ברקת לנציגי שכונות רחביה והאזור: "לא נאפשר שתיפגעו מעסקאות הנדל"ן שנעשו לאחרונה" - 0404
ברקת לנציגי שכונות רחביה והאזור: 0404

ברקת לנציגי שכונות רחביה והאזור: "לא נאפשר שתיפגעו מעסקאות הנדל"ן שנעשו לאחרונה"

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת נפגש עם נציגי "המטה להצלת חוכרי הדירות בישראל". המטה מייצג כיום כ-900 משפחות משכונות רחביה, טלביה, ניות והסביבה, בנושא מכירת קרקעות הכנסיות בירושלים.

בפגישה הציגו נציגי התושבים בפני ראש העיר את המצוקה הגדולה אליה נקלעו אלפי תושבים בירושלים, בעקבות החלטת הכנסיות למכור קרקעות רבות בירושלים לידי יזמים פרטיים. הנציגים הביעו את דאגתם העמוקה של התושבים מהפגיעה במעמדם ובערך רכושם, הנובעת מאי-הוודאות שנוצרה בשל עסקאות מכירת המקרקעין מהכנסיות לגופים עלומים.

ברקת הציג בפגישה את הפעולות הרבות שעשתה העירייה בשנה האחרונה בנושא, רובן מאחורי הקלעים, ואת הפעולות העתידיות המתוכננות להמשך. ברקת הבטיח לנציגים שיסייע ככל יכולתו במציאת פתרון לבעיה וביקש מהם לנהוג באורך רוח. ראש העיר אף בירך על החלטתה של שרת המשפטים איילת שקד, להקים צוות משותף לפתרון הסוגיה והבטיח להמשיך ולדאוג לאינטרס של תושבי העיר במסגרת עבודת הצוות שיוקם.

ברקת ציין: "לא נאפשר שתושבי העיר ייפגעו בשל עסקאות הנדל"ן. בשנה האחרונה פעלנו בקדחתנות למען התושבים מאחורי הקלעים, ואנו נמשיך לעמוד לימינם עד שיימצא פתרון אחראי וכולל לסוגיה כאובה זו".

נאוה בת-צו"ר ממובילות "המטה להצלת חוכרי הדירות בישראל": "התרשמנו שראש העיר בקי היטב בבעיית הבעלות על קרקעות הכנסייה בירושלים ובמצבם של הדיירים-החוכרים. ראש העיר הבטיח לנו שיסייע ככל יכולתו לגורמי-הממשל האחראים על פתרון הבעיה והביע את ביטחונו כי יימצא פתרון הולם שיבטיח את מעמדנו וזכויותינו. אנחנו מברכים על הירתמות העירייה לסייע בפתרון האפליה החמורה של החוכרים על אדמות כנסייה לעומת חוכרים על אדמות המדינה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com