הבעל דרש לקבל את שמלת הכלה שרכש בנימוק כי היא רכושו הפרטי - 0404
+
הבעל דרש לקבל את שמלת הכלה שרכש בנימוק כי היא רכושו הפרטי לאוס

הבעל דרש לקבל את שמלת הכלה שרכש בנימוק כי היא רכושו הפרטי

המחלוקת סביב שמלת הכלה הטרידה את בית המשפט, עד כי זה כמעט ואיבד את שלוותו והזהיר את הזוג כי יורה להפקיד אותה אצל נאמן לזמן בלתי מוגבל.

"מדובר בעניין זניח שבית המשפט לא מוכן עוד לבזבז את זמנו ולעסוק בו", אמרה השופטת. רק אחרי המסר התרצתה האישה והחזירה לבעלה את שמלת הכלה. מדובר בבני זוג בשנות השלושים המאוחרות לחייהם ולהם שתי בנות קטנות. שניהם עוסקים במקצועות חופשיים ולפני שנישאו, הכירו וחיו יחד 10 שנים. שלוש שנים לאחר שנישאו התפתחו ביניהם חילוקי דעות בנושאים לכאורה זניחים, אבל הדבר לא מנע את רצון שני הצדדים להתגרש.

במסגרת הסכם חלוקת הרכוש, התעקש הבעל שאשתו תחזיר לידיו את שמלת הכלה שרכש מכספו. מהתצהיר שהגיש באמצעות עורכת הדין שרין סולן, נטען בין היתר כי הבעל רכש לרעייתו את שמלת הכלה בהפתעה, אבל היא סירבה להיכנס איתה מתחת לחופה ושכרה שמלה נוספת איתה הם נישאו. "שמלת ההפתעה" אופסנה בארון הבגדים, הבעל כאמור דרש אותה חזרה.

הדיון בנושא השמלה הגיע לבית המשפט שלוש פעמים. בפעם הראשונה הבעל קיבל צו לקבלת השמלה לידיו. האישה סירבה למלא אחריו, בנימוק כי היא לא רוצה שמישהי אחרת תינשא בשמלה זו – והעלימה אותה. בפעם השניה, בית המשפט הציע פשרה שהאישה תשלם את עלות השמלה, הבעל סירב. בפעם השלישית, בית המשפט כאמור איבד את שלוותו והודיע כי יורה לאפסן את השמלה אצל נאמן עד לפתרון כל המחלוקת גם אם זה ייקח שנים.

בשלב הזה נכנעה האישה ולמחרת הדיון הביאה  את השמלה למשרדה של עורכת הדין סולן.

חודש לאחר מכן התברר לאישה דרך הפייסבוק כי בעלה לשעבר מתכוון להינשא ושמלת הכלה שתלבש הכלה החדשה, היא זו שרכש לאשתו הראשונה. השבוע, הגישה האישה בקשה למתן צו שיאסור על הבעל לתת את השמלה לרעייתו לעתיד.

בית המשפט לא רק שדחה את הבקשה, אלא גם חייב אותה לשלם הוצאות בסך 7,500 ש"ח.