לפני שרוכשים ביטוח דירה - כדאי לעשות השוואה - 0404
לפני שרוכשים ביטוח דירה – כדאי לעשות השוואה depositphotos

לפני שרוכשים ביטוח דירה – כדאי לעשות השוואה

רכישת דירה היא צעד גדול ומרגש בחיים במיוחד לבני הזוג. צעד זה מצריך ביטוח דירה בעת הצורך על מנת לבטח את המבנה עצמו. ביטוח הדירה כולל את ביטוח המבנה וכן את ביטוח התכולה בה, כך שבעת חירום ניתן לקבל פיצויים עקב שריפה או נזק לדירה עצמה.

מהו ביטוח דירה?

ביטוח דירה הוא ביטוח מבנה המכסה את הנזקים השונים שעלולים לקרות למבנה ולחלקים שונים הצמודים אליו, בין אם זה חלונות, דלתות, קירות, מרפסות ועוד. ביטוח דירה מכסה נזקים אלו ומפצה את בעל הדירה על כך. מחיר הביטוח נקבע בהתאם לסכום בניית המבנה ללא ערך האדמה עצמה. כל מי שרוכש דירה מחויב בביטוח מבנה לצורך המשכנתא, לכן חשוב לבדוק ולהשוות בין כמה סוגי ביטוחי דירה בטרם קבלת ההחלטה על מנת לקבל את הביטוח המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם ובמחיר המוזל ביותר. כמו כן, חשוב לבדוק טוב את פוליסת הביטוח ולראות שהיא אכן תקנית וכוללת את כל מרכיבי הביטוח ההכרחיים בהתאם למשרד האוצר.

לשם מה יש צורך בביטוח דירה?

כל מי שרוכש דירה מחויב בביטוח דירה כחלק מהחוק וכן לצורך המשכנתא. הביטוח מגן על נזקים עתידיים כמו שריפה, רעידת אדמה ועוד אשר עלולים לפגוע במבנה עצמו ובתכולת הבית ולהשאיר את בעל הדירה ללא כלום. באמצעות ביטוח דירה ניתן ליהנות משקט נפשי ולהיות בטוחים בעת מקרה חירום.  כמו כן, ניתן לרכוש שני ביטוחים יחד או כל אחד בנפרד בהתאם לצרכים האישיים.

מי צריך ביטוח דירה ומה כוללת הפוליסה התקנית?

ביטוח דירה הוא הביטוח הבסיסי שכל אדם שרוכש דירה חייב לעשות. ביטוח זה מגן על הבית מפני אסונות ונזקים שונים. הוא מכסה נזקים מבנה הדירה, מרפסות, גדרות, שערים, חלונות, רצפות פרקט וכן תשתיות המבנה שמחוברות אליו כמו צנרת ואינסטלציה, מיזוג אוויר, תשתית חשמל, מטבח ועוד. ניתן לבצע הרחבה לפוליסה בהתאם לצרכים האישיים שלכם וכן להגן בצורה הטובה ביותר על הרכוש ונזקי המבנה.

אילו נזקים אינם מכוסים עם פוליסת ביטוח דירה תקנית?

ישנם נזקים שפוליסת ביטוח דירה תקנית אינו מכסה. נזקים אלה כוללים: מלחמה, פיגוע, פעילות עויינת. כמו כן, מקרים של נפילת טיל על הבית חברת הביטוח אינה מבטחת אתכם על כך. נזקים רדיואקטיבים או חומרים גרעיניים, הריסה ע"י הרשות או החרמה.

כיצד מחושב הפיצוי עבור ביטוח מבנה?

גובה הפיצוי עבור ביטוח מבנה מחושב בהתאם לערך הנכס. כאשר נגרם נזק למבנה תקבלו פיצוי עד לגובה הפיצוי שרכשתם או פחות ממנו במידה והנזק שנגרם נמוך יותר. כיסוי הנזקים כולל מגורים חלופיים במקרה והדירה נפגעה בשריפה או ברעידת אדמה ולא ניתן לגור בה. בנוסף לכך, ניתן לקבל החזר על הוצאות שכר הדירה עד שנה עוד 15% מסכום הביטוח.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]