משפחה ברוכת ילדים – זה עסק שדורש ניהול תקציב מיוחד - 0404
משפחה ברוכת ילדים – זה עסק שדורש ניהול תקציב מיוחד unsplash

משפחה ברוכת ילדים – זה עסק שדורש ניהול תקציב מיוחד

אנו שומעים שוב ושוב כי ילדים הם שמחה, ולכן רבים בוחרים להרחיב את המשפחה כמה שיותר. אך, האם אי־פעם חשבתם על האתגר הכלכלי המלווה משפחה ברוכת ילדים? מדובר בעסק לכל דבר שבו יש לנהל את התקציב בצורה מדוקדקת. במאמר זה נעניק מספר טיפים לצליחת האתגר בהצלחה.

רכישה בחנות סיטונאיות של מזון

אחת מההוצאות הגדולות ביותר של משפחות מרובות ילדים היא הוצאות המזון. כדי לחסוך בהוצאות אלה, כדאי לדבר עם רשתות המזון הגדולות ולבחון האם אתם יכולים לקנות חלק מהמרכיבים בסיטונאות. את כל השימורים ניתן לקנות מראש לחודשים ארוכים. כמו גם, פסטות, אטריות למרק ומוצרים נוספים שנשארים לאורך זמן ואפשר לאגור. את הקנייה אפשר לבצע פעם בחודשיים ולחלק אותה לשני תשלומים כדי להתנהל נכון מבחינת תזרים המזומנים.

מילוי בקבוקי התמרוקים וחומרי הניקוי

בדומה למזון גם חומרי ניקוי ותמרוקים ניתן לקנות בחבילות גדולות מאד. רק שבניגוד למזון שניתן לאחסן בארון ולהשתמש בו לאורך זמן, את בקבוק השמפו נרצה לאחוז בקלות באמבט. איך ניתן לעשות זאת? השיטה הטובה ביותר לניהול נכון של משק הבית היא באמצעות בקבוקים שאותם ניתן למלא שוב ושוב. בארון צדדי נאגור את החבילות הגדולות של גלוני שמפו, מרכך וחומרי ניקוי. בהישג ידנו נשמור את הבקבוקים הקטנים יותר.

רכב גדול יותר

מוצאים את עצמכם נוסעים ברחבי העיר שוב ושוב כדי להביא את הילדים מבית הספר או הגן רק בשל כמות המושבים המצומצמת במושב האחורי? אם אתם זקוקים ליותר מושבים כדאי לעבור מראש לרכב גדול יותר. תוכלו למצוא רכב 7 מושבים שישרת את כל המשפחה, וכך תוכלו להפחית משמעותית את הוצאות הדלק באמצעות הפחתת כמות הפעמים שאתם נוסעים להביא את כל הילדים.

קנייה של בגדים בגמ"ח ובחנויות יד־שנייה

תחום נוסף שבו תוכלו לחסוך באופן משמעותי הוא הביגוד. בדרך כלל אתם יכולים להעביר בגדים מאח אחד לשני. ככל שהילדים מתבגרים תהיה בידיכם כמות גדולה יותר של בגדים. בנוסף, אפשר לקנות בגדים מחנויות יד־שנייה וגמ"ח במחיר נמוך משמעותית ממחיר ביגוד חדש. בחנויות אלה תוכלו למצוא גם סדינים, שמיכות ופריטים נוספים שיכולים לשמש את המשפחה כולה.

מיטות קומתיים

הילדים מעוניינים ביותר מקום בחדר? אם יש שני ילדים או יותר באותו חדר אתם יכולים לשדרג למיטת קומתיים. כך, תוכלו לגור בדירה קטנה ועדיין יהיה מספיק מקום הן לשינה והן למשחק. קיימות גם מיטות שתי קומות הכוללות מיטה נפתחת נוספת לילד שלישי. אם אתם זקוקים להלין שלושה ילדים באותו החדר, תוכלו להשתמש באחת מהמיטות הללו.

למדו את הילדים הגדולים כיצד לטפל בילדים הקטנים

משפחה מרובת ילדים עם הברדים גדולים בין הילדים הקטנים לאחיהם יכולות לחסוך סכום גבוה בעלויות שמרטף או צהרון. אתם יכולים להעניק לילדים הבוגרים דמי כיס בתמורה לשמירה על הילדים, ולחנך אותם כבר מגיל צעיר להתנהל עם תקציב משלהם למשחקים, דברי מתיקה והוצאות נוספות. כך, כשיתבגרו יהיו מוכנים לנהל את התקציב של המשפחה שיקימו.

לסיכום, השמחה שמביא עמו כל ילד במשפחה עצומה, ולכן אתם יכולים לנהל את התקציב החודשי בצורה חכמה כדי שתוכלו לתת יותר לכל אחד מהם. נסו למצוא את הדרכים להפוך את הרכישה הקבוצתית לאמצעי להוזלת המחיר לכל פריט. טיפ אחרון לסיום – חנויות רבות ישמחו לתת לכם הנחות על ריהוט או דברי חשמל אם תקנו יותר מיחידה אחת. אל תתביישו לבקש את ההנחה הזו, ותגלו שבסוף החודש נשאר לכם סכום קטן שתוכלו לחסוך לחודש הבא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]