להתגרש ולהרגיש שלמים עם המעשה - 0404
+
להתגרש ולהרגיש שלמים עם המעשה לאוס

להתגרש ולהרגיש שלמים עם המעשה

משפחה היא אחד הגרעינים היציבים ביותר הקיימים עלי אדמות. לפחות, כך גדלנו להאמין. עם זאת, לעתים נוצר מצב שבו מוכרחים לפרק את החבילה ולהתחיל פרק ב. לאחר שבני הזוג ניסוי כל שביכולתם כדי לשמר את התא המשפחתי ללא הצלחה (פגישות עם יועצים זוגיים, ניסיונות גישור), הגיע הזמן להיפרד ולהמשיך הלאה. אך אם לא די בכך שעצם ההחלטה להתגרש היא טעונה ובלתי קלה בעליל, על בני הזוג הפרודים לעבור תהליך משפטי ארוך בדרך אל החופש.

לפני ששופטים – מגשרים

עוד לפני שבני הזוג מגיעים לבית המשפט, הם פונים למגשר כדי לנסות ולהסדיר עניינים בדרכי נועם במסגרת גישור גירושין. הליך זה יכול לחסוך מבני הזוג פניות אין סופיות לבית המשפט. במהלך הגישור יכולים בני הזוג לנהל שיחה שקטה, כאשר רק הם והמגשר נמצאים בחדר, ולהגיע לידי פתרונות יצירתיים שישביעו את שני הצדדים. כמו כן, הגישור נחשב בדרך כלל להליך זול ומהיר יותר מפנייה למערכת המשפטית.

ההסכם שפותר בעיות רבות

פעמים רבות מגיעים בני הזוג לידי הסכם הנקרא הסכם גירושין. במסגרת הפגישות עם המגשר ניתן להגיע לידי הסדרים חשובים בין בני הזוג. הסכם הגירושין הסטנדרטי יכלול בדרך כלל התייחסות לנושאים כמו חלוקת הרכוש של בני הזוג ותשלום דמי מזונות לילדים. במהלך הסדרי חלוקת רכוש, למשל, מקבלים בני הזוג רשימה של כל הרכוש המצוי ברשותם כדוגמת חשבונות בנק, עסקאות נדל"ן, זכויות סוציאליות ועוד. כך, בסיוע של איש מקצוע, מגיעים בני הזוג להסדר שבו מתבצעת חלוקת הרכוש באופן שוויוני. במסגרת הסדרי מזונות, ייקבעו דמי המזונות שיצטרך לשלם בן הזוג – בהתאם ליכולתו הכלכלית.

כששני ההורים מעורבים בגידול הילדים

במקרים שבהם היחסים בין ההורים נשמרים טובים גם לאחר הגירושין, ניתן להסדיר ביניהם הסכם של משמורת משותפת. בניגוד למשמורת המלאה שבה אחד ההורים שומר על הילדים (בדרך כלל האם) ולהורה השני נקבעים הסדרי ראייה, המשמורת המשותפת מאפשרת לשני ההורים לגדל את הילדים באופן שוויוני. בהסדר זה מתנהלים חייהם של הילדים הן בבית האם והן בבית האב, בעוד שני ההורים שומרים על קשר ומסייעים אחד לשני בהתאם לצורך.

לבחור עורך דין לענייני משפחה

עורך דין לענייני משפחה הוא האדם שתרצו לראות במקרה שבו יש צורך להגיע לבית המשפט בעקבות ההחלטה להתגרש. אך לפני שאתם פונים לאדם הראשון שאת שמו אתם מוצאים בחיפוש קצר באינטרנט, כדאי לברר פרטים נוספים. ראשית, אם כבר החלטתם לחפש עורך דין דרך הרשת, כדאי לבדוק את תגובות הלקוחות שכבר השתמשו בשירותיו. האם מדובר בעורך דין אמין? האם הלקוחות מרוצים ממנו? מעבר לכך, תוכלו לפנות לאנשים הקרובים אליכם ולבקש מהם המלצות חמות. אם מדובר בחבר או קרוב משפחה שאתם נמצאים בקשר טוב אתו, הוא ישמח לעזור.

עורך דין קרוב לבית

כאשר אתם מחפשים עורך דין, כדאי לחפש אדם הגר קרוב אליכם. כך תוכלו לחסוך בהוצאות עבור נסיעות ובעיכובים בשל תנאי הדרך. לדוגמה, אם אתם גרים באזור הצפון, כדאי לחפש עורך דין גירושין בקריות. ועדיין, אל תוותרו על איכות. חפשו עורך דין מקצועי ומנוסה שאפשר לסמוך עליו.

עו"ד אורנה אלבז גולדנברג היא עורכת דין מנוסה העוסקת במגוון רחב של תחומים: ירושות, דיני מקרקעין וגירושין. עו"ד אלבז גולדנברג מתמחה במיוחד בענייני גירושין ואף מנהלת פורום פעיל בנושא באתר Lawguide. אם אתם עומדים לקראת הליך הגירושין, תוכלו להסתייע במשרד עורכי הדין שלה בנושאים כמו קביעת מזונות, תביעות רכוש, תביעות בגין אלימות במשפחה, הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ ועוד.