חשמלאי מוסמך - 0404
חשמלאי מוסמך צילום:freepik

חשמלאי מוסמך

לא פעם אנו נמצאים בסיטואציה שמובילה אותנו לחשוב האם אנחנו צריכים להזמין חשמלאי מוסמך או שמא אנו יכולים להסתדר בכוחות עצמנו בשיטת עשה זאת בעצמך. חשוב לציין כי עם חשמל ממש לא מתעסקים ופרט לפעולות פשוטות כמו החלפת נורה, בדיקת מקור לקצר חשמלי וחיבור מכשיר חשמלי חדש שרכשנו, כמעט כל פעולה הקשורה למערכת החשמל מחייבת אותנו לקרוא לחשמלאי מוסמך. חשמלאים בדרגות הסמכה שונות עוברים תהליכי לימוד והכשרה שונים וככל שרמת ההסמכה של החשמלאי גבוהה יותר, כך זה אומר שעבודות החשמל איתן הוא מתעסק מורכבות יותר. ניתן להזמין חשמלאי מוסמך לקשת רחבה של מצבים, תקלות ובעיות הקשורות למערכת החשמל הן כאשר מדובר בתקלה או עבודה נקודתית כמו התקנת תנור באמבטיה והן כאשר מדובר בעבודות מורכבות כמו למשל מעבר מחד פאזי לתלת פאזי.

איך בוחרים חשמלאי מוסמך?

ובכן, יש כמה דרכים מומלצות לבחירת חשמלאי מוסמך. ודאי נתקלתם בקבוצת הוואצ‘אפ השכונתית או זו של הבניין בו אתם גרים בשאלות והתייעצויות של שכנים לגבי בעלי מקצוע מומלצים. פעם אחת זו שכנה שחייבת מנעולן כמה שיותר מהר, פעם אחרת שכן שמחפש חברת הובלות מקצועית ובפעם השלישית חשמלאי מוסמך. אז כמובן שזו דרך מצוינת לבחור חשמלאי, אך חשוב לוודא שהחשמלאי שאותו אתם בוחרים אכן מנוסה ובעל הידע הדרוש לביצוע העבודה שלה אתם זקוקים.

כלומר, אם השכנה שלכם המליצה על חשמלאי שסייע לה בשיפוץ המקיף שעשתה בדירה, אך אתם צריכים בסך הכל להחליף כמה שקעים, כנראה שלא בטוח שמדובר בבעל המקצוע הנכון והיא בחרה בקבלן חשמל. זה נכון גם לכיוון השני משום שיש חשמלאים שעוסקים רק בעבודות חשמל פשוטות יותר. לכן, חשוב לשאול שאלות מקצועיות כמו איזו עבודה הוא ביצע עבור השכן או החבר, האם הוא היה מקצועי, עמד בזמנים, הציע מחיר הוגן, נתן בסוף קבלה או חשבונית על העבודה ובקיצור האם אותו אדם היה מרוצה.

חשמלאי מוסמך דרך רשת האינטרנט

אם אין לכם המלצה שאתם סומכים עליה, תמיד תוכלו להיעזר ברשת האינטרנט. יש היום עשרות אתרים ואפליקציות המשוות בין בעלי מקצוע, מדרגות אותן לפי ציון של לקוחות אמיתיים, מציגות המלצות ואפילו מוצאות לכם בעל מקצוע לפי מיקום גיאוגרפי. מומלץ לשאול את החשמלאי בטלפון כמה שאלות מקצועיות ולתאר לו כמה שיותר לעומק את מורכבות העבודה. במידה ויש לכם כמה עבודות חשמל במקביל, שווה לבצע את כולן באותו יום או על בסיס אותו תהליך משום שזה יכול להוזיל את העלות בעשרות אחוזים.

חשמלאי מוסמך כמה זה עולה?

עלות של חשמלאי מוסמך נקבעת לפי כמה קריטריונים חשובים:

  1. סוג העבודה
  2. מורכבות העבודה
  3. כמה זמן לוקח לבצע את העבודה
  4. עלות חומרים (לרוב מתומחר בנפרד)

עלות ממוצעת של ביקור חשמלאי נעה בין 250-500 ש“ח. החלפה של ממסר פחת למשל תעלה בין 280-550 ש“ח, החלפה של מפסק זרם ראשי תעלה בין 340-490 ש“ח, תיקון מגעים בלוח יעלה בין 210-420 ש“ח והתקנהשל שעון שבת לדוד תעלה בין 400-650 ש“ח כולל השעון עצמו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]