עפולה: בית הספר אלון יזרעאל קטף את המקום הראשון ביריד חקר מדעים - 0404
עפולה: בית הספר אלון יזרעאל קטף את המקום הראשון ביריד חקר מדעים

עפולה: בית הספר אלון יזרעאל קטף את המקום הראשון ביריד חקר מדעים

גם בשנה מאתגרת זו, נבחרו שתי קבוצות חקר משתי כיתות ו' בבית ספר "אלון יזרעאל", בעפולה שעבדו בעיקר מרחוק- גילו אחריות ויצירתיות, עבדו בקבוצות, חשבו על רעיונות שונים שעלו בעקבות בעיות שנתקלו בהן ביום יום, עברו תהליך שבסופו פיתחו שני מוצרים חדשים העונים על הצרכים שלהם ושאינם קיימים בשוק.

בקבוצה הראשונה בה חברים אביב בורוס, אפרת בנדיקט, יהלי שליו עבדו בשנה האחרונה האחרונה את ה"פחכם" שמטרתו ייעול רשימת הקניות (במטרה לא לפספס מוצר שצריך ולא לקנות מוצר שאין בו צורך) ע"י מערכת טכנולוגית שמתעדת כל מוצר שהתרוקן ונזרק לאשפה בעזרת צילום, רשימה זו עוברת בעזרת wi-fi לתיקייה בסמארטפון, מערכת זו מתכווננת ומתאימה את עצמה לסוגים וגדלים שונים של פחי אשפה ע"י זרועות מתכווננות.

בקבוצה השנייה בה חברים אורטל יחיא, נעמה שושני, רוני שמליה, אנסטסיה אדלר. בעקבות נגיף הקורונה והקושי בהקפדה על שמירת החוקים פיתחו התלמידות את צמיד ה-Distance שתפקידו להתריע על מרחק שהוא פחות מ- 2 מטר בעזרת חיישן מרחק. את הרעיון לקחו מאביזר טכנולוגי שנמצא ברכב המוביליי ושילבו בין עטית המסכה לשמירת המרחק ובמהלך התהליך שינו את המוצר מספר פעמים עד שהגיעו לרעיון הסופי.

שתי הקבוצות נבחרו להציג את המוצר בתחרות המחוזית שהתקיימה ביום ראשון, התלמידים הציגו בעזרת סרטון את המוצר שפיתחו והקבוצה שפיתחה את צמיד ה Distance עלתה לייצג את מחוז צפון בתחרות הארצית שהתקיימה ביום שלישי. את שתי הקבוצות הובילה במקצועיות מורת המדעים ליאת מזרחי. מנהלת בית הספר, מיכל ברובן אמרה: "גאים ונרגשים לייצג בפעם השלישית את בית הספר שלנו, את עפולה ואת מחוז צפון".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]