כאבים לאחר עיסוי-למה כואב אחרי עיסוי - 0404
כאבים לאחר עיסוי-למה כואב אחרי עיסוי צילום לירן חסן

כאבים לאחר עיסוי-למה כואב אחרי עיסוי

החלטתם ללכת לעיסוי ולטפל בכל השרירים הכואבים,זו כבר החלטה מצוינת.עשיתם בחירה טובה,עיסוי עונה על כל הצרכים ומפיג את הכאבים בכל שריר ושריר בגוף,גב תחתון,שרירי הצוואר,גב עליון,שכמות,רגליים,שרירי הידיים עליהם מופעל עומס רב במהלך היום היום.

אנחנו סוחבים עלינו מתח רב המצטבר יום יום בגופנו, בין אם הוא פיזי ובין אם הוא רגשי.הגוף  זקוק לתחזוקה,פינוי רעלים המצטברים בגוף,שחרור נפשי,וטיפול בשרירי הגוף בין אם הוא הצטבר מפעילות ספורטיבית מאומצת או מתפקוד לקוי,כמו שינה לא נכונה,נהיגה מרובה שפוגעת בשרירי הרגליים,עבודה פיזית מאומצת המביאה לעייפות רבה ועמידה שעות על הרגליים שיכולה להביא למצבים של כאבי גב,צוואר ורגליים.

ניר חוכיימה מעסה רפואי המעניק עיסוי בתל מונד עד הבית, המסביר על תגובת הגוף לאחר עיסוי מדוע מופיע כאב לאחר עיסוי?האם הכאב לאחר העיסוי הוא חיובי או שלילי?תוך כמה זמן זה עובר ?איך מתמודדים עם הכאב לאחר העיסוי,כל המידע שצריך לדעת מטופל לאחר קבלת עיסוי רפואי.

טיפולי עיסוי תחזוקתיים שומרים על גופנו תקין,דבר המביא לזרימת דם טובה לכל איברי הגוף כך שאין בעיה של זרימת דם לכל איברי הגוף,שרירי הגוף מתפקדים בצורה טובה יותר,מביא למצב שאין כאבים בגוף,אין הגבלת תנועה,יציבה טובה במיוחד שרוב האנשים עוסקים בפעילות ספורטיבית או עובדים בעבודות פיזיות,מספיק שתשבו כמה שעות על המחשב מדי יום בצורה לא נכונה אז יופעל עומס על הצוואר,גב תחתון דבר שיכול בהמשך להביא לכאבים בגוף,למשל גב תפוס או צוואר תפוס ואף דלקות בשרירי הידיים או הכתפיים.

ישנם סוגי עיסויים רבים החל מעיסויים מפנקים כמו עיסוי שבדי,אבנים חמות ועד עיסויים רפואיים כמו עיסוי רפואי,טריגר פוינט,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי ספורטאים אשר עונים על צורך רפואי בשחרור שרירי הגוף בצורה אינטיסיבית ומדויקת ורמה עוצמת עיסוי הינה עמוקה מאוד, דבר אשר מביא את הגוף לפתרון בהגבלת טווח תנועה,גמישות רחבה יותר,רמת תפקוד איברים תקינה.

מטופלים רבים לא יודעים את התהליך בו עובר הגוף מרגע תחילת העיסוי ועד 72 שעות לאחר מכן.

הטיפול משתנה בין אדם לאדם,לפי מצבו הרפואי,נפשי,מטרת הטיפול אליה הגיע המטופל.חשוב לדעת אם המטופל לא עשה טיפול הרבה זמן ומגיע תפוס מאוד לעיסוי,סבירות גבוהה מאוד שהעיסוי יביא איתו תגובת גוף לאחר הטיפול לרוב בצורה קלה,תסמינים שקרוב לוודאי יופיעו לאחר טיפול.

כל מטפל/ת בכל שיטת עיסוי רפואי,ישמח לשמוע שהייתה תגובת גוף לטיפול זה מראה את העבודה הנכונה על השרירים שהיו מתוחים,מכווצים,מתח רב אשר הצטבר בגוף השתחרר, התגובה לטיפול היא חיובית בדרך כלל ריאקציה עוברת לאחר 72 שעות ומה שמרגיש המטופל היא בעיקר את הכניסה העמוקה אל השרירים אשר שחרר אותם המטפל.

ישנה חשיבות גדולה על טיפולי תחזוקה שוטפת, ככל שתעשו טיפולים קרובים אחד לשני,כך הגוף יתקדם מטיפול לטיפול וכבר בעיסוי השני תרגישו את ההבדל בין הטיפולים.

במיוחד בטיפולים למצבים של כאב כמו פריצת דיסק,בלט דיסק,כאבי צוואר או כאבי גב כרוניים.

נשאלת השאלה כל כמה זמן צריך לעשות עיסוי ?כל אחד לפי מצבו,לפי מצב הגוף.ישנם מטופלים שיצטרכו קודם כל לייצב את הגוף ויזדקקו לטיפול פעם בשבוע עד אשר הגוף יהיה מאוזן.רק לאחר מכן יוכלו להרחיק את הטיפולים שכן כאשר הגוף מאוזן לא יהיו כאבים בכלל ועומס על השרירים בכלל.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]