בטר לייף מציגים: טיפול בתא לחץ? מה חשוב לדעת? - 0404
בטר לייף מציגים: טיפול בתא לחץ? מה חשוב לדעת? RF123

בטר לייף מציגים: טיפול בתא לחץ? מה חשוב לדעת?

בשיתוף בטר לייף

חמצן חיוני להישרדות האנושית ומחסור בחמצן עשוי לפגוע בתפקוד ולהאט החלמה וריפוי, במיוחד במצבים רפואיים כמו פצעים סוכרתיים, פצעי לחץ, פצעים קשי ריפוי או לאחר ניתוחים.
הבשורות המעודדות הן שטיפול בתא לחץ יכול לשפר את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף באמצעות הזרמת 100% חמצן טהור בלחץ גבוה במיוחד. תנאים אופטימאליים אלה מעודדים התחדשות וצמיחה של כלי דם ומשפרים באופן משמעותי את זרימת הדם, מעודד את התחדשות הרקמות של הגוף, מפחית דלקת ומסייע במאבק בזיהומים.  
טיפול בתא לחץ מתבצע במכשירים הפועלים באישור אמ"ר של משרד הבריאות כאשר יש אופציה גם לתא בודד להשגת פרטיות מקסימליות וטיפול מותאם אישית. הטיפול יכול להימשך בסביבות שעתיים או פחות, תלוי בצרכים הייחודיים של כל מטופל ותוכנית הטיפול שנקבעה עבורו. הטיפול עצמו אינו פולשני ולא כואב והתחושה האופיינית היא של לחץ קל באוזניים, בדומה לשהייה במטוס. אין צורך להתכונן לקראת הטיפול ואפשר לשלב טיפול בתא לחץ כחלק מחיי היומיום והשגרה כאשר עולה הצורך בכך.
באילו מצבים בריאותיים ורפואיים טיפול בתא לחץ יכול לסייע לכם?

טיפול בפצעי לחץ ופצעים סוכרתיים קשי ריפוי
חולי סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר לסבול מפצעים שאינם מחלימים בשל הפגיעה בזרימת הדם ופצעים אלה עשויים עם הזמן להזדהם ואף להגיע למצב בו תידרש כריתת האיבר בשל נמק.
פצעי לחץ נפוצים אצל אנשים בעלי מוגבלות פיזית וגם הם מגבירים את הסיכון לזיהום וסיבוכים שונים. החמצן בלחץ גבוה בתא לחץ מרווה את תאי הדם ואת הפלזמה ומגדיל את אספקת החמצן לרקמות הפגועות ויכול בדרך זו להפחית בצקות, להשמיד חיידקים ברקמות ובעצמות, להפחית נזק בעור ולזרז את תהליך הריפוי וכל זה בצורה בטוחה בסביבה מוגנת.
טיפול בתא לחץ נחשב אפקטיבי לטיפול בכיבים ברגליים ולהפחית את הנפיחות ולשפר את הזרימה שלקויה בשל מחלת הסוכרת או פצעי הלחץ.
הודות לתנאים בתא הלחץ הגוף יכול לייצר יותר כדוריות דם לבנות וגם לשפר את ההשפעה של אנטיביוטיקה ובכל מקרה, לעודד ייצור של תאי גזע לריפוי איכותי ומהיר יותר של הפצעים בין אם אלה פצעים סוכרתיים או פצעי לחץ.

החשיבות של טיפול בתא לחץ לאחר ניתוחים או השתלות
הליך של הזרמת חמצן בלחץ גבוה יכול לסייע גם בתהליך החלמה מניתוחים (גם ניתוחים קוסמטיים וטיפולים אסטטיים שונים) כשיש סיכון גבוה יותר לזיהומים בין אם מדובר בניתוח להוצאת התוספתן או ניתוח פלסטי, הסרת גידולים ועוד.
החמצן המוזרם מפעיל את תאי הדם הלבנים כדי שאלה יוכלו להילחם טוב יותר בזיהום ויכול לסייע גם לריפוי פצעים פתוחים בעקבות הניתוח ולשפר את התוצאה בפרוצדורות רפואיות כמו השתלת עור. הטיפול יכול להפחית כאב ודלקתיות ונחשב לבעל השפעה אנטי בקטריאלית ולעודד את החלמת הצלקות ולסייע במיוחד במקרה של פצעים כירורגיים מאתגרים.
הטיפול בתא לחץ יכול גם לשפר בניית רקמה חדשה ואת תפקוד האיברים לאחר אירוע טראומטי, כמו ניתוח והוא נחקר גם בהקשר של התאוששות לאחר נזקי הקרנות במקרה של חולי סרטן.

למידע נוסף אודות תא לחץ וטיפולים במקרים רפואיים שונים, היכנסו לאתר בטר לייף – רשת מרכזים רפואיים לטיפולי Wellness וטיפולים היפרברים בתאי לחץ.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]