טיפים לשמירה על פרטיות ואבטחה עם טכנולוגיה חכמה - 0404
טיפים לשמירה על פרטיות ואבטחה עם טכנולוגיה חכמה FREEPIK

טיפים לשמירה על פרטיות ואבטחה עם טכנולוגיה חכמה

אנחנו חיים בתקופה חסרת תקדים. כמעט לכל אחת ואחד מאיתנו יש כיום בכיס כוח חישוב גדול פי עשרות אלפים מזה ששימש את החללית הראשונה שנחתה על הירח. עם הכוח הזה, אנו יכולים להעביר מסרים אל כל קצוות העולם תוך עשיריות השנייה, לצרוך תוכן מגוון ואיכותי, לעשות קניות בחו"ל מבלי לעזוב את הבית ואפילו לתכנן את צריכת האנרגיה בבית שלנו. האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. עם זאת, יחד עם כל הברכות שבאות עם הטכנולוגיות הדיגיטליות, מגיעה גם סכנה. כפי שהעולם פתוח פנינו, כך גם חיינו הפרטיים פתוחים וחשופים אל העולם. האפשרויות הללו חושפות אותנו גם לניסיונות פריצה, גניבת נתונים ולפגיעה בפרטיות ובביטחון ילדינו. כדי לעזור לך לשמור על עצמך, אספנו כמה טיפים יעילים לשימוש בטוח בטכנולוגיות הדיגיטליות.

לא לדלג על מדיניות הפרטיות

בכל תוכנה, אפליקציה או אתר חדש שאנו נרשמים אליהם, חשוב שנבין בדיוק מה מתכוונים לעשות בנתונים שלנו. כל יישום דיגיטלי חוקי מחויב בציון מדיניות פרטיות מפורטת שתסביר לכמה זמן יישמר המידע שלנו, מה הם רשאים לעשות בו ובאילו מקרים. אם נעצור לרגע ונעיין בדברים, אנו עשויים להתפלא מה נעשה בנתונים שלנו ללא ידיעתנו. קריאת המדיניות תאפשר לך לקבל בחירה מושכלת וככל שהדבר נדרש, להימנע מהתקנת פתרון טכנולוגי שאינו מכבד את הפרטיות שלך.

מי רואה את הפוסטים שלך?

אנחנו כה מורגלים בשימוש ברשתות החברתיות, עד שאיננו נותנים די הצורך את הדעת לעובדה שמדובר בכלי פרסומי לכל דבר ועניין. כל דבר שאנו רושמים בפייסבוק או בטוויטר במצב ציבורי, חשוף לכל אדם. לא פעם, גם פוסט תמים עשוי להכניס אותנו לצרות לא צפויות. כיום, אין תהליך גיוס לעבודה שאינו מערב הצצה ברשתות החברתיות. מעסיקים עשויים ללמוד שאנו מחזיקים בעמדות או מנהלים אורח חיים שאינו לרוחם ולקבל בהתאם לכך החלטה אם להעסיק אותנו. גורמים עברייניים עשויים לעשות שימוש במידע שאנו מפרסמים כדי ללמוד על ההרגלים שלנו ולא פעם, המידע הזה עשוי לשמש אפילו עברייני רשת. כדי לשתף את האנשים החשובים לך בתוכן מעניין ועדיין לשמור את פרטיותך, פשוט מתחילים להגדיר בדיוק מי רשאי לצפות בתוכן שלך.

לבזר את הסיסמאות שלך

לעתים קרובות, אנו עשויים ליפול לעצלנות כשזה מגיע ליצירת סיסמאות. אנו חוזרים שוב ושוב על אותה סיסמא ועם הזמן, אם לא נשים לב, נהפוך לצפויים ולפגיעים. הרשת מלאה בגורמים עוינים שעושים מאמצים לא קטנים על מנת להניח יד על הנתונים והמשאבים הדיגיטליים שלך. יותר ויותר חברות שמות דגש על ביטחוננו, בכך שהן משקיעות משאבים רבים כדי לשפר את מערך האבטחה שלהן ולהיות צעד אחד  לפני כולם. בעוד וכיום ניתן להתחבר אפילו למערכת חשמל של הבית דרך אפליקציה, יש צורך במערכת בית חכם מתקדמת ומאובטחת. כך תוכלו להבטיח שליטה מלאה בחייכם מבלי לדאוג מגורמים לא רצויים. שווה להשקיע עוד כמה רגעים ולהבטיח שיש לך מגוון סיסמאות בדרגת אבטחה גבוהה.

לא להשאיר עין מיותרת פקוחה

אפליקציות רבות עשויות להפעיל את המצלמה שלך גם כשהמכשיר אינו בשימוש. הדבר עשוי לשמש לאיסוף מידע שיווקי במקרה הטוב או לניסיונות סחיטה במקרה הרע יותר. ליתר ביטחון, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא פשוט להניח מדבקה על העדשה כשאיננו משתמשים בטלפון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]