מחפשים יציבות תעסוקתית? כדאי לשקול ללמוד לתעודת הוראה - 0404
מחפשים יציבות תעסוקתית? כדאי לשקול ללמוד לתעודת הוראה פוטוליה

מחפשים יציבות תעסוקתית? כדאי לשקול ללמוד לתעודת הוראה

בעוד העולם בו אנו חיים, הולך ומשתנה בקצב מהיר וגובר ועימו מידת אי הוודאות השוררת ברבים מתחומי החיים עולה, רבות ורבים מחפשים אחר יציבות וודאות.. הדבר ניכר במיוחד בשוק העבודה, בו רבים אינם בטוחים כלל כי התעסוקה שלהם תהיה שם לרשותם גם מחר או בשנה הבאה, ולכן מחפשים בכל דרך אפשרית אחר תחום יציב ובטוח יחסית לעסוק בו. ההמלצה הגורפת שלנו עבור כל מי שחיפוש זה רלוונטי עבורו, היא לשקול ברצינות לימודים לתעודת הוראה. מדוע דווקא תעודת הוראה וכיצד זה יסייע לנו להשיג יציבות תעסוקתית בהווה ובעתיד?

מעמודי התווך של החברה והתרבות – הוראה וחינוך כתחומים רלוונטיים תמיד

השינויים המהירים והבלתי צפויים בתרבות ובעולם בכלל הופכים תחומים מסוימים לפחות רלוונטיים (שלא לדבר על משרות ספציפיות…), בתוך פרקי זמן קצרים ביותר. במצב עניינים זה, לא רק שצריך לשקול האם משרה מסוימת אליה אנו מנסים להתקבל תמשיך להיות רלוונטית גם בעוד שנה או חמש שנים, אלא האם בכלל כל התחום הזה בו אנו מנסים לרכוש השכלה והתמחות צפוי לשמור על אופיו ועל הרלוונטיות שלו לאורך זמן?

מבחינה זו, ברור מדוע אנו ממליצים בחום דווקא על תעודת הוראה – הוראה של פעוטות, ילדים, בני נוער ו/או מבוגרים היא לב ליבו של עולם החינוך. מזה שנים רבות שקיימת בעולם המודרני הכרה ברורה אשר אינה מוטלת בספק בדבר החשיבות העצומה של חינוך. כל מדינה מקצה מיליארדים מדי שנה למערכת החינוך שלה וכמות הגופים העוסקים בחינוך בעולם גדלה באופן אקספוננציאלי במהלך מאות השנים האחרונות. לכן, חינוך באופן כללי והוראה באופן ספציפי הם תחומים אשר קשה לדמיין תרחיש סביר במסגרתו הם מאבדים רלוונטיות בעתיד הנראה לעין.

הוראה וחינוך הם מעמודי התווך של התרבות והחברה האנושית, ובכלל זאת גם הישראלית, כך שהמחזיקים בתעודת הוראה יכולים להיות רגועים, סמוכים ובטוחים כי ימשיך להתקיים היצע תעסוקתי  נרחב בתחום עיסוקם גם בעוד שנה, שנתיים, עשור או כמה עשורים. קשה מאוד לדמיין מצב בו כבר אין ביקוש לאנשי הוראה וחינוך, גם ביום בו המחשבים והבינה המלאכותית יעשו את מרבית המלאכות, התפקידים והמקצועות שעושים כיום בני אדם בתחום החינוך, כאן להישאר.

לימודי תעודת הוראה במוסד המתמחה בחינוך

במידה ואתם שוקלים להירשם ללימודי תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה ומתעניינים בתחום, וודאי תגלו כי אינספור מוסדות לימוד מסוגים שונים מציעים מסלול מסוג זה בארץ. ההמלצה הגורפת היא לחפש אחר מסלול לימודים שמעניין אתכם באחת המכללות המתמחות בלימודי חינוך והוראה. במכללה המתמקדת בחינוך כעדיפות ראשונה לפני כל תחום אחר תמצאו את המגוון הרחב ביותר של מסלולי לימוד, את  המרצים המנוסים והטובים ביותר בתחום, סביבה חברתית תומכת ומועילה ורמה מקצועית גבוהה וחסרת תחרות. מלבד הערך המוסף שתקבלו, גם תעודת ההוראה שלכם תהיה אטרקטיבית יותר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]