שר הבריאות: ״דו״ח המבקר על כשלי טיפול המדינה בקשישים עושה ״הנחה״ למצב הקיים״ - 0404
שר הבריאות: ״דו״ח המבקר על כשלי טיפול המדינה בקשישים עושה ״הנחה״ למצב הקיים״ משרד הבריאות

שר הבריאות: ״דו״ח המבקר על כשלי טיפול המדינה בקשישים עושה ״הנחה״ למצב הקיים״

שר הבריאות יעקב ליצמן, אמר כי דו״ח מבקר המדינה על הכשל החמור בטיפול המדינה בקשישים סיעודיים בביתם הוא רך מידי וכי המצב קשה הרבה יותר.

ליצמן: ״דו״ח מבקר המדינה נוגע בנקודות נכונות בכשלי טיפול המדינה בקשישים סיעודיים השוהים בביתם ואף עושה ״הנחה״ למצב הקיים, כי לצערי התמונה המלאה של מחדל הטיפול בקשישים בקהילה באמצעות חוק הביטוח הלאומי, חמורה הרבה יותר.

משרד הבריאות גיבש רפורמה מקיפה ומלאה בתחום הסיעוד, שנותנת מענה מערכתי להתמודדות המדינה עם משבר הסיעוד שאנו בעיצומו, וגם הצביע על מקורות המימון שלה.

נאבקתי להכניס את רפורמת הסיעוד להסכם הקואליציוני ולא ארפה עד שתמומש ההבטחה הצודקת והנכונה, ליישום רפורמה כוללת בסיעוד שעיקרה ביטוח סיעודי ממלכתי תוך שינוי מערכתי ביחס המדינה לאוכלוסייה המתבגרת בישראל.

בדיוק כמו שמצאו "תקציב לנכים" ותקציב לתכנית "נטו משפחה", זה הזמן לפתור סוף סוף את משבר הסיעוד שהולך ומחריף עם התבגרות האוכלוסייה בישראל.

אני פונה היום שוב לראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון לכנס לדיון חירום בממשלה ולהביא לאישור מיידי של הרפורמה בסיעוד ממלכתי ובכך לעשות צדק חברתי עם יקירינו, רבבות הקשישים, הסיעודיים ובני משפחותיהם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com