מערך פוסט אשפוזי בתנאי פנימיה – לילדים ובני נוער - 0404
מערך פוסט אשפוזי בתנאי פנימיה – לילדים ובני נוער צילום:freepik

מערך פוסט אשפוזי בתנאי פנימיה – לילדים ובני נוער

הטיפול בילדים ובני נוער לאחר אשפוז על רקע רגשי ונפשי הינו מורכב עד לאין שיעור. מצד אחד, המסגרות הרגילות אינן מסוגלות לספק מענה הולם למקרים אלו, ומצד שני, שחרור באופן מיידי אל הבתים אינו מהווה פתרון שמסוגל להתמודד עם מצבם בצורה מקצועית ומלאה. פנימיה פוסט אשפוזית מהווה את הדרך היעילה ביותר להחזירם חיים רגילים ומייד תבינו כיצד הדבר נעשה.

מהי המטרה של פנימיה פוסט אשפוזית?

ילדים ובני נוער שמגיעים למצב של אשפוז נמצאים בנקודת קיצון של חייהם. בין אם האשפוז עזר ובין אם לא, יש לזכור כי מדובר בטראומה של ממש למרבית המתאשפזים, שגם כך מגיעים מרקע בעייתי ומוגדרים כנוער בסיכון או כמתמודדי נפש, סובלים מבעיות רגשיות ונפשיות שונות, בעיות משמעת, התנהגויות אובדניות, משתמשים בתרופות פסיכיאטריות וחלקם אף אינם מלווים על ידי משפחה תומכת, אלא בדיוק להיפך. כך שהמטרה הראשונית של כל פנימיה פוסט אשפוזית היא קודם כל להעניק למשתכנים את האהבה והיחס החם שהם כה זקוקים להם בתקופה מורכבת ורגישה זו של חייהם, למנוע את התדרדרות המצב לאחר סיום האשפוז, מה שעלול לגרום לאשפוז חוזר, ולמעשה להכין אותם לחיים האמיתיים מחוץ לאשפוז.

פנימיות פוסט אשפוזיות – מהי שגרת היום?

שגרת היום בפנימיות פוסט אשפוזיות הינה מצד אחד מאוד מובנית וקבועה אך היא גם מאפשרת גמישות לשינויים בהתאמה אישית לכל משתכן. במהלך היום מבוצעות פעולות יחידניות, כאשר הילד או הנער נפגש עם אנשי מקצוע (עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, אנשי חינוך ומטפלים שונים) שאמורים לעזור לו להשתקם, לשפר את מיומנויות החיים שלו, לגשר מעל פערי הלימודים שלו, לחזק את הקשר עם בני משפחתו ואף לפתח תחביבים שיעניקו לו סיפוק והנאה. דגש נוסף בסדר היום של פנימיות פוסט אשפוזיות מושם על שיפור תחושת השייכות וזאת באמצעות פעילויות שונות בקבוצות תוך כדי חתירה להשגת מטרה משותפת. זוהי פעילות חשובה ביותר מאחר ומרבית המשתכנים הם כאלה שסבלו במהלך חייהם מבעיות חברתיות שונות שהרעו את מצבם עוד יותר.

פנימייה פוסט אשפוזית – כיצד מתבצע הקישור?

ההתקשרות עם פנימייה פוסט אשפוזית יכולה להתבצע באופן ישיר על ידי פנייה למחלקה לשירותים חברתיים או בתיווך עובדת סוציאלית בבית החולים שבו מאושפזים. גם יועץ בית הספר וקצין ביקור רשאים לפעול למען יישום הליך זה. כמו כן, תמיד ניתן לפנות אל ארגונים דוגמת "נפש תאומה" אשר מרכזים אצלם את כל המידע לגבי פנימיות טיפוליות למיניהן, הן באתר שלהם והן במענה טלפוני שבו ניתן לקבל ייעוץ אישי ופרטני יותר. חשוב גם לדעת כי פנימיה פוסט אשפוזית היא מסגרת טיפולית שפועלת בחסות המדינה ובמימונה, כך שההוצאה מסובסדת ואינה נועדה להכביד על בני המשפחה והגורמים המפנים. על כן אל תהססו ופנו לאחד הגורמים הללו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]