לא יאמן! צפו במסתננים בדרום ת״א מאיימים על יהודים ומבהירים: ״זו המדינה שלנו״ - 0404
+

לא יאמן! צפו במסתננים בדרום ת״א מאיימים על יהודים ומבהירים: ״זו המדינה שלנו״

יום שישי, קבוצת מסתננים מאפריקה מקללת ומאיימת על יהודים תושבי תל אביב, לא מתרגשת מהשוטרים ואף מבהירה כי זו המדינה שלהם.

כך זה נראה בפינת הרחובות לווינסקי-לישנסקי בדרום תל אביב. שוטרים היו במקום וגבו עדות לאחר התפרעות של מסתננים. במקום היה דם ונשמעו צעירות צועקות. שפי פז, הפעילה החברתית וחבריה חזרו מפעילות שגרתית – עוד אחת מיני רבות כדי לנסות ולשמור על שפיות המקום שהפך מקלט אפריקני עבור מסתננים.

בתוך זמן קצר החל העימות. המסתננים איימו על היהודים, איימו לשבור להם את מכשירי הסלולר וזאת תוך הבהרה כי זו אינה מדינת היהודים, אלא מדינתם שלהם – של האפריקנים.

״למה את מצלמת, אסור״, אמר אחד הזרים וחברו מיהר להתערב ופנה לאחר בקבוצה: ״לך למרוקו, יא מרוקאי״.

״מה אתה מצלם אותי? את יכולה להוריד את המצלמה? אני אשבור לך הטלפון שלך״, איים המסתנן.

חברו הוסיף: ״זה מדינה שלנו. אין לכם מדינה. מאיפה באת? ממרוקו? מתוניס? אני בן אדם, ככה. תשמע, בוא נרסק להם את הטלפון. רואים את זאת? היא מסריחה יותר מחרא״.

אח״כ עברו המסתננים להתעמת עם השוטרים. השוטר הבהיר למסתנן כי זכותו של כל אחד לצלם. תוך השיחה בין השניים, אמר המסתנן לעבר יהודי תושב המקום ״יא קוקסינל, אני לא מדבר איתך״. מתסנן נוסף שהתווכח עם השוטרים לגלג עליהם, וזאת למרות שהשוטר הזהיר אותו ממעצר. יהודי שהעיר ואמר: ״תראו איך הוא מדבר לשוטרים״, שמע תשובה מהמסתנן: ״איך מדבר לשוטרים? זו מדינה דמוקרטית״.

שפי פז: ״ליל שישי, לווינסקי פינת לישנסקי. אנחנו בדרך הביתה מסיור שגרתי. רואים ניידות וקטנוע הצלה. עוצרים ושולפים מצלמות. תוך שנייה נשכחים שברי הזכוכית, נשכח הסמרטוט הספוג דם בידו של המסתנן, נשכחות הצעירות שצורחות על הכביש, נשכחים השוטרים. הכול מתמקד בנו. או ליתר דיוק, ביד המצלמת. כי זה מה שהם לא רוצים שתראו. וזה מה שארגוני הלטפנים לא רוצים שתראו. וזה גם מה שהמשטרה לא רוצה שתראו. והיה שם עוד משפט שנזרק בינם לבינם ולא נקלט במצלמות: ״צריך לטפל באלה,״ הם אמרו חופשי ליד השוטרים, וכלום לא קרה. איפה האלימות המשטרתית כשצריך אותה״?