כל מה שרציתם לדעת על מודיעין עסקי - 0404
כל מה שרציתם לדעת על מודיעין עסקי FRREPIK

כל מה שרציתם לדעת על מודיעין עסקי

איסוף מודיעין עסקי הוא פעולה מקובלת בקרב חברות רבות. המידע העסקי מכיל בדרך כלל דוחות על התנהגות החברה, התהליכים העסקיים שלה והמוצרים שהיא מפתחת. חשוב לציין שריגול עסקי הוא פעולה חוקית לחלוטין, ואף קיים הסכם בלתי כתוב בין חברות מתחרות כאשר אלה אוספות מידע אחת על השנייה כדי לפתח כל אחת את השירותים שלה ולהתקדם.

איזה מידע עשוי לכלול המודיעין העסקי?

כאמור, איסוף מודיעין עסקי על חברות הוא פעולה לגיטימית שמבצעות חברות שונות או בעלי עסקים פרטיים. פעולות הריגול העסקי כוללות בין השאר:

  1. מעקב תמידי אחר חומרי החברה.

מדי פעם מפרסמת החברה המתחרה חומרים שונים באתר האינטרנט, העמוד העסקי שלה או אפילו שולחת עלוני מידע למשתמשים. ניתן לעקוב אחר החברה כדי לדעת מה היא מפרסמת.

  1. דוחות כספיים.

מדובר בדוחות כספיים שהחברה מפרסמת לכול, ולכן ניתן לעקוב אחריהם במסגרת המודיעין העסקי.

  1. להגיע אל הגורמים הרלוונטיים.

וכאן הכוונה על קשרים בין אישיים. מנהלים של חברות מוכרות מסתובבים לא פעם באותם חוגים, ולעתים ניתן לדלות מידע על החברות בעקיפין, בדרך הדורשת תחכום.

חשיבות איתור הדוחות על חברות

איסוף דוחות על חברות חיוני לא רק לצורך איסוף מודיעין עסקי על חברות, אלא גם לאיתור מידע שעלול להיות בעייתי. לדוגמה, אם אתם כמנהלי חברה גדולה ומכובדת מעוניינים להיכנס בתור שותפים עסקיים עם חברה אחרת, עליכם לדעת עליה כמה שיותר. בדיקת דוחות תעזור לכם ללמוד על המצב הפיננסי של החברה שאיתה אתם רוצים לערוך עסקי התקשרות ולראות אם לא מדובר בחברה שפשטה רגל, שיש לה חשבונות מוגבלים או עבר משפטי בעייתי שהגיע גם לתחומים פליליים. כי בסופו של דבר, אתם מעוניינים לחתום על חוזה התקשרות בראש שקט.

בדיקת סיכון התקשרות

אחת המטרות של דוחות המודיעין העסקי שמטרתו להוציא דוחות היא לבדוק את סיכון ההתקשרות עם חברה מסוימת. והכוונה היא לא רק שיתוף פעולה בין עסקים, אלא גם מקרים שבהם עובד מעוניין להיכנס לחברה כשכיר או חברה אחת הרוכשת חברה אחרת. מבחינת סיכון ההתקשרות, קיימת אפשרות לבדוק מאפיינים כמו:

  • סטטוס החברה – האם מדובר בחברה פעילה או לא?
  • שיעבודים – לא כל שיעבוד יוצר סיכון כלכלי, אך מומלץ לבדוק לעומק באיזה שיעבוד מדובר.
  • מידע מכונס נכסים – האם מדובר בחברה אשר נמצאת לקראת פירוק?
  • מידע על פשיטת רגל – מדובר במידע לא רק על החברה עצמה, אלא גם על מנהליה ובעלי המניות שלה.
  • מידע מהעיתונות – לפעמים חברה מסוימת עשויה להגיע לכותרות בעיתון, ואתם כלל לא תדעו זאת. איסוף מידע עסקי כולל גם דוחות המפנים את תשומת הלב אל המידע שמביאה התקשורת.
  • קיום של תיקים בהוצאה אל הפועל – האם קיימים לחברה תיקים בהוצאה אל הפועל שהיא ניסתה להסתיר מכם בעת הפגישה על מהלך ההתקשרות?
  • חשבונות מוגבלים – לחברה הנמצאת עמוק בתוך בור כלכלי יש לא פעם חשבון מוגבל.

אלה רק כמה מבין הנושאים הבולטים שניתן למצוא בדוחות עסקיים על חברות. חשוב לבחון את הדוחות האלה לפני שמקבלים החלטה חשובה וחותמים על חוזה התקשרות.

DataCheck – כל המידע על חברות במקום אחד

נמצאים לפני חתימה על חוזה עם חברה גדולה ומשהו לא נותן לכם מנוח? חברת DataCheck מספקת לכם את כל הדוחות והנתונים הקיימים על חברה נתונה. במאגר המקצועי של החברה ניתן למצוא מידע מגוון דוגמת דו"ח בדיקת סיכון ההתקשרות עם חברת קריגר 0404 בע"מ. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להזמין את הדו"ח המתאים, ובתמורה לכך תקבלו את כל המידע שאתם צריכים לפני קבלת החלטה משמעותית בחייכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]