לבנות בניין חדש על גבי הישן - 0404
+
לבנות בניין חדש על גבי הישן

לבנות בניין חדש על גבי הישן

לעתים כדי להקים משהו חדש יש צורך להרוס תחילה את המבנה הישן. כך קורה שמבנים רבים בארץ עוברים תהליך של פינוי בינוי. מבנים אשר נבנו בשנות ה-60 של המאה הקודמת ולעתים אף לפני כן נחשבים למבנים ישנים ובכך גם מסוכנים לציבור. בשל סכנת ההרס והחשש כי מבנים אלה לא יעמדו בפני רעידת אדמה חזקה בישראל, החליטה הממשלה לאפשר ליזמים להרוס את המבנים הישנים, בתנאי שיבטיחו לדיירי הבתים פיצויים הגנים.

פינוי בינוי – איך זה עובד

כאשר מתבצעת ההחלטה לפעול במסגרת תכנית פינוי בינוי בחיפה (או בכל עיר אחרת), היא עוברת כמה שלבים. בשלב הראשון ניגש היזם אל כל דיירי הבניין ומבקש את אישורם. הוא מחתים את כל אחד ואחד מהדיירים על הסכם לפינוי. הסכם סטנדרטי המנוהל על פי החוק צריך לכלול הבטחה כי היזם יספק לדיירים דירה בשטח זהה בתוך כ-3 שנים וכי הם יקבלו תשלומים על הדירה ועל הארנונה של ביתם הישן במשך התקופה הזו. בשלב הבא מבצע היזם הריסה של המבנה, בונה את הבניין החדש ומשכן בתוכו את הדיירים הישנים, כמו גם דיירים חדשים המעוניינים לקנות דירה במקום.

תכנית תמ"א 38

העיר חיפה מלאה במבנים ישנים אשר נבנו לפני שנים רבות. תמא 38 חיפה היא תכנית שנועדה לחזק או להרוס מבנים אלה, כדי להתכונן בדרך הטובה ביותר לקראת רעידת אדמה חזקה המאיימת על ישראל. כפי שלימדה אותנו ההיסטוריה, בכל מאה שנה לערך מתרחשת רעידת אדמה חזקה בעוצמה של 6-7 בסולם ריכטר. רעידה זו גובה מספר רב של נפגעים בעקבות המבנים הישנים שאינם עומדים בטלטלות החזקות. מטרת תמא 38 היא למצוא פתרון לבעיה ולהתכונן לכל תרחיש.

מעבר לכך, ניתן לחזק את המבנה באמצעות תוספות חזקות ומועילות. אלה כמה דוגמאות לכך:

מרפסת – מרפסת חזקה העשויה מפלדה יכולה לשמש כחיזוק מבנה טוב מפני רעידת אדמה. מעבר לכך, היא משדרגת רבות את הבית.

חדר ממ"ד – חדר חזק ומיוחד זה מגן על הדיירים לא רק מפני טלטלות חזקות, אלא גם מפני פגיעות טילים בימי מלחמה.

מעלית – זהו שדרוג נהדר לכל דיירי הבית. לא זו בלבד שהמעלית מחזקת את המבנה שבו גרים הדיירים, היא גם חוסכת להם את העלייה הבלתי נגמרת במדרגות, בעודם סוחבים מצרכים כבדים מרשתות המזון.

בוחרים קבלן בניה

כדי להוציא לפועל תכניות כמו פינוי בינוי או חיזוק מבנים במסגרת תמא 38, יש צורך בהתערבותו של קבלן בניה טוב אשר יפקח על העבודה לאורך כל הדרך. מומלץ לבחור בקבלן רשום שיש לו ניסיון רב בתחום, אשר יכול למצוא פתרונות מהירים לבעיות הצצות בשטח.

אם אתם מחפשים קבלן בניה חיפה, חברת חנן שגב בניה ויזמות בע"מ היא החברה המתאימה עבורכם. כאן תוכלו למצוא את כל הייעוץ וההכוונה שלהם אתם זקוקים לפני שאתם מבצעים שינויים משמעותיים בבניין.