שנה וחצי מאסר ופיצויים נגזרו על מחבל שתקף יהודי בעיר העתיקה - 0404
שנה וחצי מאסר ופיצויים נגזרו על מחבל שתקף יהודי בעיר העתיקה 0404

שנה וחצי מאסר ופיצויים נגזרו על מחבל שתקף יהודי בעיר העתיקה

18 חודשי מאסר בפועל ומתן פיצויים בסך 10,000 ש״ח, נגזרו על מחבל ערבי תושב ירושלים, שתקף בשנת 2014 יהודי חרדי, פצע אותו וגרם לו לחתך בראשו.

מלבד התקיפה הורשע המחבל גם בתמיכה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון טרור והסתה.

את המתלונן ליווה עו"ד מארגון חוננו, המסייע לנפגעי עבירה בליווי משפטי ועוקב אחר הליכים משפטיים ומיצוי זכויות הנפגעי הטרור.

באירוע התקיפה, שהתרחש בעיר העתיקה בירושלים, הצליף הנאשם בראשו של המתלונן באמצעות חגורה וגרם לו לחבלה בראשו. בעקבות האירוע הורשע הנאשם בעבירות של פציעה ותקיפה על רקע גזעני. בגזר הדין התייחס שופט בימ"ש השלום בירושלים דוד שאול גבאי ריכטר לתפיסה הגזענית של המחבל "מעשיו של הנאשם נועדו לפגוע בגופם של מי שנתפסים על-ידו כ'אויב' וזאת אך בשל היותם שייכים לקבוצה 'אחרת'. תפיסה גזענית זו אין לקבל ויש לעוקרה מן השורש, בהיותה אחת מהרעות החולות שידעה החברה האנושית מעולם… והיא ראויה לגינוי ולמאבק בכל הכלים החוקיים שיש לה לחברה".

אך בזאת לא תמו עבירותיו של הנאשם: כחודשיים לאחר התקיפה, בדף הפייסבוק האישי שלו, פרסם הנאשם לאורך כל תקופת המשפט פוסטים של תמיכה בפיגועים שנעשו באותה התקופה ושבהן נרצחו ישראלים ושבחים למבצעי הפיגועים, שזכו לעשרות סימוני "Like" מחבריו.
בגין פרסומים אלו, הורשע הנאשם בתמיכה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון טרור והסתה לאלימות או טרור.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "מפסק הדין אנו למדים שחובה להתייחס לכל תקיפה של יהודים על רקע לאומני גזעני בכל החומרה. הנאשם תקף והלם עם חגורה בראשו של הנפגע נעצר ושוחרר. יותר מאוחר נעצר שוב בגין הסתה ותמיכה בטרור ובארגון החמאס. מה שמלמד על המניע, המסוכנות וכוונתם של אותם תוקפים 'צעירים'. ארגון חוננו מלווה את נפגעי העבירה גם בפיגועים אלו ופועל למיצוי הדין אם הנאשמים ובכך נמנע החמרה של הפיגועים ע"י אותם נאשמים וסביבתם".

בלייכר הוסיף גם כי בכוונתו להגיש תביעה אזרחית כנגד המחבל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com