מכוני פסיכומטרי השוואה - 0404
מכוני פסיכומטרי השוואה depositphotos

מכוני פסיכומטרי השוואה

את המבחן הפסיכומטרי מכיר כל תלמיד שלומד באקדמיה, שכן לרוב הפקולטות המבוקשות במוסדות האקדמיים השונים לא ניתן להתקבל ללא ציון פסיכומטרי. המבחן הפסיכומטרי דורש מיומנות רבה ומענה על שאלות בקצב מהיר במיוחד – זו הסיבה שמרבית הנבחנים בוחרים להיעזר בקורסי הכנה למבחן, שמועברים על ידי מגוון מכונים. אם כן, האם לבחור ביואל גבע או בקידום בגלל השם, באנקורי או ב-IQ בגלל הוותק או במור קורן בגלל התוצאות והתנאים. כדי להשיב על כך כדאי להשוות ולבדוק בין מכוני פסיכומטרי שונים – התוצאות מפתיעות.

השוואה בין מכוני פסיכומטרי

ישנם לא מעט קורסי הכנה לפסיכומטרי ברחבי הארץ, אך רק מעטים מהם מצליחים לבלוט מעל האחרים. כדי להשוות בין המכונים השונים, שוחחנו עם מספר תלמידים שלמדו בכמה מכוני פסיכומטרי, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות. בדקנו כמה פרמטרים שיעזרו לכלל התלמידים שמחפשים קורס להצליח: מספר תלמידים בכיתה, רמת הוראה, רמת חומרי לימוד, עלות וציון.  בנוסף, בדקנו גם את שביעות רצונם של התלמידים מהקורס, להלן התוצאות.

מספר התלמידים בכיתה – התלמידים שאיתם שוחחנו, סיפרו שגודל הכיתה משפיע באופן ישיר על מידת היחס האישי שהתלמידים מקבלים בקורס וכן על קצב הלימוד הכללי. מספר התלמידים הממוצע בכיתה, במרבית מכוני הפסיכומטרי שבדקנו, נע בין 25 ל-38. מכון הפסיכומטרי שהתבלט לטובה בקטגוריה זו היה בית הספר לפסיכומטרי של מור קורן, שם יש בממוצע 10 תלמידים בכל כיתה.

רמת ההוראה – כאשר ניגשים לבחור קורס פסיכומטרי, חשוב לבחור קורס שהמדריכים בו ותיקים ומנוסים, יודעים לשמור על קצב לימוד אחיד ומתורגלים כיצד להנגיש את החומר לתלמידים בצורה הפשוטה והברורה ביותר. במכוני הפסיכומטרי שבדקנו רמת ההוראה וותק המדריכים היו דומים, אך התלמידים שהיו הכי שבעי רצון למדו במכוני הפסיכומטרי של יואל גבע ומור קורן.

רמת חומרי הלימוד – רמת חומרי הלימוד נמדדת לפי מידת הדמיון בין השאלות והתרגילים שבחומרי הלימוד ובין הרמה של השאלות במבחן עצמו. מרבית התלמידים שאיתם שוחחנו דיווחו שרמת השאלות במבחן הייתה קצת יותר גבוהה מהרמה של השאלות שאותן הם תרגלו במהלך הקורס, ולכן לא הרגישו שהקורס תרם להם בצורה משמעותית לשיפור הציון.

לעומתם, תלמידי בית הספר לפסיכומטרי של מור קורן דיווחו כי הרמה של חומרי הלימוד שנלמדו בקורס הייתה גבוהה יותר מהרמה של המבחן, כך שבמבחן עצמו הם הצליחו לענות בזמן על השאלות ולא הופתעו ממידת הקושי או מסגנון התרגילים בבחינה.

עלות הקורס – קורסי הפסיכומטרי השונים אינם זולים – בקורסים שנבדקו מחירם הממוצע נע בין 4,860 ל-9,970 שקל. ההבדל בעלות בין הקורסים השונים עשוי להיות גבוה, אך חשוב להביא בחשבון שהמטרה העיקרית שלכם היא להשיג את הציון הדרוש על מנת להתקבל לתחום האקדמי שתרצו ללמוד. מומלץ לבחור את קורס הפסיכומטרי שיכין אתכם למבחן בצורה הטובה ביותר, כך תוכלו לעבור את המבחן הסופי בהצלחה כבר בפעם הראשונה!

הציון הסופי

הציון הסופי שהתלמידים מקבלים במבחן הפסיכומטרי הוא המדד החשוב ביותר להצלחה ולאיכות של קורסי ההכנה לפסיכומטרי, שכן התכלית של הקורס היא שהתלמידים יקבלו את הציון המקסימלי. הציון הממוצע של כלל נבחני הפסיכומטרי הוא 534. מתוך מכוני הפסיכומטרי שבדקנו, תלמידים שקיבלו את הציון הגבוה ביותר במבחן היו תלמידי בית הספר לפסיכומטרי שלמדו אצל מור קורן. מהבדיקה שערכנו הציון הממוצע שלהם עומד על כ-635 נקודות (כ-100 נקודות מעל הציון הממוצע הארצי!).

לסיכום: מהבדיקה שערכנו עולה שבמרב הפרמטרים שבדקנו מור קורן קיבל את הציון הגבוה ביותר. אין ספק כי מורים טובים, כיתות קטנות של כ-10 תלמידים וחומרי לימוד ברמה אחת יותר גבוהה מהרמה של השאלות במבחן הסופי זו הנוסחה המנצחת! נראה שבמכון הפסיכומטרי של מור קורן הבינו את הגורמים שמביאים את התלמידים שלהם להצלחה במבחן הפסיכומטרי! כדאי להשוות בין קורסי פסיכומטרי ולהירשם לקורס הטוב ביותר!

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com