5 טיפים עבור משקיעים מתחילים - 0404
5 טיפים עבור משקיעים מתחילים צילום FREEPIK

5 טיפים עבור משקיעים מתחילים

בתקופה מאתגרת מבחינה כלכלית, שבה נראה כי ישנם מעט אפיקי השקעה מניבים, אנשים רבים מנסים להיכנס לשוק ההשקעות ולהתחיל להשקיע באופן עצמאי. משקיעים מתחילים חשופים ללא מעט סיכונים בתחילת הדרך, שנובעים מניסיון מועט ומחסור בידע הכרחי. למרבה המזל, ישנם ערוצים רבים, חלקם בתשלום וחלקם בחינם, שבהם ניתן ללמוד על עולם ההשקעות ולקבל טיפים מועילים ממשקיעים מנוסים. להלן כמה טיפים ראשוניים עבור משקיעים בתחילת דרכם, שעתידים להפוך למשקיעים שמצליחים לראות רווחים משמעותיים מההשקעות שלהם.  

פשוט להתחיל

הטיפ הראשון הוא פשוט להתחיל. כמו בהרבה תחומים אחרים בחיים, החשש מהלא מוכר יכול לשים משקולות כבדות בנעליים, לכן צריך לפעמים פשוט לצאת לדרך. כמובן שעדיף לעשות את הצעדים הראשונים לאט ובזהירות, אך אתם לעולם לא תהפכו למשקיעים מנוסים אם לא תתחילו להשקיע, כך ניתן ללמוד את העולם של שוק ההון. לכן, הצעד הראשון הוא החשוב ביותר. קחו סכום כסף קטן להשקעה ותתחילו לראות איך העולם הזה עובד. סחר במניות הוא אף פעם לא פשוט, הנוסחה להצלחה היא לא משהו שניתן לקרוא בספר בצורה ברורה, אלא נדרשים ניסיון והתנסות כדי להצליח. אך לשם ההגעה למקום שבו כבר אפשר להבין היטב את עולם המניות ושוק ההון, צריך להתחיל ולהשקיע.

להשקיע בקטן בתור התחלה

כל עוד אתם משקיעים מתחילים, חשוב להשקיע בתחילה סכומים קטנים. רק כאשר תתחילו לראות שאתם תופסים את העניין ומסוגלים לקבל רווחים על ההשקעות הקטנות שלכם, תוכלו בהדרגה להשקיע סכומי כסף גדולים יותר. חשוב לעשות את התהליך הזה בהדרגה, כדי לא להגיע למצב שבו אתם מפסידים סכומים גבוהים בתחילת דרככם כמשקיעים. אם תשקיעו הרבה מדי ותצאו בהפסדים, ייתכן ותגיעו למסקנה המוטעית ששוק ההון אינו מתאים לכם. זוהי לא בהכרח המסקנה הנכונה. שוק ההון, כמו כל תחום חדש, דורש לימוד והתנסות. על ידי השקעה של סכומים קטנים, תוכלו לעשות את דרככם בהדרגה להשקעות משמעותיות יותר.

ללמוד לא רק מהניסיון

למרות שחשוב מאוד ללמוד מהניסיון, חשוב יותר מכך ללמוד מאנשים מנוסים שכבר יודעים דבר או שניים על עולם ההשקעות. ברשת קיימים הרבה מאוד בלוגים ומדריכים שעוסקים בעולם ההשקעות. מומלץ מאוד להשקיע את הזמן והמשאבים כדי לשמוע כמה שיותר מובילי דעה ובלוגרים מוכרים שמספקים טיפים חשובים שיכולים לעזור לכל משקיע מתחיל. ישנם כמה בלוגרים פופולריים ביותר בתחום הזה שמציעים עצות זהב ששווה להקשיב להן. לכן בנוסף ללמידה מהניסיונות שלכם עצמכם בשוק ההון, חשוב להכיר את מקורות המידע המועילים הרבים שיש ברשת ואפילו לא לחסוך ולרכוש קורסים בתשלום, אם אתם מוצאים קורסים איכותיים שכאלה.

לדעת לאיזו עצה להקשיב

כפי שנכון להקשיב לעצות של מומחים, כך צריך להיזהר מעצות של אנשים מסוימים ופחות מנוסים. לא כל חבר שכותב בפייסבוק על השקעות הוא מישהו שבהכרח מומלץ ללמוד ממנו. הרשתות החברתיות מלאות בעצות פחות נבונות ובאנשים שחושבים שהם מומחים, אך למעשה גורמים יותר נזק מתועלת למי שמקשיב להם.

להשקיע בצורה זהירה ונבונה

הטיפ הכי חשוב למשקיעים מתחילים הוא לקחת את הדברים בצורה איטית וזהירה, לא להתפתות להשקיע סכומי עתק לפני שאתם מוכנים לכך. התחלה זהירה ונבונה תבטיח שתוכלו להבין טוב יותר את שוק ההון ואת עולם הסחר במניות ותוכלו להתפתח בהדרגה בתחום זה, עד שתגיעו למצב שבו אתם יכולים להשקיע בביטחון סכומים גבוהים יותר, שגלומים בהם גם רווחים גדולים יותר.

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]