"כשהתלמידים שלי רואים את שירות המילואים שאני עושה ומבינים את המשמעות - זה החינוך האמיתי" - 0404

"כשהתלמידים שלי רואים את שירות המילואים שאני עושה ומבינים את המשמעות – זה החינוך האמיתי"

הכירו את סגן אלוף (מיל') מעוז שוורץ – איש מילואים עם שליחות. הוא התגייס בנובמבר 1998 לחטיבת גולני, יצא לקורס קצינים והמשיך בתפקידי פיקוד שונים. היום, מעוז הוא מג"ד במילואים בחטיבה הירושלמית, אחת מחטיבות המילואים הוותיקות בצה"ל.

בנוסף לתפקיד התובעני בצבא, מעוז הספיק לעשות שני תארים בחינוך, ליצור ולהעביר את סדנאות המנהיגות לנוער "סיירת דרור" ו"לגדול בגדול!", ולהקים עם אשתו כרמית את ארגון החסד "חסדוד", שמייצר מעגל מתנדבים זמין שרתום לעזור למשפחות ומעוטי יכולת.

"להיות איש חינוך שהוא גם איש צבא זה משהו אחר וזה מאוד מאתגר. אני נעדר לאימונים למשך חודש, אבל זה שווה הכול כשהתלמידים אומרים לי כמה השראה זה נותן להם", אמר סא"ל (מיל') שוורץ.

מעוז הוא ההגדרה לאיש חינוך אמיתי, שערכים מלווים אותו בכל צעד אשר הוא הולך. הוא משקיע בתלמידיו מעל ומעבר – בין אם בריצות ממושכות איתם בזמן הסגרים ובמפגשי למידה בשעות הקטנות של הלילה על ספסלים באשדוד. "בלי התמיכה והגב מאשתי ומהמנהל שמעודדים אותי להמשיך לתרום, לא הייתי יכול לעשות את התפקיד", אמר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]