עונת השיפוצים - על היתרונות והחסרונות של שיפוצים בקיץ ובחורף - 0404
עונת השיפוצים – על היתרונות והחסרונות של שיפוצים בקיץ ובחורף unsplash

עונת השיפוצים – על היתרונות והחסרונות של שיפוצים בקיץ ובחורף

לכאורה עברתם את החלק הקשה, הגעתם להחלטה שאתם רוצים לערוך שיפוץ בבית. אך כעת עולה שאלה קשה לא פחות, מתי לשפץ בחורף או בקיץ? לשאלה הזו אין תשובה חד־משמעית משום שלכל עונה ישנם יתרונות וחסרונות, שאותם יש לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה. אנו כאן כדי לתת לכם את כל המידע על היתרונות והחסרונות של שיפוץ הבית בקיץ ובחורף.

שיפוץ בקיץ – יתרונות וחסרונות

ישראלים רבים מאוהבים בעונת הקיץ שמביאה איתה בריזה של ים, אבטיח קר וחיי חברה שוקקים. המדינה שלנו זוכה לימי שמש רבים, דבר שרק מחזק את השאלה, האם זהו הזמן המתאים ביותר לשפץ את הבית? לשיפוץ בקיץ ישנם מספר יתרונות: היתרון הראשון יעמוד לרשותכם אם השיפוצים המתוכננים נועדו כדי לתקן רטיבות בתוך הבית או בקירות החיצוניים. החורף מן הסתם הוא עונה מלאת גשמים הגורמת בבתים מסוימים להופעה של רטיבות. במקרה הזה, עדיף לחכות עד יעבור זעם החורף כדי לבצע שיפוץ כולל של כל הרטיבות שהצטברה.

יתרון נוסף שיש לשיפוץ בקיץ הוא שעות האור הרבות שיש במהלך היום. הימים הארוכים יעודדו את אנשי המקצוע לעבוד זמן רב יותר, דבר שיוביל בסופו של דבר לסיום העבודה במהרה. זוהי גם עונה המאפשרת עבודה נוחה יותר על מעטפת הבית, שכן העובדים לא יהיו חשופים לרוחות וגשמים המאטים את השיפוץ עד מאוד.

חשוב לזכור כי בקיץ הילדים יוצאים לחופש הגדול ואם תפעלו בחוכמה תוכלו לנצל זאת לטובתכם. אם תכננתם לעשות שיפוץ כולל בכל הבית, ככל הנראה תיאלצו להעתיק את מקום מגוריכם לתקופה קצרה. בזמן שהילדים אינם צריכים ללכת לבית הספר, תוכלו לצאת לחופשה או להתארח אצל בני משפחה מבלי שכל השגרה תתערער.

כפי שציינו לכל עונה יש יתרונות וחסרונות. החיסרון הבולט ביותר של הקיץ הוא שבעונה זו אנשי המקצוע זמינים פחות משום שהביקוש עולה. הדבר משפיע כמובן גם על המחירים ולכן שיפוץ בקיץ עלול לעלות יותר מאשר בחורף. יחד עם זאת, אם תמצאו שעונת הקיץ היא הבחירה הנכונה עבורכם, תוכלו לקחת מהבנק הלוואות לכל מטרה שיעזרו לכם לכסות את מחיר השיפוץ מבלי להתפשר על המועד האידיאלי.

שיפוץ בחורף – יתרונות וחסרונות

השיפוץ בחורף נראה לאנשים רבים כמעשה תמוה, אך זוהי אשליה בלבד. שיפוץ הבית במהלך העונה הקרה טומן בחובו שלל יתרונות מפתים. ראשית, בחורף זמינות בעלי המקצוע עולה כך שתוכלו לבחור בקלות מי תרצו שיעבוד עבורכם. כמו כן, המחירים בחורף נמוכים יותר מאשר בקיץ שכן יש פחות עומס עבודה. בנוסף, העבודה תיעשה בצורה איכותית ומהירה יותר מאשר בזמן הקיץ, כך שתוכלו להיות שקטים יותר שביתכם נמצא בידיים טובות. החורף הוא הזמן המושלם לשיפוץ פנים הבית משום שהעבודה בחוץ אינה כל כך אפשרית. גם במקרה שתאלצו למצוא מקום זמני לשהות בו במהלך השיפוצים, תוכלו לשכור חדר במחירים זולים מאוד משום שזו אינה עונת תיירות.

גם כאן ישנם חסרונות שנביא לפניכם כדי שתוכלו לשקול אותם טרם תוכלו לקבל החלטה מושכלת. ראשית, הטמפרטורות הנמוכות בחורף והמחסור בימי שמש מביאים לא פעם להאטה בתהליך השיפוץ. זאת משום שרבים מהחומרים דורשים ייבוש מלא לפני המשך העבודה, וכשאין שמש וחום הדבר לוקח זמן ממושך. כמו כן, בימי החורף לא ניתן לערוך שיפוצים מחוץ לבית וגם לא בחלקו העליון של הבית, בגלל שהגשם יוצר תנאי עבודה לא ראויים ואפילו סכנה לבעלי המקצוע.

*כתבה זו אינה מהווה הצעה ו/או התחייבות להעמדת האשראי. העמדת ההלוואה באמצעות בנק לאומי לישראל בע"מ וכפופה לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפרעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]