כיצד בודקים את רמת הבטיחות של קורקינט חשמלי מהו תו התקן לקורקינטים - 0404
כיצד בודקים את רמת הבטיחות של קורקינט חשמלי מהו תו התקן לקורקינטים No Risk

כיצד בודקים את רמת הבטיחות של קורקינט חשמלי מהו תו התקן לקורקינטים

תחום הקורקינטים החשמליים בארץ ובעולם זוכה להצלחה רבה, וככזה נדרשות גם מדינות ומוסדות לפקח עליו כדי לתרום לביטחון הרוכבים ולכך שיוכלו להבין עוד יותר מהו קורקינט חשמלי איכותי ובטוח. כך ניתן לראות כיצד יש היום מהלך שנוגע למנועים של הקורקינטים, שמראה כיצד נעשתה בדיקה של המוצר בדרך להחלטה חיובית להצמיד לו תו שהוא בעצם אישור לבטיחות הכלי.

תו זה הוא בעל חשיבות רבה, מאחר ויש כאלו שיכולים להעיד כיצד ביקורות פתע של משרד התחבורה הביאו להחרמת כלים לא בטוחים ולהורדתם מהכביש. לכן מי שבודק את נתוניו של קורקינט מסוים, חשוב שיבדוק האם יש תקן למנוע של הכלי. מדובר על מנועים של 250 וואט בעיקר, מאחר והם החזקים ביותר כרגע בשוק, והם מורשים לנסיעה במהירות של עד 25 קמ"ש.

יציבותו של משטח העמידה

בטיחותו של הרוכב במהלך כל זמן הרכיבה מתחזקת עוד יותר אם מדובר על משטח עמידה חזק, יציב ונוח. היום ניתן למצוא קורקינט חשמלי איכותי שיציג לא רק נתוני מנוע וסוללה חזקים, אלא גם משטח עמידה שמיוצר מאלומיניום, ולא מעץ למשל. זאת מאחר ועץ מתנפח אם הקורקינט עומד או נוסע בגשם, והדבר יביא לשינוי צורת המשטח, ואולי גם אף לסיכון שיישבר דווקא ברגע הלא נכון.

מאחר ולאט לאט נכנסים לשוק הזה גם מוצרים מתקדמים יותר, אנו יכולים למצוא גם משטח עמידה שיכול להתחלף. כך, כל רוכב שיש לו את תנוחת הרכיבה שמתאימה לו, ייהנה מעמידה מושלמת. הבעיה היא שהדבר אפשרי רק בדגמים מסוימים. גם לגודל המשטח יש לשים לב, מאחר וכל רוכב ומידותיו הוא. היום כבר ניתן להתעמק בנתוני הקורקינטים כדי למצוא משטח עמידה בגודל מספק.

ההתייחסות ליכולת הבלימה

רגע הבלימה במהלך רכיבה על קורקינט חשמלי יכול להיות לעתים לא נעים. גם אם לא תמיד מדובר על עצירה פתאומית, הרי שבלימה חלקה מוסיפה לנוחות של הרוכב. בקורקינטים ניתן להסתמך על בלימה שנוצרת מהמנוע. כלומר, נעשה שימוש במערכת החשמלית על מנת לסייע לכלי להפחית את המהירות שלו ובכך לעצור אותו לחלוטין בסופה של פעולת הבלימה ע"י הרוכב.

אך יש נקודה נוספת שאליה חשוב להתייחס, כשהכוונה היא לכך שבדגמים מסוימים רק גלגל אחד ישתתף בפעולת הבלימה, ובדגמים אחרים שני הגלגלים ייקחו בכך חלק. כך, מעבר לערנותו של הרוכב בעת הצורך בבלימה, ומעבר למיומנותו בכל הקשור לבלימה פתאומית, חשוב להבין עד כמה אפשרות בלימה טובה יותר, תעשה את ההבדל בין נפילה או פציעה חלילה, לבין עצירה בטוחה.

יכולת גבוהה להתמודד עם תנאים קשים

רבים הם אילו שרוכבים על קורקינטים חשמליים לאורך כל ימות השנה. כך קורה שלעתים מדובר על יום גשום, ולעתים תנאי הדרך הופכים מאתגרים בגלל עבודות בכביש, נזקים שקרו לפתע בדרך וכיו'. כך או כך, חשוב מאוד לרכוב על קורקינט חשמלי שיכול להתמודד היטב עם רוח חזקה, פיתולי דרך, תמרונים שונים של הרוכב, סיכוני החלקה, תנאי ראייה לקויים ועוד מצבים ורגעים בעייתיים אחרים.

בפועל, הדבר אומר שחשוב לבדוק את הדברים הקודמים שדברנו עליהם עד כה, אך בנוסף, גם חשוב לבדוק אילו פנסים יש לקורקינט (האם הם חזקים, ממותגים ומתאימים לגשם וחשיכה), מהי איכות הצמיגים ועד כמה הם יכולים להפחית סיכוני החלקה, האם השלדה בנויה מחומרים מתקדמים או שהיא פשוטה ולא חזקה דיה, וגם האם העיצוב של הקורקינט נוח בהתאם לנתוניו של הרוכב.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]