השפעת הקורונה על המסחר בוול סטריט - 0404
השפעת הקורונה על המסחר בוול סטריט freepik

השפעת הקורונה על המסחר בוול סטריט

במהלך משבר הקורונה שהיה כמובן לא רק משבר בריאותי אלא משבר כלכלי אנשים רבים איבדו את העבודה שלהם וכך גם את ההכנסה. כתוצאה מכך, אנשים שלא יכלו למצוא עבודה או אנשים שרצו הכנסה נוספת מעבר לדמי האבטלה או למענקים שהם קיבלו מן הממשלה החליטו להשקיע את הכסף שלהם באפיק השקעה בעל פוטנציאל הכנסה גבוה. בתחילת המשבר חווה הוול סטריט ירידות חדות בערכן של המניות הנסחרות בו וכפועל יוצא ירידות חדות גם של המדדים בערך של עשרות אחוזים במצטבר.

עבור הרבה מאוד משקיעים, כולל עבור משקיעים חדשים הדבר נתפס בתור הזדמנות להיכנס להשקעה ארוכת טווח בשוק ההון, שכן לא היה ספק שערך המניות והמדדים לא ישאר כך לזמן וזו רק שאלה של זמן עד נראה עליות שערים. הדבר גרר כמובן כניסה של הרבה מאוד משקיעים בנקודת השפל, מה שהעלה מאוד את הביקושים וכתוצאה מכך עלו חזרה המניות והמדדים לרמה של ערב המשבר תוך זמן קצר של פחות משנה. מניות רבות אף שברו את השיא שלהם ונסחרו בערך יותר גבוה מערכן לפני המשבר בעוד מדדים כמו ה- Nasdaq וה- S&P מגיעים גם הם לשיאים חדשים.

מה צריך לדעת לפני שמתחילים לסחור במניות?

אם גם אתם רוצים להתחיל לסחור במניות בוול סטריט כדאי שתקחו לתשומת לבכם מספר דברים חשובים. קודם כל חשוב להבין במה אחנו משקיעים ואיך נכון להשקיע שכן על כל אדם שמרוויח בשוק ההון יש אדם אחר שמפסיד כי זהו משחק סכום אפס בסופו של יום. בכדי להיות בצד המרוויח צריך ללמוד היטב את רזי שוק ההון לפני שמתחילים להשקיע ולכן חשוב מאוד לקחת קורס מקצועי בהתאם לרמה שלכם. דבר נוסף הוא בחירת ברוקר שדרכו נבצע את העסקאות שכן חשוב מאוד לבחור ברוקר שנותן לנו אופציות רבות כמו קניות Long או Short, קניית אופציה, פקודות מכירה וקנייה מתקדמות כמו גם עמלות נוחות.

סוגי החברות למסחר בוול סטריט

כאשר מדברים על סוגי החברות למסחר בוול סטריט הכוונה הוא בחירת הברוקר שלכם. תמיד ניתן לדבר עם הבנק שלכם בכדי שיפתח עבורכם את פלטפורמת שוק ההון שלו כדי שתוכלו להתחיל להשקיע. מעבר לבנקים ישנם חברות שנותנות פלטפורמות מסחר נוחות מאוד שבין היתר תוכלו לראות שם נתוני זמן אמת שלא תמיד ניתן לראות בפלטפורמות של הבנקים. נתוני זמן אמת הוא דבר שאסור להתפשר עליו במידה ואתם משקיעים בשוק ההון וחושבים להתחיל להשקיע סכומי כסף גדולים. מעבר לכך רוב הברוקרים יתנו לכם את האופציה לבצע פקודות מסחר מתקדמות יותר שלא תמיד ניתן לבצע דרך הבנקים. לכן, חשוב מאוד לעשות סקר שוק בהיבט של פונקציות וכמובן עמלות לפני שאנחנו מתחילים לסחור עם ברוקר בשוק ההון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]