בא לשכונה בחור חדש - איך מסתגלים לסביבת מגורים חדשה? - 0404
בא לשכונה בחור חדש – איך מסתגלים לסביבת מגורים חדשה? pixabay

בא לשכונה בחור חדש – איך מסתגלים לסביבת מגורים חדשה?

כל מעבר דירה כרוך בתקופת הסתגלות, על אחת כמה וכמה כשעוברים לגור בשכונה חדשה. אז איך מסתגלים מהר, מה עושים עם הילדים ומה צריך להיכלל בהכנה המוקדמת? הנה כל התשובות

הסתגלות לשכונת מגורים חדשה היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב. הסיבה לפער בין הציפיות לבין המציאות היא שכולנו מתרגשים לקראת המעבר, אבל אז אנחנו מגלים שזה לא כל כך פשוט. בין היתר, אנחנו צריכים למשל להתרגל לפרצופים של השכנים, לסידורי החנייה, לחנויות ואפילו לאווירה.

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות על מנת להסתגל מהר יותר גם לסביבת מגורים חדשה לגמרי. קודם כל, צריך להשקיע כמה ימים בהכנת שיעורי בית. היות וממילא לוקח זמן לבחור בית חדש, אין סיבה לוותר על ביקור בשכונה עצמה – בלי קשר לשאלה איזה נכס בדיוק נבחר. אם נגיע לשכונה מספר פעמים, בשעות שונות של היום ועם המשפחה והילדים, נצמצם למינימום את גורם ההפתעה.

 כך נעזרים בשכנים, חברים ומשפחה

כל מעבר דירה כרוך בתקופת הסתגלות. זה נתון שצריך להבין ולזכור אותו, גם כדי למנוע עוגמת נפש וגם על מנת להתרכז במה שחשוב באמת. לאחר מכן, ניתן להיכנס אל עובי הקורה ולגייס את הילדים לטובת הסתגלות מהירה ואפקטיבית.

אחת הדרכים לעזור לילדים להסתגל היא להכניס למשוואה חברים ומשפחה. אם מכירים בשכונה אנשים אחרים עוד לפני המעבר, אפשר להגיע אליהם לביקור ולהראות לילדים את האזור. בהמשך, ניתן לתאם עוד כמה ביקורים תכופים כאלה שייערכו תוך כדי ההובלה ומיד אחרי המעבר. עם הזמן, החברים והמשפחה הופכים להיות שכנים קבועים והמשענת גם של הילדים וגם של ההורים.

 בלו כמה שיותר מחוץ לבית!

ברור שיש לכם שורה ארוכה של סידורים להשלים לפני, במהלך ואחרי מעבר דירה. אבל אם זה כרוך בסביבת מגורים חדשה לגמרי, אתם צריכים להכניס ללו"ז גם בילוי מחוץ לבית – ובתוך השכונה.  קל מאוד לעשות את זה עם נכסים אטרקטיביים כגון דירות למכירה בחריש ובמושבים מבוקשים אחרים, אבל זה אפשרי גם בשאר רחבי הארץ.

אפילו שיטוט רגלי מחוץ לבית אמור להספיק על מנת לעזור לילדים ולכם להתרגל לשכונה החדשה. אלו בדיוק התנאים שהמשפחה שלכם צריכה על מנת להכיר את השכנים, לנהל איתם שיחות חולין, לראות איפה נמצאות הגינות הציבוריות ולספוג את האווירה. אם מתאפשר לכם, נצלו את השיטוט והבילוי מחוץ לבית גם בשביל לשוחח עם בעלי העסקים ונותני השירותים בסביבה הקרובה.

לסיכום, הסתגלות לסביבת מגורים חדשה היא משימה קשה אך אפשרית. כדי להתמודד איתה, צריך להבין מראש את האתגר ולהקצות משאבים מנטאליים ונפשיים. לאחר מכן, כל שנותר הוא להראות דוגמא אישית לילדים על מנת לנסות לעזור גם למשפחה המורחבת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]