ייעוץ זוגי - 0404
ייעוץ זוגי FREEPIK

ייעוץ זוגי

לא מעט זוגות מרגישים כי הם מצויים במבוי סתום בזוגיות שלהם. לא מעט זוגות מרגישים שהזוגיות שלהם שחוקה, שכבר אין תקשורת טובה בניהם ושהם לא מצליחים להנות מהזוגיות כפי שהם נהנו ממנה בהתחלה. אין ספק שבעיות שונות בזוגיות מעיבות מאוד על ההרגשה הכללית של כל אחד מבני הזוג. במידה ומדובר גם על בית שבו יש ילדים, גם הילדים סובלים מהעניין. אם אתם מרגישים שאתם נואשים מהזוגיות שלכם, אם אתם מרגישים שאתם צעד מלוותר על הזוגיות, או אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם פשוט צריכה הכוונה, כדאי מאוד שפשוט תפנו לייעוץ זוגי איכותי המוצע על ידי מטפל מקצועי ומנוסה בתחום.

למה כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי המוצע על ידי אנשי מקצוע שלמדו את התחום ויודעים כיצד לנהל אותו, הוא ללא ספק הדבר הטוב ביותר לכל זוג שחווה קשיים בזוגיות שלו. מטפל זוגי מקצועי, ידע כיצד לסייע לבני הזוג להתגבר על הקשיים בזוגיות שלהם, מתוך הבנה של מקור הקושי העמוק והפנימי, הן אצל כל אחד מבני הזוג באופן נפרד והן בזוגיות באופן כללי. כמו כן, יועץ זוגי מקצועי ידע כיצד לסייע לבני הזוג לפתוח ערוצי תקשורת בונים לזוגיות שלהם, לשוב ולהרגיש כי הם יכולים לסמוך אחד על השני וכן, להרגיש שניתן לתקן את הזוגיות שלהם אם רק ירצו בכך. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של ייעוץ זוגי בשיטות שונות וחשוב שכל זוג יבחר את השיטה המתאימה לו והיעילה ביותר עבורו.

ייעוץ זוגי- באיזו שיטה לבחור?

כבני אדם אנחנו משתנים ללא הרף. הזיכרונות שלנו מהעבר, ההצלחות שאנו חווים, הכישלונות שלנו והניסיון שאנו צוברים משפיעים על מי שאנחנו באופן יומיומי. קשר זוגי דורש מכל אחד מבני הזוג להתמודד עם מטענים משותפים, אך גם פרטיים, אשר ככל שעובר הזמן עלולים להיות מורכבים ומסובכים יותר. מעבר לכך, השגרה התובענית של כל זוג הכוללת בה: לחץ בעבודה, ילדים, קשיים כלכליים ועוד, עלולה לפגוע בזוגיות ולשנות אותה. זוגיות צריכה תחזוקה מתמדת הן של כל אחד מבני הזוג כשלעצמו והן ביחד. לכן, חשוב מאוד לנתח כל זוגיות בצורה ספציפית ולהעניק לכל זוג את הכלים המתאימים לו ביותר על מנת להתגבר על כל המשברים הזוגיים בצורה הטובה ביותר ולהתנהל בזוגיות בצורה טובה.

ייעוץ זוגי בשיטת NLP– במה מדובר?

NLP – מייצג את ראשי תיבות הבאים:

N – NEURO – מדובר על תהליכים שמתרחשים במוח שקולטים שדרים עצביים מהחושים ומתרגמים אותם לחוויות חושיות

L – LINGUISTIC דגמים המייצגים דרכי תקשורת ותבניות החשיבה

P – PROGRAMMING תכנות. מחדש של שני המרכיבים הראשונים שציינו על מנת ליצור חוויה מתקנת על החוויות שחווינו כבני אדם.

מדובר בעצם על שיטה שמעודדת כל אדם להתמקד בחיובי על פני השלילי, במה שיש על פני מה שאין. חשוב לציין כי מדובר על חשיבה חיובית שהמטרה שלה היא ליצור שינוי מהותי במבנה ובדרך הפעולה של המוח ומתוך כך, כל ההתנהלות שלנו בעולם תשתנה לרבות תפיסת העולם שלנו, חווית החיים שלנו ועוד. ישנם מחקרים המעידים כי כאשר אנו עובדים על פיתוח סגנון חשיבה מסוים המוח שלנו משתנה באופן פיזי וכן, הוא משחרר חומרים שונים שמאפשרים לנו לפעול בצורה אחרת בחיים שלנו ולהגיע להישגים שלא היו אפשרים עבורנו בעבר.

שיטת טיפול NLP מאמינה כי הכל טמון במוח. בהתאם לכך, טיפול זוגי המתבסס על שיטה זאת כולל זיהוי דפוסי חשיבה או התנהלות שפוגעות בזוגיות שלנו, על מנת לשנות אותה בכל אחד מבני הזוג ובזוגיות עצמה באופן כללי.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]