הביטוח נשאב לתוך המהפכה הצרכנית.

מספר קטן של דוגמאות:

הראל חברה לביטוח – הראל switch

הכשרה חברה לביטוח – ביטוח GO

הפניקס חברה לביטוח – הפניקס SMART

מגדל – מגדל fix

ועוד…

אז מי הם השחקנים בענף ביטוחי הרכב ?

ענף הביטוח הינו ענף מפוקח, כלומר, לא כל אחד יכול למכור ביטוח, ישנם שני יישויות משפטיות שרשאיות למכור שירותי ביטוח בישראל:

  1. חברות ביטוח
  2. סוכני וסוכנויות ביטוח

חברת ביטוח היא המוסד הכספי, היא זאת שמנהלת את הסיכונים, קובעת את המחרים והתנאים (באישור הפיקוח על הביטוח), היא למעשה תרוויח או תפסיד מהעסקה הספציפית עם הלקוח. מטרת החברה בין היתר היא לקבל יותר כסף ממה שהיא תשלם ובכך להרוויח מעסקי הביטוח, בישראל יש כ 15 חברות ביטוח שמשווקות ביטוחי רכב לקהל הרחב.

סוכני הביטוח הם משווקים מורשים של חברות הביטוח, הם גם סמכות מקצועית בעלת הרשאות, סוכן הביטוח מקבל תשלום מחברת הביטוח עבור שירותיו ובך חוסך מחברת הביטוח את עלויות השיווק והשירות ללקוחות. העמלה של סוכן הביטוח הינה קבועה ואיננה מושפעת ממימוש זכויות הלקוח בפוליסה. בישראל יש אלפי סוכני ביטוח פעילים שמשווקים ביטוח רכב לציבור.

איך אפשר להשוות ביטוח ?

כמה דרכים להשוואת מחירי ביטוח רכב:

  1. השוואת מחירי ביטוח רכב אונליין באינטרנט – בישראל קיים מספר קטן של אתרי השוואת ביטוח רכב. הסיבה היא שמדובר באתגר טכנולוגי לא קטן ויקר מאוד, בנוסף לשיתוף הפעולה הנדרש מחברות הביטוח. רק סוכנויות ביטוח גדולות מסוגלות להרים אתרי השוואה ברמה גבוהה. סוכנויות ביטוח כמו "חובה" שמפעילה את האתר להשוואת ביטוחי רכב hova.co.il עוד משנת 2006 ומציעה את פריסת החברות הרחבה ביותר. כאמור אין עוד הרבה אתרי השוואה למעט אתר וובי שמציע השוואה צרה יותר.
  2. יש לכם סוכן ביטוח שאתם ממש אוהבים ? מעולה ! אל תוותרו עליו בקלות. תבקשו ממנו השוואת מחירים – תתפלאו, לסוכני הביטוח ישנן תוכנות שמסייעות להם לבצע השוואת מחירים. בנוסף, אפשר תמיד להשוות מחירים אונליין ולבקש מהסוכן להתחשב במחיר שמצאתם כדי שתשארו אצלו.
  3. האפשרות הפחות טובה והלא מומלצת: אם הזמן מאפשר לכם, אפשר להרים כמה טלפונים ולקבל הצעות ישירות מחברות הביטוח – סביר להניח שהאפשרות הזו איננה מתאימה לזמננו.

אז למה בכלל כדאי להשוות מחירי ביטוח רכב ?

התשובה לשאלה הזו נראית בנאלית וברורה, כדי לחסוך כסף, אך לא הכל נע סביב מחיר הביטוח.

  1. חסכון במחיר הביטוח – כמובן שמטרתה הראשונה של פעולת השוואת מחירי ביטוח היא לחסוך במחיר.
  2. השוואת מחירי מול הסוכן שלך – נניח שיש לך סוכן ביטוח מעולה, השירות שלו מצויין אך קיבלת הצעת מחיר גבוה, באפשרותך להשוות מחירים ולהציג לו את ההצעה שקיבלת ובעצם לתת לו הזדמנות להשוות את ההצעה או לפחות לשפר אותה.
  3. צפיה בתנאי הביטוח המוצעים על ידי החברות המתחרות – אתרי ההשוואה פורסים בדר"כ גם את תנאי הביטוח המוצעים, יכול להיות שהמחיר די דומה להצעת חידוש הביטוח שלך, אך התנאים הרבה יותר טובים, השתתפויות עצמיות, שירותי חירום נלווים מורחבים, כל אלו יכולים להשפיע על ההחלטה היכן לחדש את הביטוח.

לסיכום:

ביטוח רכב הפך למוצר עממי שכמעט כל אדם בוגר ירכוש לפחות פעם אחת בחייו. ההיצע הולך ומתרחב, עוד ועוד חברות ביטוח משווקות את המוצר הזה, חברות ותיקות הופכות להיות נגישות יותר, ולכן הדרך הטובה ביותר לבחור ביטוח רכב שמתאים לך היא להשוות מחירי ביטוח אונליין. תחסכו זמן בחיפושים, ותחסכו כסף ברכישה חכמה של ביטוח רכב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]