מאבטח בית החולים ולוחם גבעתי לשעבר שהותקף באיכלוב: ״קיבלתי אגרוף לפנים ונפלתי" - צפו בתקיפה - 0404

מאבטח בית החולים ולוחם גבעתי לשעבר שהותקף באיכלוב: ״קיבלתי אגרוף לפנים ונפלתי" – צפו בתקיפה

נתי, אחד מהמאבטחים שהותקפו, לוחם גבעתי לשעבר, בן 25, סיפר על החוויה הקשה שהוא וחבריו עברו בבית החולים איכלוב. כזכור הלוחם וחבריו הותקפו על ידי חמישה חשודים בזמן משמרת בבית החולים.

נתי: "שמעתי צעקות ורצתי לדלפק המיון הפנימי שם ראיתי שאישה ובחור לצידה מתנפלים על אחד המאבטחים. משכתי את הגבר הצידה וביקשתי ממנו להרגע ולא להפריע לפעילות הצוות הרפואי.

הבחורה החלה לחמם את הגבר שהיה לצידה ואמרה לו שהוא ׳קוקסינל שלא מחזיר׳ והגבר ענה שלא תדאג והוא מביא את האנשים שלו. הזמנו משטרה ובתוך כחצי שעה נכנסו לחדר המיון חמישה גברים והם החלו לתפוס אותנו המאבטחים ונתנו לנו אגרופים ומכות ממש חזקות. ניסיתי להפריד ולהרגיע אבל פתאום קיבלתי אגרוף חזק לפנים ונפלתי על הרצפה. פתחו לי את הראש ושברו לי שני שיניים קדמיות. עד עכשיו אני מטופל בעצמי במיון.

חבל על מה שקרה. אנחנו מנסים להגן על הצוות הרפואי אבל לא האמנתי שאמצא את עצמי באירוע כזה חמור בעבודה. אני בטוח שאם הם היו מצליחים לעבור אותנו, הם היו מגיעים לרופאים ולאחיות ואז היה נגרם אסון. אני מקווה שהמשטרה תעצור אותם והשופטים יתנו להם עונש חמור כדי שלא נראה מקרי אלימות כל כך קשים בבית החולים".

מזהים את החשודים? דווחו למשטרה.

מדובר באירוע חמור מאוד שהחל בשעה 03:00 בלילה כשמטופלת שידועה לצוות בית החולים ובעבר היא ומשפחתה כבר איימו על רופאים, אחיות והנהלת בית החולים והורחקו על ידי צוות האבטחה, ניסתה לגנוב לאחות בחדר המיון טלפון מידה. מאבטח מיד נזעק לעזרת האחות והפריד בינה לבין המטופלת.

שלושים דקות לאחר מה שהיה נדמה כתום האירוע, ככל הנראה בעקבות הקריאה של המטופלת, עצר בכניסה למיון רכב מסוג סקודה ומספרו 80-443-76 וממנו זינקו חמישה גברים, אחד מהם ככל הנראה חמוש באקדח והחלו להכות נמרצות את אנשי האבטחה. בסיום הם יצאו בחזרה לרכב שהמשיך לעמוד ללא אישור ברחבת אמבולנסים, המשיכו במעשה האלימות וברחו מזירה.

שלושה מאבטחים הוכו והם טופלו במצב קל עד בינוני בחדר הטראומה. הם סובלים משיניים שבורות, חבלות בפנים ובגוף, שברים וסדקים בעצמות. הצוות הרפואי והסיעודי נותר המום, מפוחד ומבוהל בעקבות מעשה האלימות.

בית החולים מסר את המידע למשטרת ישראל שמנהלת בשעות האחרונות מצוד אחר העבריינים. שניים מהם כבר נעצרו על ידי המשטרה ובדקות אלו מתנהל מצוד אחר שלושת הפושעים האחרים. אם אתם מזהים מי האנשים שבצילומים או את הרכב אנא דווחו למשטרה על מנת שתוכל להעמיד אותם לדין. המטופלת כמו כן גם נעצרה על ידי המשטרה. משטרת ישראל אף הקימה הבוקר צוות חקירה מיוחד בראשות קצין בדרגת פקד.

פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי מדגיש כי: ״מדובר באירוע חמור מאוד עם דפוס פעולה מהעולם העברייני שמשקף את אוזלת היד של המערכת נגד פושעים שפועלים באלימות נגד אנשי צוות רפואי כשהמאבטחים הגנו בגופם על הצוות הרפואי. ע״פ החלטתי מהיום יוצב שוטר 24/7 בחדר המיון ואני מצפה שכך יהיה בכל בתי החולים.
אני קורא לשר לביטחון פנים להגדיל את מעורבותו בנושא, למפכ״ל המשטרה לנקוט בצעדים ברמה הלאומית ולמשטרת תל אביב לא להרפות עד מעצרם והבאתם לדין של הפושעים ובעיקר מצפה שמערכת המשפט תדע לגזור עליהם עונש חמור שיביא סופסוף הרתעה נגד כל מי שיפנה נגד רופאים, אחיות ועובדי מערכת הבריאות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]