אזהרה לציבור: פרסומים מטעים של מוצר תה לטיפול בדיכאון וחרדות - 0404
אזהרה לציבור: פרסומים מטעים של מוצר תה לטיפול בדיכאון וחרדות

אזהרה לציבור: פרסומים מטעים של מוצר תה לטיפול בדיכאון וחרדות

לוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום הועברו פניות בנוגע לפרסומי מוצרי חליטות תה בשם "התה של שרה", המשווקים כ"תכשיר טבעי לטיפול בדיכאון וחרדות".

"חליטות התה" משווקות כתכשיר, ללא כל מידע מחקרי מבוסס, תוך ייחוס סגולות ריפוי אסורות לטיפול בדיכאון וחרדות. בנוסף מוצעות החליטות כפתרון רפואי, למספר רב של מחלות ומצבים רפואיים (לרבות: מחלות אף אוזן גרון, קשב וריכוז, אסטמה, פריון, ירידה במשקל, ועוד) ולמגוון גילאים כולל ילדים ונשים בהריון, וזאת בניגוד להוראות החוק.

לפיכך, הוועדה מבקשת להודיע: מוצרים אלו לא אושרו על ידי משרד הבריאות כנטען בפרסום.

אין מידע מדעי המצביע על יעילות המוצרים בכלל ובפרט למניעה במצבים הרפואיים כפי שפורטו לעיל, והם לא אושרו על ידי משרד הבריאות למטרות אלו או לכל מטרה אחרת.

על פי חוק ניתן לייחס סגולות ריפוי/מניעה רק לתכשירים רפואיים-תרופות, וזאת בהתאם לתנאי הרישום שנקבעו ולאחר הוכחת יעילות, בטיחות ואיכות. פרסומים מעין אלה, יוצרים "אשליית טיפול" ומשתמשים עלולים להימנע מקבלת הטיפול הנדרש למצבם הרפואי ובכך לסכן עצמם.

האמירות הכלליות בפרסומי המוצרים, מהן עולה, במישרין או בעקיפין, כי השימוש במוצר עשוי להוות טיפול ו/או הגנה ומניעה ממצבים רפואיים, נעשות ללא כל בסיס מדעי תוך הטעיית הציבור וייחוס אסור של סגולות ביחס לשיטות הטיפול במחלות ומצבים רפואיים.

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מפני השימוש בתוספי תזונה כמו כדורים, אבקות, חליטות, משחות, שיקויים, להם מיוחסים סגולות ריפוי או מניעת מחלות. לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות *5400 ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]