מעולמו של עורך הדין - 0404
מעולמו של עורך הדין

מעולמו של עורך הדין

על פי החוק בישראל, אדם רשאי לייצג את עצמו בבית המשפט או להשתמש בשירותיו של עורך דין. כאמור, ייצוג משפטי דורש השכלה משפטית רחבה ומקיפה, הבנה מעמיקה בחוקים, דינים ופסקים ועוד. לכן, רוב המיוצגים חסרי ההשכלה המשפטית בוחרים להיות מיוצגים על ידי עורך דין. עורכי הדין עוברים הכשרה מעמיקה של מספר שנים במוסדות השכלה גבוהה במקביל להתמחות כדי לקבל את הרישיון לעסוק בדין. עורכי הדין מתמחים במגוון רחב של תחומים, למשל התמחות במשפט פלילי, התמחות בדיני עבודה ועוד.

עורך דין פלילי

הדינים הפליליים נועדו כדי לשמר ולחזק התנהגויות חברתיות נורמטיביות ואת ביטחונם של אזרחי המדינה ולהטיל מורא על אנשים המבקשים, במודע או שלא במודע, לבצע עבירה פלילית. עבירות פליליות, במדינת ישראל, כוללות עבירות רכוש (למשל שוד), עבירות אלימות (למשל תקיפה והריגה) ועבירות תנועה. אישום בפלילי הוא בדרגת האישום החמורה ביותר והעונש על העבירה צפוי לכלול תקופת מאסר. לכן, תפקידו של עורך דין פלילי הוא תפקיד חשוב המתבצע החל מרגע האישום ועד לשלב הייצוג המשפטי. עורך הדין הפלילי מבהיר לנאשם את זכויותיו, בונה תיק המורכב מאיסוף ראיות וממצאים, מציאת עדים ועוד. לאחר האישום, מתבצעת חקירה משטרתית שנועדה להפעיל לחץ מאסיבי על הנאשם כדי שיפליל את עצמו. עורך דין פלילי יוכל לייעץ לנחקר כיצד עליו לפעול בשלב החקירה כדי לעבור אותה בהצלחה.

מחיקת רישום פלילי

רישומים פליליים מותירים חותם על האדם ומסבים נזק משמעותי לשמו הטוב ועלולים להעיב על מגוון תחומי חייו. לכן, מחיקת רישום פלילי היא עניין משמעותי הנועד לטהר את שם האדם. מחיקת הרישום הפלילי אפשרית במצב התיישנות העבירה, בקשת חנינה מהנשיא, במצב שבו התיק נסגר מחוסר עניין לציבור או ממחסור בראיות. את הבקשה למחיקת הרישום מגישים על ידי עורך דין המתמחה בדין פלילי.

עורך דין צבאי

העבירות הנפוצות ביותר בזמן השירות הצבאי הן עריקות מהצבא, עבירות סמים או עבירות הקשורות בנשק. אם חלילה, אתם נחקרים על ידי מצ"ח או הפרקליטות הצבאית האשימה אתכם בביצוע עבירה, חשוב מאוד להיוועץ ולהיות מיוצגים על ידי עורך דין המתמחה בדין צבאי. עורך דין צבאי, בשונה מהתמחויות אחרות, בקיא במערכת הדין הצבאית על עומקה ובוריה. הצבא נחשב לגוף בעל משמעת נוקשה מאוד ומערכת שיפוט שונה מהמערכת האזרחית.

עריקות צבאית

בישראל, החוק מחייב כל נערה ונער שמלאו להם 18 לשרת בצבא ההגנה לישראל לאורך כל זמן השירות. במידה שהנער או הנערה בחרו להשתמט (נמנעו מגיוס החובה), או במידה שהחייל או החיילת ערקו מהשירות (נעדרו מהשירות הצבאי במשך 21 ימים או יותר), זו נחשבת לעבירה חמורה. עריקות צבאית נחשבת לעבירה פלילית אשר מטילה על הנאשם עונש של עד 15 שנות מאסר, תלוי בהתאם למשך זמן העריקות, רישומי עבירות קודמות ונסיבות מקלות.  תקופת מאסר של שלושה חודשים ומעלה גוררת רישום פלילי שישליך השלכות משמעותיות על החיים האזרחיים של הנאשם. לכן, חשוב לפנות לעורך דין צבאי המנוסה במערכת המשפט הצבאית כדי להימנע מרישום פלילי ומתקופת מאסר ארוכה ולצאת עם הנזק המינימלי האפשרי.

קגן ושות' – משרד עורכי דין שייצג אותך בכבוד

משרד עורכי הדין קגן ושות' מתמחה במגוון תחומים משפטיים ונותן מענה מקצועי ובלתי מתפשר ללקוחותיו. לכלל עורכי הדין במשרד ישנו ניסיון רב בניהול תיקים חמורים ומורכבים. המשרד מתמחה בהליכים פליליים ובהליכים צבאיים ובקיא בכל שלבי המשפט, החל מייעוץ טרום חקירה ובמהלך החקירה, הסדרי טיעון, הגשת ערעורים ועוד. המשרד חרת על דגלו ללחום עבור הלקוח כדי להגן באופן מלא על האינטרסים האישיים שלו ברמה המקצועית הגבוהה והאיכות ביותר. קגן ושות' משתף פעולה עם משרדים מובילים כדי לספק לכם את "החבילה" המשפטית המלאה. אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין פלילי בחיפה, תשמחו לשמוע כי למשרד עורכי הדין שני סניפים ברמת גן ובחיפה המספקים מענה ללקוחות הזקוקים לשירות של עורך דין פלילי בצפון או במרכז הארץ ולא מעוניינים להתפשר על עורכי דין אחרים, מנוסים ומקצועיים פחות. סניפי המשרד מספקים מענה בשפה הרוסית ובאנגלית.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com