מה חולדה אוהבת לאכול ואיך לוכדים אותה? - 0404
מה חולדה אוהבת לאכול ואיך לוכדים אותה? צילום:freepik

מה חולדה אוהבת לאכול ואיך לוכדים אותה?

אם יש לכם מכרסמים בבית, חשוב מאוד שתדעו שאחד הדברים שגורם העיקרי שמושך אותם להיכנס לבית הוא החיפוש שלהם אחר מזון. בהתאם לכך, ככל שמצמצמים את האפשרות של המכרסמים למצוא אוכל בבית, כך מקטינים את הסיכויים שהם יכנסו לביתכם. אם יש חולדה בביתכם, אין ספק שמדובר על דבר מרתיע ביותר, אך מעבר לכך, היא גם עלולה לסכן את הבריאות שלכם ועל כן, כדאי שתבחרו לוכד חולדות מיומן ומקצועי מיד כאשר אתם רואים חולדה בבית או מזהים סימנים שיכולים להעיד על הימצאותה בביתכם.

כיצד תדעו שיש לכם חולדה בבית?

מעבר לכך שניתן לראות את החולדה בעיניים שכן, היא גדולה יותר מעכבר ולרוב גם מרתיעה יותר ומפחידה יותר את מרבית האנשים שנתקלים בה, ניתן לזהות הימצאות חולדה בבית על פי גללי צואה שהיא משאירה. מדובר על גללים שדומים מאוד לצורה של אורז אך גדולים ממנו באופן משמעותי. בדרך כלל הנולדה נוטה לחזור לאותו המקום בדיוק על מנת להטיל את הצואה שלה ולכן, אם ניקיתם גללי צואה והם שוב הופיעו באותו המקום, כנראה שיש לכם חולדה בבית, כמו כן, אם אתם רואים סימני כרסום על חוטי החשמל, צנרות מים, ניילונים או רהיטים, גם במקרה הזה מדובר על סימן שיש חולדה בביתכם וזה הזמן להזמין לוכד חולדות.

מה חולדה אוהבת לאכול?

החולדה אוכלת את כל מה שבני אדם אוכלים ומעבר לכך, היא אוכלת חוטי חשמל, גומי, פלסטיק וקרטון. ניתן לומר שהיא אוהבת לאכול הכל ועדיין, היא תעדיף דברים וטעימים כגון: מאפים או גבינה עם ריח חזק ולכן, אם אתם מנסים ללכוד את החולדה באמצעות מלכודת, כדאי שתדעו מה להניח בתוך המלכודת בכדי למשוך אותה. חשוב שתזכרו שככל הפיתיון במלכודת שלכם יהיה טוב יותר וריחני יותר כך יש סיכוי גבוה יותר שהחולדה תכנס למלכודות כמה שיותר מהר ותוכלו להוציא אותה מביתכם.

איך לוכדים חולדות בשיטה מקצועית?

אם הכנתם מלכודת או רכשתם מלכודת שהנחתם בה את האוכל שחולדה אוהבת לאכול, אך עדיין לא לכדתם אותה, כדאי שתבחרו בלוכד שמציע לכידת חולדות בבית בשיטות שונות כגון: הדברה באמצעות תיבות האכלה שמכילות רעל. התיבות הללו מונעות גישה של ילדים או בעלי חיים אחרים אליהם ועל כן הם לא מהווים סכנה כאשר הם מוצבים בבית. המטרה היא שהחולדה תיכנס לתוך התיבה ולאכול את הפיתיון הרגיל שיחליש את המערכת החיסונית שלה ויגרום למותה או שהלוכד יבחר בשיטה הומאנית בהתאם לרצונכם והעדפתכם וילכוד את החולדה במלכודת כלשהי מבלי להרוג אותה. לאחר לכידתה הוא ישחרר אותה בטבע, במקום מרוחק.

בכדי ללכוד חולדות בצורה מהירה, חשוב לבחור מדביר בעל ניסיון וותק בתחום לכידת חולדה, אשר יפעל בשיטה הטובה ביותר לצורך לכידת החולדה שהגיעה לביתכם.

כותב המאמר: עוז מחברת הלוכד
ניתן לצפות כאן בסרטונים מערוץ היוטיוב שלנו של לכידת מכרסמים

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]