ראש מועצת שומרון לרוה"מ: ״המשך הקפאת סלילת הכבישים והבנייה תביא למחאה חסרת תקדים של ההתיישבות״ - 0404
ראש מועצת שומרון לרוה לשכת רה״מ

ראש מועצת שומרון לרוה"מ: ״המשך הקפאת סלילת הכבישים והבנייה תביא למחאה חסרת תקדים של ההתיישבות״

זעם בהתיישבות בשל מסרים על המשך הקפאת סלילת כבישים, הקפאת בנייה ועצירת כספים של מרכיבי בטחון לישובים בשומרון.

כעת אמורים להתפרסם הנושאים שיעלו לדיון במועצת התכנון העליונה – שם מתקבלות ההחלטות בנוגע לבנייה ביו"ש. ראשי ההתיישבות קיבלו מסרים מקדימים מגורמים מדיניים בכירים כי נושאים קריטיים רבים לא יעלו לדיון. בין השאר יש חשש כבד כי לא יעלה לדיון תב"ע לישוב רחלים המחכה לתב"ע מזה 25 שנה, כך גם לגבי הישוב נגוהות בהר חברון, לא יעלו לדיון איזורי תעשייה חדשים זאת לכאורה בשל לחץ אמריקאי, אישור לתוכנית בישוב צופים המחכה כבר 19 שנה(!) לאישור ועוד.

בתוך כך גילו ראשי ההתיישבות כי למרות ההבטחות לאחר הפיגועים הקשים לפני כשנתיים לסלילת כבישים שנצרכים מסיבות בטחוניות, להעברת כ-300 מליון ש"ח למרכיבי בטחון בכבישים ובישובים, בין השאר כספים למצלמות, גדרות וצרכים שאת כולם ביקש הצבא, נושאים שתאריך היעד שלהם היה ספטמבר 2017, גם הם לא עוברים למימוש.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודיע לראש הממשלה כי באם אלו הם פני הדברים, ההתיישבות תצא למאבק חסר תקדים מייד לאחר החגים.

דגן: ״בדיבורים לא בונים יישובים ובמילים לא סוללים כבישים. ההתיישבות ביו״ש לא תסתפק עוד בקרב בלימה של עקירות 20 שנה אחרי אוסלו והגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. הגיע הזמן שממשלה לאומית תבנה את יו״ש ולא תדבר על יו״ש.

הקפאת סלילת כבישים ביו"ש, עצירת העברת הכספים המובטחים לגורמי בטחון שתפקידם לעצור פיגועים קשים כמו הפיגוע בבני משפחת סלומון רק עכשיו – זה פרס לטרור שרצח את משפחת הנקין, שאבו ופוגל. הקפאת הבנייה בשומרון היא הפרת אמון המתישבים בממשלה הזו.

50 שנה לשחרור יו״ש – זו לא הזמנה לחגיגות בלבד, זו הזמנה לבניה ביישובים וסלילת כבישים. הקפאת הבנייה והקפאת סלילת הכבישים ביו"ש תענה במחאה חסרת תקדים של ההתיישבות מול ראש הממשלה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com