אהבה ילדים והוקירה אומנות - חדר אומנות ע''ש שרה קסלר ז''ל שהתנדבה בביה''ס קדימה בקריית ביאליק - 0404
+
אהבה ילדים והוקירה אומנות – חדר אומנות ע"ש שרה קסלר ז"ל שהתנדבה בביה"ס קדימה בקריית ביאליק

אהבה ילדים והוקירה אומנות – חדר אומנות ע"ש שרה קסלר ז"ל שהתנדבה בביה"ס קדימה בקריית ביאליק

שרה ז"ל, נפטרה לפני חצי שנה ממחלת הסרטן. במחווה מרגשת, הונצחה כתת אומנות על שמה בבית ספר קדימה בקריית ביאליק – שם התנדבה מאז שפרשה מבזק לפני כ-12 שנים.

במעמד פתיחת הכיתה דיבר בעלה של שרה ז"ל אל הנוכחים והודה להם: "כבוד ראש העיר מר אלי דוקורסקי, מנכ"ל העיריה מר עזרא חכם, מנהל ביה"ס מר יוסי לחייאני, צוות ביה"ס, משפחה, מתנדבים, הורים, תלמידים, קהל נכבד.

התכנסנו לחנוך את כתת האמנות ע"ש אשתי שרה ז"ל שנפטרה בדיוק לפני חצי שנה. הרעיון להנצחה כלשהי עלה כבר בשבעה, כשאסנת, סגנית המנהל הגיעה לנחם אותנו. ומדוע הגיעה לנחם? כי הכירה את שרה שהתנדבה שנים רבות בביה"ס. דרך אגב, שרה התנדבה גם כשנתיים בפרויקט צרכנות נבונה.

שרה התנדבה שנים רבות בצהרון אצל ענת שיננהגר שבין השתיים נרקמו יחסי חברות יוצאים מן הכלל שנמשכו גם לאחר שעות ההתנדבות לשעות הקטנות של הלילה.

אז הסברתי למה הנצחה בביה"ס אבל למה דווקא כתת אומנות (שדרך אגב זה היה רעיון של ליאת, הבת), אז הסיבה הראשונה כי שרה אהבה ועסקה באומנות לכל אורך השנים ובמיוחד מאז שפרשה מבזק לפני כ 12 שנים, עסקה בציור, עבודות קרמיקה ותכשיטנות. סיבה שניה מפני שבביה"ס לא הייתה כתת אומנות ייעודית.

לאחר מספר שיחות עם יוסי המנהל קבלתי את ברכת הדרך מאלי ראש העיר ואז החל התהליך. נפגשנו אני, הבת, יוסי המנהל ועמי מנהל מחלקת החינוך בעירייה במשרדו של עזרא חכם וע"פ המלצתו של יוסי החלטנו להתניע את התהליך בסיור במכללת אורנים בכתות החוג לאומנות יחד עם המורות לאומנות של ביה"ס בהנחייתה של מרכזת החוג לאומנות באורנים.

כתת האומנות החלה לקרום עור וגידים, העיריה בצעה את הנמכת התקרה והתאורה, כסאות נרכשו מתקציב ביה"ס והמשפחה תרמה את עבודות הנגרות, לוח, שולחנות, כיור, מחשב ומקרן כמו כן אני צבעתי את המסגרת הסגולה בכדי לתת לכתה אופי של כתה ייחודית. כאמור שרה עסקה באומנות, אהבה ליצור כלים מקרמיקה, חרזה שרשראות צמידים ועגילים, כמו כן ציירה ציורים וכמה מצילומי התמונות שציירה תלויים פה בכתה.

ולפני שאני מסיים אני פונה אליך ראש העיר, אם אפשר להנציח את שמה של שרה במקום נוסף ברחבי העיר ברוח הדברים שתיארתי לעיל אתה מוזמן לשתף אותי ואשקול בחיוב.

לסיכום, תודה לאלי ראש העיר שתמך ברעיון, עזרא שקבע תאריך יעד – תחילת שנת הלימודים וליוסי הבולדוזר שהסכימו וסייעו בהקמת הכתה בתקווה שתלמידי ומורי ביה"ס ייהנו ממה שיצא".